Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Невигадані історіїРубрика: дрібнички сучасного архієрейського життя — архієпископ Августин (Маркевич)
20 August 2013 17:09
Олександр Виговський

Пропонуємо на суд читачів чергову історію в рубрику «Дрібнички сучасного архієрейського життя». Кумедна ситуація трапилися з архієпископом Білоцерківським і Богуславським Августином в одному з московських аеропортів. До слова сказати, у той час архієрей ніс своє пастирське служіння на єпископській кафедрі славного міста Лева.

***

І звідки Ви, такий худорлявий?..

Отож, повертаючись із чергової робочої подорожі до «стольного граду» Галичини, владика Августин вгледів неподалік невеличку спільноту кремезних чоловіків характерної зовнішності – статних і бородатих, якими зазвичай бувають найдостойніші представники рідної УПЦ. Під впливом розбурханої патріотичної ностальгії його Високопреосвященство радо поквапився привітати милих серцю українських батюшок. Ті, у свою чергу, дещо критично оглянули невисокого тендітного чоловіка в окулярах на інтелігентному обличчі.

– Слава Богу, отці! – привітно звернувся до тісного гурту співгромадян переповнений теплими почуттями архієпископ. – Куди прямуєте, якщо ваша ласка?

– Навіки слава, коли не жартуєте! – дещо недбало привіталися священики. – Летимо у місто К… А що? Поблагословити? Чи Ви теж із наших? А звідки саме?

– Зі Львова, – скромно зауважив спантеличений їхньою зверхністю архієрей.

– Ага, з Галичини. Тому Ви такий худорлявий? Хе-хе-хе! Наче кілька днів не обідали. Напевно, не надто ситно живеться там нашому брату? То може й самі винні, га?

Архієрей розгублено потис плечима, мовляв, не знаю, що на це відповісти.

Інший батюшка, ще більш габаритний та бородатий, продовжив логічну лінію попередника:

– Авжеж. У нашій справі треба вміти бути і дипломатом, і служакою, і, якщо випаде нагода, справжнім негоціантом. Самих молитов буде замало. Вас би до мене на парафію, уму-розуму повчитися. Хе-хе… Стало б в нагоді…

На півслові перебивши товариша, наступний фігурант розмовного процесу поцікавився у незнайомця:

– Казали, якби не тамтешній владика Августин, не лишилося б жодного православного храму. А ще балакають, клір до владики не дотягує, мовляв, занадто пригнічений, боязкий та субтильний. Як оце Ви, шановний. Хе-хе-хе… А чого весь час мовчите? Нічим покрити? То як там серед уніатів?

– Як усюди, по-різному, – нарешті спромігся вклинитись у критичні зауваження чисельно переважаючих співрозмовників владика. – Слава Богу, мене труди не обтяжують, а надихають. Напевно, через невибагливість характеру…

– Усе влаштовує, кажете. А так одразу й не скажеш, – почув у відповідь саркастичне зауваження четвертого священика. – І де саме у Львові трудяться невибагливі та натхненні?

– У місті існує три парафії, я саме служу в храмі на честь великомученика Георгія, що по вулиці Короленка.

– Невже? А ким конкретно подвизаєтесь, якщо не секрет?

– Та який секрет. Єпископом, звичайним єпископом…

Відповідь невеличкого мужчини спровокувала серед кліриків богатирського зросту справжню «хвилину мовчання» посеред велелюдного галасливого терміналу. Нарешті один із батюшок зміненим голосом боязко перепитав:

– Августином?

– Звісно, Августин. Наскільки мені відомо, двох архієреїв на одній кафедрі не передбачається, – іронічно зауважив владика.

Наступної миті усі четверо, як по команді, блискавично, з шумом покидавши свої валізи на підлогу, схилили голови в черзі за благословенням. Їхній стрімкий порив викликав несподіваний ажіотаж навколишнього пасажиропотоку, що очікував рейсів по сусідству з колоритними бороданями. Згодом, прощаючись з новим знайомцем біля входу до посадкового тунелю, дебелі батюшки намагалися загладити непередбачувану халепу: «Вибачте, владико, за недалекоглядність. Ви у цивільному, тож ми з колегами «ні сном, ні духом». Зустріли Вас, так би мовити, «за одежкою». А щоб у вічі вдивитись, так розуму й не стало…»

Напевно, недарма мудрий народ прислів’я із життя виточує. У даному випадку дуже пасує оце – про невеличкий золотник, який розмірами не відповідає собівартості. Що ж, у великих аеропортах, як у житті, ще й не таке трапляється…

Журнал «Воскресение»

Стаття публікується в рамках проекту «Кращий матеріал номера»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Рубрика: дрібнички сучасного архієрейського життя — архієпископ Августин (Маркевич)

Повертаючись із робочої подорожі на Батьківщину владика вгледів в аеропорті спільноту «статних і бородатих», якими зазвичай бувають наші батюшки. Поквапився їх привітати, на що почув: «Що? Поблагословити? І звідки Ви, такий худорлявий?..»Рубрики: Публікації | Невигадані історії |

4325 переглядів / Коментарів: 1

Теги: рубрика | Архієпископ Августин (Маркевич) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Я думаю, что с таких

Я думаю, что с таких архиереев как владыка Августин и еще до десятка ему подобных у нас наберется, и начнет свой так необходимый процесс опрощения церковь. Процесс опрощения необходим как воздух дабы церкви выжить

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайту
Чистильщик
21 December 2006

Староста
4 January 2007
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru