Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Невигадані історії
Рубрика: дрібнички сучасного архієрейського життя — архієпископ Августин (Маркевич)
23 January 2013 17:10
Олександр Виговський

На кшталт оповідкам із життя уславлених пращурів  пропонуємо читачам різноманітні кумедні ситуації з пастирського досвіду архієпископа Білоцерківського і Богуславського Августина (Маркевича). Можливо, ці оповідки не нестимуть у собі високої просвітницької місії, проте, напевне, покращать читацький настрій.


Отець отця? Звісно – дід…

Ця весела історія трапилась із владикою Августином в його бутність архієреєм на благословенній Галичині. Під час пастирських відвідин однієї з парафій у Карпатах високоповажного гостя, як завше, привітно зустрічав натовп місцевих вірян.

На передньому плані святково вбраної колони виділявся маленький хлопчина рочків восьми-дев’яти. Він нетерпляче підстрибував на місці, намагаючись якнайкраще розгледіти гостя, чий візит викликав зрозумілий інтерес земляків. Коли ж архієрейська процесія наблизилась достатньо, юніор в увесь свій писклявий голос заволав завчену фразу: «О-отче! О-о-отче! Благословіть!!!»

Зважаючи на тишу урочистого моменту, галас малолітнього православного просто не міг не загострити на собі уваги поважних парафіян. На пацана «зашикали» з усіх чотирьох боків світу. Особливо перейнялася старенька пані, з вигляду – близька родичка «гіперактивного» малолітнього молільника. Кістлявим кулачком вона влучно поцілила галасливому онуку прямо посеред спини, після чого, з метою посилення виховного ефекту, голосно прошепотіла: «Який тобі отець? Це ж хто? Невже не запам’ятав?»

По широко розчиненому ротові та здивованим очам очманілого школяра архієпископ безпомилково визначив – таки ні, не запам’ятав! Тож, як турботливий пастир владика взявся розтлумачити новому поколінню термінологічну новацію особисто, так би мовити, «фейс ту фейс». Він сентиментально присів перед маленьким одновірцем, поклав руку на його світловолосу голову й по-батьківські розпочав проникливу бесіду:

—    Як тебе звати, малеча?

—    Андрій, – чесно зізнався співрозмовник.

—    А як звати настоятеля вашого храму, Андрійко? – пішов у наступ архієпископ Августин.

—    Отець Василь, – відповів юніор, намагаючись осягнути, куди хилить високий гість.

—    Ось бачиш, – продовжив священнослужитель, –  він тобі як отець, а я для отця Василя теж як отець. Виходить для тебе я вже не отець, а хто-о?

—    Хто-о? – луною відізвалася на це питання бабуся гучномовного Андрійка.

Під подвійним тиском дорослих, та ще й посеред кількох сотень зацікавлених поглядів сторонніх людей хлопчисько раптом запанікував, намагаючись якомога швидше вгадати правильну відповідь. На його випуклому чолі виступили краплі зрадницького поту, видаючи крайнє напруження розумово-пошукового процесу в нетрях  внутрішньочерепної «сірої речовини». Андрій кілька разів розтуляв рота, ніби ось-ось видасть «на гора» доленосний термін. Ажіотаж моменту передався присутнім. Навіть владика, як міг, заохочував малюка:

—    Ну дивись: якщо твій  настоятель – отець, а я йому теж як отець, тоді я хто-о?

—    Хто-о? – нависала над нащадком грізна бабуся. – Ну, як я тебе вчила?

—    Дід? – злякано випалив юніор.

Після цих слів сотня присутніх людей вибухнула істеричним реготом. Не смішно було лише розчарованій бабусі. В епіцентрі веселощів літня леді наполегливо намагалася почастувати онука вагомим тумаком. У свою чергу Андрійко «купався в променях слави», з посмішкою на обличчі легко уникаючи недолугих атак пращурки.    

Матеріал надано журналом «Воскресение»     


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Рубрика: дрібнички сучасного архієрейського життя — архієпископ Августин (Маркевич)

Ця кумедна історія трапилась із владикою в його бутність архієреєм на Галичині. Під час відвідин однієї з парафій у Карпатах його зустрічав натовп вірян, серед яких виділявся маленький хлопчина...Рубрики: Публікації | Невигадані історії |

2293 переглядів / Коментарів: 0

Теги: рубрика | Архієпископ Августин (Маркевич) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайту
Дзвонарі
16 January 2007

Преданность
15 November 2007

Пятая заповедь
26 September 2008
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru