Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство


Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами Української Православної Церкви


«Робота в напрямку зміни канонічного статусу Української Православної Церкви не ведеться», — архієпископ Митрофан
05 March 2012 20:05

4 березня 2012 року було оприлюднене звернення очільника «Української Православної Церкви Київського Патріархату» Філарета Денисенка до архієреїв, духовенства та вірних Української Православної Церкви. В своєму зверненні автор висловлює побоювання, що сьогодні існує загроза втрати Українською Православною Церквою своєї незалежності та самостійності в управлінні.

Аналогічні думки протягом останнього часу були висловлені в матеріалах деяких аналітиків світських видань. На підтвердження цієї тези автори вказують, між іншим, на те, що Священний Синод нашої Церкви затвердив склад комісії, яка готує зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви. На їх думку, саме ці зміни мають фактично скасувати статус Української Православної Церкви як самокерованої з правами широкої автономії, який вона отримала згідно з Грамотою блаженної пам’яті Патріарха Московського і всієї Русі Алексія у 1990 році.

Як стало відомо «Православію в України», Керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан прокоментував ситуацію так:

«Щоб запобігти можливим непорозумінням та помилковим тлумаченням подій, які відбуваються у нашій Церкві, хочу заявити наступне.

Рішення про створення Комісії з вивчення змін та доповнень до Статуту про управління УПЦ було прийнято Собором Єпископів, який відбувся у Києві 8 липня 2011 року. Це рішення було пов’язано з тим, що під час роботи Собору його учасниками було висловлено чимало побажань щодо Статуту. Саме для того, щоб зібрати усі ці побажання, проаналізувати їх та випрацювати обґрунтовані пропозиції щодо можливого вдосконалення діючого Статуту про управління УПЦ і було вирішено створити спеціальну Комісію на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном. 26 січня 2012 року Священний Синод Української Православної Церкви затвердив персональний склад цієї комісії. Однак, на сьогодні Комісія ще не провела жодного засідання, тому говорити про її рішення передчасно. Тим більше, дослухатися до «прогнозів», які виходять від людей, що відійшли від нашої Церкви, а також упереджено відносяться до неї.

Як бачимо, створення Комісії є результатом соборного обговорення актуальних проблем церковного життя. І Собор, створюючи цю Комісію, висловив сподівання, що її робота буде проходити в дусі братської дискусії. Сьогодні усі архіпастирі, священики та миряни нашої Церкви можуть направити на адресу Комісії свої побажання, щодо можливих змін та доповнень до Статуту. Усі пропозиції, які сформулює Комісія, будуть запропоновані для загальноцерковного обговорення. Крім того, слід пам’ятати, що сама по собі Комісія не може змінити Статут. Їй доручено лише сформулювати проект можливих змін та доповнень. Рішення ж щодо Статуту може прийняти лише Собор Єпископів Української Православної Церкви. Отже, на шляху до корегування Статуту ми маємо пройти кілька етапів. І Священноначалля зацікавлене в тому, щоб увесь процес був максимально прозорим для членів Церкви.

Більше того, Собор Української Православної Церкви, в якому 8 липня 2011 у м. Києві брали участь архієреї, духовенство і миряни з усіх єпархій нашої Церкви, у своїй Ухвалі в пункті 13 прямо заявив про те, що «статус Української Православної Церкви як незалежної в управлінні самокерованої Церкви з правами широкої автономії, наданий Томосом Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія ІІ 27 жовтня 1990 року та затверджений Помісним Собором Руської Православної Церкви 28 січня 2009 року, на сьогодні є оптимальним ….надає можливість (Українській Православній Церкві) нести своє спасенне служіння … є запорукою збереження її внутрішньої єдності та фундаментом для відновлення єдності українського Православ’я».

Окрім того, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, під час своїх візитів до України неодноразово підтверджував, що «Украинская Православная Церковь является самостоятельной, во главе Церкви — ее Предстоятель, Блаженнейший Митрополит Владимир, и Синод, который без всякого вмешательства Москвы решает все вопросы церковной жизни».

З огляду на це, на сьогоднішній день немає підстав вірити людям, які відійшли від нашої Церкви й вороже налаштовані до нас. Як керуючий справами Української Православної Церкви, закликаю вірних Української Православної Церкви зберігати спокій та не піддаватися на провокації.

Сьогодні, у дні Великого Посту, ми маємо підсилити свої молитви за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира. Вірю, що Господь, прийме наші молитви і не залишить нашу Церкву без Своєї благодатної підтримки», - сказав наостанок владика Митрофан.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами Української Православної Церкви«Робота в напрямку зміни канонічного статусу Української Православної Церкви не ведеться», — архієпископ Митрофан

Керуючий справами УПЦ прокоментував заяви щодо можливої загрози втрати Українською Православною Церквою своєї незалежності в управлінні.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Церква і суспільство |

1648 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Архиепископ Митрофан (Юрчук) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru