Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і культураРІВНЕ. На батьківщині Пересопницького Євангелія побудують музей під відкритим небом
03 March 2011 14:28

У середу, 2 березня, в селі Пересопниця Рівненській області було представлено проект будівництва історико-культурного комплексу до 450-річчя Пересопницького Євангелія. Це буде пантеон з читальною залою та гостьовими кімнатами для археологів, поруч – музей під відкритим небом «Княжа садиба Х століття», розбірна сцена для фестивалів та сувенірна лавка.

Обговорити свої плани з мешканцями прибули губернатор Василь Берташ, архітектор та два заступники.

«Я покладаю на цей проект великі сподівання. Це місце – батьківщина Пересопницького Євангелія, на якому дають клятву президенти. Нехай тут буде гідний туристичний маршрут», – пояснює слухачам голова облдержадміністрації.

Окрім музею з інфраструктурою, в селі буде діяти постійна археологічна експедиція. Вчені бажають розкопувати залишки монастиря, в якому було написано Пересопницю.

Розташовано меморіал буде у центрі села. До нього та реконструйованої князівській садиби повинні підвести пішохідні доріжки. Також попіклуються про освітлення вулиць та асфальт.

Пересипницю називають депресивним селом. В ньому всього 83 двори, більшість мешканців – пенсійного віку. Розбита дорога викладена польською брущаткою. Тут немає своєї сільради, школи і діє лише один магазин. До обласного центру звідси – 25 км.

Сільський священик отець Петро, користуючись нагодою, звернувся із проханням відремонтувати старовинну церкву XVIII століття. Губернатор пообіцяв вислухати і всі пропозиції селян.

Музейний комплекс повинні побудувати до серпня, але графіку робіт ще немає.

За приблизними підрахунками, на меморіал і дорогу потрібно не менше 50 мільйонів гривень. 10 млн. з цієї суми Берташ планує випросити в уряду – розраховує на державну субвенцію. «Інші кошти на реалізацію проекту дамо з бюджету розвитку. Будемо залучати і меценатів-бізнесменів», – зазначив Василь Берташ.

450-річчя Пересопницького Євангелія відзначатимуть 29 серпня. З цього приводу на Рівненщину запросили президентів слов’янських православних країн: України, Росії, Білорусі, Словаччини та Болгарії.

Олена Власова

Джерело: gazeta.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

РІВНЕ. На батьківщині Пересопницького Євангелія побудують музей під відкритим небом

Історико-культурний осередок також включатиме пантеон з читальною залою та гостьовими кімнатами для археологів, розбірну сцена для фестивалів та сувенірну лавку.Рубрики: Події на часі | Церква і культура | Рівненська |

2307 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пересопницкое Евангелие |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru