Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Соціальне служіння
РЕПОРТАЖ: Причастя для довічно ув’язнених
07 June 2012 13:40
Оксана Костенко

У дні Великого посту у виправній колонії максимального рівня безпеки, що розташована у передмісті Сокаля, сталась пожежа. Репортажі про цю подію показували чи не всі телевізійні канали України і писали мало не всі газети нашого регіону. З корпусу, у якому утримувались засуджені до тюремного та довічного ув’язнення, були евакуйовані всі в’язні і цього ж дня перевезені в інші установи.

Ця подія стала перешкодою для звершення сповіді та прийняття Святого Причастя засудженими, які за час свого перебування в установі звикли сповідатись кожен піст.

Частина засуджених до довічного ув’язнення нині утримується у приміщенні Львівського слідчого ізолятора

В’язні, коли облаштували свій побут на новому місці, звернулись до адміністрації з проханням запросити православного священика. Заступник начальника ЛСІЗО з соціально-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Щербатий Олег Романович звернувся до Львівського єпархіального управління Української Православної церкви. Архієпископ Львівський і Галицький Августин благословив відвідати своїх духовних чад священика Георгія Якубівського з м. Червонограда, що опікувався ними протягом кількох попередніх років.

Коли сталась пожежа, отець Георгій серйозно засмутився, що засуджені не мали змоги сповідатись у Великий піст, тому з готовністю прийняв запрошення пенітенціарної служби прийняти сповідь засуджених і причастити їх Святих Христових Тайн.

Перед відвіданням сектору максимального рівня безпеки нас запросили у кабінет соціально-виховної та психологічної роботи, там нас привітав начальник Львівського слідчого ізолятора Гальчишак Богдан Степанович. Він радо познайомився зі священиком і розпорядився, щоб у відділенні створили належні умови для звершення Таїнства.

Отець Георгій добре обізнаний зі специфікою подібних закладів, тому звик обмежуватись необхідним мінімумом

З Олегом Романовичем Щербатим та психологом установи Лютим Р.Б. ми вирушили до їхніх підопічних. У несподівано світлому коридорі нас зустрічав начальник сектору максимального рівня безпеки капітан внутрішньої служби Сак В.В. Кілька запитань про потреби священика – і отець Георгій в окремій камері почав готуватись до зустрічі з засудженими. Під склепіннями старовинного монастиря полинула тихенька молитва і пахощі ладану…

Протягом кількох годин священик приймав сповідь, причащав сповідників, давав настанови

На згадку кожний отримав «Молитвослов для засуджених». Зауважу, що коли дата відвідин сектору ДУ була визначена, всіх засуджених попередили про це, і хто хотів, підготувався належним чином: дотримувався посту і вичитав Правило до Причастя. Так їх навчив отець Георгій.

За розпорядком дня настала година прогулянки, почергово всіх вивели у спеціальні дворики. Коли ж засуджені повернулись, то знайшли в камерах пакунки з гостинцями, які ми придбали за кошти, пожертвувані парафіянами Свято-Георгіївської церкви м. Львова. А від парафіян церкви святого Іоанна Богослова, що в м. Червонограді, отець Георгій кожному засудженому вручив подарунок з предметами першої необхідності.

Поки звершувалось Таїнство, я спілкувалась з офіцерами та засудженими. Серед іншого Олег Романович Щербатий розповів, що відразу після прибуття всі засуджені отримали поштові конверти, щоб повідомити про себе своїм близьким, також кожному видали нові матраци, ковдри, подушки, постільну білизну.

Коли за нами зачинились ворота цієї установи, не змогла втриматись від сліз: хоч ці люди вчинили страшні злочини але не ми будемо їх судити. Бог бачить їхні душі, приймає їхні покаянні сльози. Він має владу карати і милувати. А ми будемо чинити за Христовим «що посієш, те й пожнеш» - будемо творити діла милосердя.

І пам’ятати приказку: від суми, тюрми і чуми не зарікайся.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

РЕПОРТАЖ: Причастя для довічно ув’язнених

У несподівано світлому коридорі нас зустрів начальник сектору максимального рівня безпеки. Кілька запитань про потреби священика – і отець Георгій в окремій камері почав готуватись до зустрічі з засудженими.Рубрики: Публікації | Соціальне служіння |

2313 переглядів / Коментарів: 0

Теги: православіє у тюрмах |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru