РЕПОРТАЖ. Православний центр фотографії: відбулася перша зустріч 27 June 2013 08:48
Минулого вівторка, 25 червня, відбулася перша організаційна зустріч в Православному центрі художньої і документальної фотографії Свято-Троїцького Іонинського монастиря. Єпископ Обухівський Іона, намісник Київського Троїцького Іонинського монастиря, освятив відкриття центру і побажав йому продуктивного розвитку на благо українського народу і православ’я.
Бажаючих прийти було багато, але потрапити на зустріч змогли не всі. У подальшому можна буде спілкуватися за допомогою мережі інтернет і по телефону. Головне – бажання долучитися до цієї справи.
Як кажуть, зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері. Основною темою першої зустрічі стала моральність фотографії, людяність, повага та світосприйняття через образи.
Дуже цікаво розповів владика Іона про те, як люди реагують на образи, зображені на фото, про те, як фото можуть допомагати людям виживати у цьому жорсткому світі. Перший омбудсман України – Ніна Карпачова – розповіла про історичні факти, коли завдяки фотографії приверталася увага до найболючіших проблем захисту прав людини, про те, як вдала фотографія навіть змінювала долю людей.
Член Правління Національної Спілки фотохудожників України Микола Іващенко розповів про виставки, можливості для творчості, про підтримку громадських ініціатив. Обговорювали і фотопроект «Україна православна» - попередній досвід організації подібних виставок та про майбутнє цього проекту. Вирішили звернутися до громадськості, щоб залучити до цього проекту журналістів, літераторів, істориків, знаних митців, які мають авторитет у суспільстві й могли б організовувати творчі зустрічі під час виставкових заходів.
Голова оргкомітету дитячої програми «Я новий малюю світ» благодійного фонду «Вдячність» Олег Бондаренко розповів про те, як діти сприймають дорослий світ і його проблеми. Він наголосив на обов’язковому залученні до проекту дитячої творчості. Дитячий фотограф Валерій Бондаренко підтримав пропозицію, і у свою чергу розповів про важливі моменти під час роботи із дітьми.
Цікаво було послухати відомого військового історика, реконструктора і фотографа Андрія Швачко про ті почуття і взаємовідношення, що виникають при реконструкціях боїв різних епох.
Громадянський поет Сергій Дубенко від імені літераторів запропонував співпрацю у створенні самостійних творів, які могли б експонуватися разом зі світлинами, входити до збірників образів, а також висловив зустрічну пропозицію для фотохудожників брати участь в оформленні творів літераторів.
Говорили і про створення сайту для проекту, про висвітлення через образи роботу волонтерів. Деякі моменти встигли обговорити, деякі – ні, часу виявилося занадто мало. Тепер треба осмислити всі пропозиції і можливості.
Дай, Господь, нам сили і натхнення, і вкажи нам шлях.
Як відбувалася зустрічі – дивіться фоторепортаж Андрія Рижкова і Тетяни Остапець
Post new comment