Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство
Про «візантійський церемоніал» церковних журналістів, або Як писати парафіяльні новини
29 November 2011 16:41
Наталія Малімон

США, Росія, Нідерланди, Німеччина, Бельгія і навіть... Саудівська Аравія. На карті світу, розміщеній на сайті Кримненського благочиння, привітно світяться червоні вогники у різних куточках земної кулі. У цих місцях мешкають люди, котрі заходили на сайт провінційного благочиння. Цифри відвідувань і широка географія візитів вражають. Як перші апостоли, котрі використовували всі властиві їхньому часу засоби для проповіді, так і Володимир-Волинська єпархія активно розвиває власні медіа-ресурси. Власні сайти, кормережу мають уже немало благочинь, а нещодавно в Ковелі відбувся вже другий практичний семінар інформаційно-видавничого відділу. 32 учасники представляли 14 благочинь і духовно-регентське училище.

Обережно, хакери!

Останнім часом Володимир-Волинська єпархія переживає нашестя хакерів і грабіжників. Спочатку цілком професійно, знищивши саме, як кажуть, найдорожчі файли, було зламано сайт інтернет-журналу «Амвон», а згодом – і офіційний сайт єпархії. За один тиждень пограбовано два храми, а наступної ночі після семінару інформаційно-видавничого відділу – ще один...

Як тут не пригадати слова Бориса Тизенхаузена, керівника першої в Україні компанії, яка спеціалізується по створенню, управлінню і захисту репутації в інтернеті, і котрий на недавньому Фестивалі ЗМІ православних говорив, що нині «спостерігається масштабна тенденція очорнення Православної Церкви».

Протоієрей Володимир Ровінський, який у єпархії очолює інформаційно-видавничий відділ, на семінарі, головним модератором якого він виступив, уже представив відновлений інтернет-журнал «Амвон». Проте шкода втраченого матеріалу, бази даних, яка збиралася десять років. Особливо цінними, як на мене, були «Форум» та розділ «Питання священику», бо відповіді на них отця Володимира Ровінського в багатьох випадках якраз і були зразком місіонерства,  відбувалося живе спілкування, і немало світських людей ставали «симпатиками» Православної Церкви, а згодом і  воцерковлялися. Протоієрей Володимир каже, що у 1999 році у системі тодішньої Української Православної Церкви було лише чотири православних сайти, серед них – і сайт, яким займався він, що було відзначено навіть тодішнім Патріархом Алексієм.

Про парафіяльні новини

Про перших апостолів на семінарі згадували недарма. Адже місія Церкви – не тільки будувати храми, бо це – засіб, аби було куди прийти, а – рятувати людей у Христі. Хоча Церква існує вже два тисячоліття, але місіонерська її функція нині набуває лише нового значення. І вірно зазначали на семінарі, що нині священик, особливо той, який трудиться на маленькому сільському приході, має робити простий вибір: або і далі проповідувати перед двома десятками віруючих бабусь, або йти до людей.

Як і в інших єпархіях, у Володимир-Волинській також існує своя газета – «Волинь православна». Як і інші, вона має проблему з авторами, з власними матеріалами, з тим, що (про це говорили і на Фестивалі ЗМІ православних) новину з церковного життя ще й не так просто написати. Колись мені довелося чути цікаву фразу: «И солнце светит, и дождит с благословения архиерея»...

Не тільки у низовій церковній пресі – у пресі значно вищого рівня ще доводиться читати фрази на зразок тих, які прискіпливо розбирали на семінарі у Ковелі: «Хвилини трепетної зустрічі владики навіки залишаться у пам'яті села». Тому присутнім на семінарі святим отцям і світським особам, які працюють на ниві церковної інформації, були (без перебільшення) цінними поради прес-секретаря єпархії протодиякона Віктора Мартиненка про те, чого варто уникати при поданні інформації.

Про «візантійський церемоніал»

Як зазначив він, переважно усім, хто пише на теми реального церковного життя, властивий певний візантійський церемоніал. І якою ж знахідкою автора одного з благочинь видалася замітка про простого сільського чоловіка, котрий за своє життя збудував кілька храмів. А інформаційним приводом стало відзначення церковною громадою його дня народження: та автору вдалося вийти за рамки простої констатації факту і слів привітання.

Протоієрей Володимир Ровінський каже, що дехто з потенційних авторів церковної преси вважає, наче для того, аби писати про церковні справи, треба глибоко знати Православ'я. Але приклад протоієрея Олександра Авдюгіна з Луганщини, котрий має і свій блог в інтернеті, і видає книги з пастирської практики засвідчує: саме прості приклади з пастирського життя знаходять свого читача, а він згодом знаходить свій храм і свого священика.

Різні засоби місіонерської діяльності застосовують у Володимир-Волинській єпархії: від сайтів монастирів і прямих постійних трансляцій із храмів – до публікацій у районних газетах, як це робить, наприклад, протоієрей Олександр Кликоцюк із Ростані. Отець Олександр ще й планує виставку своїх фотографій волинської природи, але під заголовком «Світ, створений Богом». Це теж цікава знахідка шляху до сердець людей.

Про «родзинки» в подіях

Шукати «родзинки» в події – такий висновок зробили учасники семінару. Якщо писати, наприклад, про прибуття святих мощей у парафію, то і через думки бабусь, які годинами стоять у черзі до святині, священика, котрий здалеку привіз паломників, церковного служки, котрий протирає віконечко раки з мощами і може багато чого розказати про поведінку людей...

Якщо в єпархіальній газеті є бодай найменша замітка про якесь село, якусь парафію, то вона, говорили на семінарі, розкуповується моментально. Такий екземпляр віруючі люди тримають мало не за святими образами. Тому й на питання, що треба було б писати про парафіяльних священиків і парафії, відповідь може бути одна: просто писати про цих священиків і ці парафії. Бо апостолів нині в нас немає, але є духовні особи, які проповідують слово Боже, будучи найближче до віруючих і ще не віруючих людей.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Про «візантійський церемоніал» церковних журналістів, або Як писати парафіяльні новини

Останнім часом Володимир-Волинська єпархія переживає нашестя хакерів і грабіжників. Спочатку було зламано сайт інтернет-журналу «Амвон», а згодом – і офіційний сайт єпархії… Медійники зібралися на практичний семінар.Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

1987 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru