Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментар
«Привезена Плащаниця – не плат, у який була загорнута Богородиця, а древня ікона» – архімандрит Єрусалимської Церкви Ігнатій (Казакос)
19 September 2012 20:33

архімандрит Ігнатій (Казакос)19 вересня Плащаницю Пресвятої Богородиці зустріли сотні вірян на Соборній площі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври. Святиня була привезена з Гефсиманського подвор’я в Єрусалимі.

Однак багато паломників очікували побачити саме ту Плащаницю, в яку була загорнута Пресвята Богородиця під час Поховання.

Із цим та іншими запитаннями ми звернулися до представника Єрусалимської Патріархії, який супроводжує відому святиню в Україні, – архімандрита Ігнатія (Казакоса).

***

Отче, розкажіть, будь ласка, про святиню, яку Ви привезли до України. Яке значення Плащаниці Пресвятої Богородиці? 

– Ми привезли дуже древню ікону, яка зберігається в Старому Місті в Єрусалимі – у Гефсиманському подвор’ї (що навпроти Храму Гробу Господнього). Для Єрусалимської Церкви – це одна з великих святинь.

Плащаниця Пресвятої Богородиці – це дуже древня, намолена ікона. Саме цю ікону за три дні до свята Успіння (у нас його відзначають 15 серпня) доставляють хресним ходом від того місця, де вона знаходиться (фактично, від Гробу Господнього), в Гефсиманію, де її обносять навколо гробу Пресвятої Богородиці, ікони Єрусалимської Божої Матері. Там святиня знаходиться 9 днів – до Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Плащаниця Пресвятої Богородиці

– Багато хто думає, що привезена святиня – та сама Плащаниця, в яку була загорнута Божа Матір під час Поховання. А чи є якість відомості, де зараз може знаходитись автентична Плащаниця?

– Сама Плащаниця Божої Матері, наскільки мені відомо, була забрана під час першого хрестового походу. Вона має перебувати десь в Римі, у Ватикані. Але частинка Плащаниці та Пояс Божої Матері знаходяться зараз на Афоні.

– Чому на Святій Землі так шанується саме ця ікона, адже ікон Успіння багато?

– Можливо, тому що, по-перше, вона знаходиться в Єрусалимі, біля Святого Гробу. Також із цією іконою пов’язані традиції звершення хресного ходу, читання Акафісту протягом 9 днів, коли ікона перебуває в Гефсиманії.

Також багато паломників з усього світу приїжджають до Єрусалима, і, окрім Святого Гробу, вони поклоняються ще і цій святій іконі – через це вона також така знана. Відомо і багато зцілень від молитов біля цієї святині – і онкохворих, і сліпих...

Окрім того, згідно з Єрусалимським Типіконом із Плащаницею Богородиці пов’язано багато наших літургійних традицій.

архімандрит Ігнатій (Казакос)

– Ви бачили, як зустрічають ікону в Україні. Які Ваші перші враження?

– Все дуже красиво, дуже зворушливо. Я був також і в інших країнах із іншими дорученнями та делегаціями від Єрусалимського Патріархату, однак, коли я збирався до України, Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл попередив мене: «Ти побачиш там дуже велике благоговіння і благочестя. Побачиш, що там, де буде проходити Плащаниця Божої Матері, буде сила-силенна народу». І дійсно, так і трапилося. 

Коли ми їхали сюди, я побачив багато храмів, що також мене дуже порадувало. Я побачив красиве місто, дуже чисте, та прекрасних людей.

І оскільки у нас багато контактів із православними українцями, які приїжджають в паломництво до святих місць, ми знаємо їх як дуже добрих, гостинних, відкритих та щирих людей. Вони приїжджають на Святу Землю зі сльозами на очах, щоб помолитися та попросити заступництва у Божої Матері та Господа. Ми зі зворушенням спостерігаємо за цим.

Це відвідання має дуже важливе значення як для України, так і для нас. Ми бажаємо мати від вас підтримку, і щоб ви мали духовну підтримку від Божої Матері.

Зараз ми переживаємо непрості часи на Близькому Сході, і до кого ми маємо звертатися, де нам шукати підтримки? Звичайно, у Божої Матері, яка є Мостом, що поєднує небо з землею. Ми молимося за вас, ми завжди поминаємо вас з любов’ю. І я маю честь передати всім українцям благословення Блаженнішого Патріарха Єрусалимського Феофіла.

Бесіду вела Юлія Комінко

Переклад з грецької здійснював протоієрей Миколай Данилевич


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Привезена Плащаниця – не плат, у який була загорнута Богородиця, а древня ікона» – архімандрит Єрусалимської Церкви Ігнатій (Казакос)

Про привезену святиню розповів представник Єрусалимської Патріархії, який супроводжуватиме Плащаницю Божої Матері по Україні.Рубрики: Публікації | Актуальний коментар |

5225 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Плащаница Богородицы - в Украине |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru