Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська«Прийняття ІПН не може кваліфікуватися як відмова від християнського імені», — Богословсько-канонічна комісія (ОНОВЛЕНО)
22 June 2011 11:41

Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви розробила Висновки щодо механізму обліку фізичних осіб-платників податків та аргументів віруючих, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Документ був затверджений 14 червня на засіданні Священного Синоду УПЦ  (журнал №20).

Комісія встановила, що, відповідно до статті 63.6 Податкового кодексу, облік платників податків в органах державної податкової служби ведеться за податковими номерами. Особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, мають право сплачувати податки за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером діючого паспорта (стаття 63.6; 63.7).

Крім того, у статті 70.1 зазначено, що облік таких осіб ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.

Незважаючи на те, що в Податковому кодексі України для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, передбачена альтернативна форма обліку, на адресу Богословсько-канонічної комісії надійшло більше 78 тис. письмових звернень, в яких віруючі виступають проти обліку за серією та номером діючого паспорта і просять не включати їх у Держаний реєстр фізичних осіб - платників податків.

Урахувавши всі прохання та звернення, Богословсько-канонічна комісія наголошує, що прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків не може кваліфікуватися як відмова від християнського імені. Як прийняття коду, так і відмова від нього не є гріховним діянням. «Ті, хто прийняли ідентифікаційні коди, не повинні розцінюватись як відступники від віри. З іншої сторони, не слід примушувати приймати коди тих, хто свідомо не хоче цього робити» (Послання Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 грудня 2003 року).

Разом із тим, прохання віруючих виходять за коло богословсько-канонічних питань і мають розглядатися в юридично-правовій площині. Комісія готова передати їх відповідній Синодальній установі Української Православної Церкви для захисту прав віруючих, які відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Читайте також:

«Послание Священного Синода Украинской Православной Церкви Президенту, Верховной Раде и Правительству Украины, духовенству, монашеству и всем верным чадам Украинской Православной Церкви»(1)

«Послання Синоду Української Православної Церкви до духовенства, чернецтва і всіх вірних чад  Української Православної Церкви» (2)

«Послання Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 грудня 2003 року»

«Блаженнейший Митрополит Владимир обратился с письмом к Президенту Украины по вопросу принятия Верховной Радой проекта Налогового кодекса»

«Пленум Синодальной Богословской комиссии Русской Православной Церкви от 19-20 февраля 2001 г.: ИТОГОВЫЙ ДОКУМЕНТ»

«Разъяснения председателя Синодального отдела по взаимоотношению Церкви и общества относительно позиции Церкви по вопросу использования новых документов и технологий идентификации граждан» 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Прийняття ІПН не може кваліфікуватися як відмова від християнського імені», — Богословсько-канонічна комісія (ОНОВЛЕНО)

Про це йдеться у Висновках щодо механізму обліку фізичних осіб-платників податків та аргументів віруючих, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття коду.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

5254 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Священний Синод УПЦ | ИНН для верующих и Налоговый кодекс |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru