Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя
Преподобний Герман (Кліца) – подвижник зі Святогірської Успенської Лаври
26 April 2013 17:24
Протодиякон Миколай Лисенко

Іноді, коли досліджуєш біографії святих, починаєш насправді дивуватись, наскільки події їхнього життя можуть певним, містичним чином, бути схожими одна на одну – навіть за умови, що їх розділяла велика відстань… Обидва звершували свій духовний подвиг у 19-му столітті на наших теренах, обидва чистотою душі та силою віри заслужили бачити Пресвяту Богородицю, яка з’являлась їм кілька разів. Обидва були настоятелями визначних монастирів. Обидва постраждали вже після своєї смерті – їхні святі мощі було поругано. І канонізовані вони були вже в наш час.

А ще – через долі обох подвижників червоною стрічкою пройшла трагічна постать одного з Російських імператорів… Один з них – добре відомий шанувальникам вітчизняної святості, преподобний Іона Київський, чудотворець. Про другого, чию пам’ять ми звершуємо 26 квітня, далі – докладніше.

14 березня 1881 року, виймаючи з проскури під час Богослужіння частку за імператора, священик помітив, що вона – наче скривавлена. Здивувавшись, що б це могло означати, він замислився, але невдовзі з Петербурга прийшла відповідь - телеграма про те, що Олександра Другого Визволителя вбито терористами.

Ім’я цього священика – Герман (Кліца), і був він священноархімандритом Святогірської Успенської Лаври. А дар духовного бачення був не єдиним талантом нашого земляка, пам’ять якого вшановують 26 квітня на Україні. 

Походив святий з заможного купецького роду, відомого на Чернігівщині. У віці 24-х років він вже точно знав, що для нього є справжньою цінністю, тому замість купецької кар’єри обрав чернечий постриг. В духовному житті преподобний Герман став для багатьох справжнім взірцем: молитву звершував зосереджено, під час Літургії щирі сльози часто з’являлись на його очах. Справжній безсрібник, він не мав в келії ані грошей, ані зайвих речей – навіть по поштові марки відряджав до скарбничого.

Одяг носив до повного зношення, постійно ремонтуючи його. А обідав – звичайною простою їжею разом з братією, випереджаючи усіх хіба що в постуванні – так, в перший тиждень Великого посту та на Страсну преподобний не їв варених страв, задовольняючись хлібом. Його завжди першим бачили в храмі, навіть в ті дні, коли він не служив – адже молитва була дійсним сенсом буття преподобного.

26 квітня 1890 року – в останній день свого земного життя – архімандрит Герман причастився Святих Христових Таїн та мирно відійшов до Бога.

Вже в роки Сталінського лихоліття його склеп було розібрано безбожниками, які здивувались нетлінню мощей преподобного. Негайно викликані співробітники НКВС швидко закопали тіло святого, намагаючись знищити згадку про нього. Натомість в народі пам’ять про святу людину, яка вміла понад усе любити Бога, та достойно служити Йому, відділяючи головне від другорядного, живе й понині, та житиме, сподіваюсь, повік. 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Преподобний Герман (Кліца) – подвижник зі Святогірської Успенської Лаври

26 квітня день пам'яті святого. Його життя певним, містичним чином, дуже схоже на житіє преподобного Іони Київського. Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

2543 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Святогірська Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru