Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна »

2 фото

1

2


«Повісьте на дверях храму оголошення, куди підуть пожертвувані на Спаса яблука, мед чи гроші» - ініціатива до свята Преображення Господнього
15 August 2012 14:50

«Вдягати» доброчинність у новітні технології — зокрема інформаційні — закликав священнослужителів та парафіян голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

У новому випуску відеоблогу «Православіє в Україні», присвяченому темі «Скільки Спасів?», спікер зокрема наголосив, що час серпневих церковних свят може стати гарним приводом залучити людей до церковної соціальної діяльності — якщо в ці дні розповісти, скільком нужденним допомагає парафія. 

Не секрет, що Господні свята в серпні — Винесення древ Хреста Господнього (14 серпня), Преображення (19 серпня) та Нерукотворного Образа Спасителя (29 серпня) — є часом масового освячення різноманітних їстівних продуктів — меду, яблук, винограду, маку, горіхів.

За словами отця Георгія, така традиція в українському народі існувала з давніх-давен. Проте мало хто знає, особливо в містах, що раніше принесення плодів на освячення в церкву було не лише подякою Господові за врожай та благословення на споживання плодів своєї праці, а й виявом милосердя та турботи про ближніх. Частину принесеного й освяченного віддавали «на храм», аби потім ці продукти потрапили до нужденних — сиріт, самотніх, хворих, засуджених.

Нині в містах, де більшість плодів для освячення ми купуємо в супермаркетах чи на базарі, не збереглася традиція залишати частину принесеного в церкві. Натомість за священиком з кропилом часто ходить церковний служитель з карнавкою для грошових пожертв. І багато хто сприймає це як «побор», який церква бере за освячення.

Хто і як має відродити цю традицію? За словами о. Георгія Коваленка, сьогодні мало хто знає — і не лише з тих, хто рідко ходить до церкви, а й власне парафіян, — що майже всі церковні громади ведуть постійну соціальну діяльність, опікуючись дитячими будинками, будинками для людей літнього віку, людей з особливими потребами (інвалідів0. Чи то й просто підтримують матеріально своїх віруючих, які цього потребують. Проте цим — не вихваляються.

Отець Георгій наголошує: зараз традиції благодійності потрібно «вдягати» в новітні технології.

У кожному місті, селищі є чи то дитячий будинок, чи то лікарня, чи то будинок для людей похилого віку, чи то просто бідні родини. Зазвичай церковні громади знають людей, які потребують допомоги. І допомагати ближньому вони могли б заохочувати не тільки постійних парафіян, але і так званих захожан. Причому, залучаючи людей до благодійництва чи волонтерства, потрібно пояснювати мету тієї чи іншої допомоги.

 «Сьогодні ми живемо в інформаційному суспільстві, тому парафіян треба інформувати про все. У кожному храмі є стенд з оголошеннями чи навіть гучномовці. Якщо такого стенду немає, повішайте оголошення на дверях храму або просто оголосіть після богослужіння. Так люди і дізнаються про соціальне служіння парафії, і водночас долучаться до справи милосердя», — зазначив спікер.

 

Читайте також: Скільки Спасів у Православній Церкві? – про це дивіться в новому відеоблозі ПвУ (+текст)


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Повісьте на дверях храму оголошення, куди підуть пожертвувані на Спаса яблука, мед чи гроші» - ініціатива до свята Преображення Господнього

«Дайте людям інформацію!» — голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко закликав парафіян у дні Господніх серпневих свят розповісти про свою соціальну роботу та залучити до неї захожан.Рубрики: Новина дня | Події на часі |

2321 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Успенский пост | Протоиерей Георгий Коваленко | Преображение Господне |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru