Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя
Померти на Пасху... Святитель Григорій, Патріарх Константинопольський
03 May 2013 16:27
Протодиякон Миколай Лисенко

Чи важко втілювати Євангельський заклик покладати душу свою за ближніх? Про це розповість нам історія Константинопольського патріарха Григорія, подвиг якого звершився на Пасху Христову в 1821 році. Роздивившись його іконописне зображення, ви будете здивовані – бо на шиї у святителя можна побачити петлю. Чому це так – ми розповімо далі.


Здається, що бути Патріархом – не лише почесно, а й комфортно. Проте, Патріарх Константинопольський Григорій П’ятий не лише зазнавав за життя постійних утисків, але й закінчив свої дні, як священномученик. Справа в тому, що на початку XIX століття Греція перебувала під важким турецьким ярмом, а Царгород, або ж – Константинополь, давно був перейменований на Стамбул, в якому мусульмани Православного Патріарха лише терпіли, і те – лише до певного часу.

Грек за походженням, святитель Григорій усіма силами душі вболівав за незалежність своєї батьківщини, усіляко допомагаючи патріотам готуватись до рішучих дій. Коли ватажок повстанців Олександр Іпсіланті перейшов зі своїми загонами річку Прут та розгорнув військові дії проти султана Махмуда, відлік часу для Патріарха пішов на години. Друзі запропонували святителю втекти, на що Патріарх Григорій спокійно відповів: «Я передчуваю, що риби Босфору їстимуть моє тіло, але я помру спокійно в ім’я спасіння моєї нації».

Турецька влада була розлючена тим, що Патріарх, який знав про підготовку повстання, не виказав його організаторів султанові. 23 квітня 1821 року, в День Світлої Пасхи Христової, розлютовані турки увірвались до патріархії та повісили святителя Григорія на її воротах, після чого кинули понівечене тіло в море.

Грецькі моряки знайшли його та перевезли до Одеси. Там покійного Патріарха було вдягнуто у дорогоцінні ризи та митру, що належала колись патріархові Никону, та з пошаною поховано в Троїцькому храмі. У 1871 році, з нагоди 50-річчя незалежності Греції, та за численними проханнями грецького уряду, мощі священномученика Григорія знову було перевезено з наших теренів, з Одеси, до Афін.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Померти на Пасху... Святитель Григорій, Патріарх Константинопольський

Подвиг цього святого звершився на Пасху Христову. Роздивившись його іконописне зображення, ви будете здивовані – бо на шиї у святителя можна побачити петлю. Чому це так – читайте далі.Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

2016 переглядів / Коментарів: 0

Теги: вшанування святих |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru