Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство
ПОЛТАВА. Факсимільну копію Пересопницького Євангелія передано в дар Полтавському краєзнавчому музею
22 August 2013 17:53

В рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, 22 серпня у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відбулась урочиста презентація та передача факсимільного видання Пересопницького Євангелія краєзнавчому музею Полтави.

Ініціював акцію митрополит Полтавський і Миргородський Филип. На презентації були присутні: духовенство Полтавської єпархії, керівництво музею, представники громадськості та наукових кіл.

Розпочалась урочиста подія співом молитви «Царю Небесний» у виконанні архієрейського чоловічого квартету під керівництвом диякона Дмитра Литвиненка.

Після цього до присутніх звернулись: митрополит Полтавський і Миргородський Филип, заступник голови Полтавської облдержадміністрації, керівник апарату з гуманітарних питань та зв’язків з громадськістю Валерій Олексійович Пархоменко, секретар Полтавської міської ради Оксана Антонівна Деркач, клірик Спаського храму Полтави протоієрей Олександр Антонюк та старший науковий співробітник музею Віталій Яремченко з повідомленням про історію Пересопницького Євангелія.

На презентації була представлена копія Пересопницького Євангелія, яка є факсимільною версією рукописного пам'ятника мови і мистецтва XVI ст. та фільм про Пересопницьке Євангеліє, підготовлений інформаційно-просвітницьким відділом Української Православної Церкви.

В Полтавській єпархії визначна святиня зберігалася тривалий час – до революції 1917 року Євангеліє знаходилося у бібліотеці Полтавської духовної семінарії. Саме тут Пересопницьке Євангеліє стало об’єктом вивчення філологів та археологів. Відродження Пересопницького Євангелія є видимим символом відродження Полтавського давньосховища, в якому перебувала священна Книга.

«Ex libris bibliotheca seminariy parvo rutheni Pereiaslaviensis», — тобто, «із бібліотеки семінарії малоруської Переяславської», — свідчить надпис на Книзі.

У сучасній Україні Пересопницьке Євангеліє – символ державності, на якому присягає на вірність українському народу президент під час інавгурації.

Пересопницьке Євангеліє вже було представлене у бібліотеці Конгресу США, парламенті Канади, в Іспанії, Польщі, Росії й інших країнах.

Нагадаємо, що в листопаді 2011 року архієпископ Полтавський і Миргородський Филип взяв участь в презентації Пересопницкого Євангелія у Страсбурзі.

Сьогодні Українська Православна Церква активно займається збереженням унікальних пам'яток церковного мистецтва. Відроджуючи славні традиції книговидання, Київська Митрополія Української Православної Церкви фундирувала програму порятунку «Пересопницького Євангелія», яка складається з двох частин: факсимільного видання книги та збереження оригіналу книги.

Блаженніший Митрополит Володимир передав чек на велику суму Національній бібліотеці ім.. Вернадського для реставрації і збереження оригіналу Пересопницького Євангелія.

Вихід видання факсиміле був присвячений 1020-річчю хрещення Русі і будівництву Кафедрального собору на честь Воскресіння Христова. Подарункове, престижне видання максимально наближене до оригіналу. Книга вийшла тиражем 1000 екземплярів і розповсюджуватиметься як на території України, так і за її кордоном.

Наприкінці заходу відбулось урочисте підписання Акту передачі примірника факсимільної копії Пересопницького Євангелія в дар Полтавському краєзнавчому музею, а також виступ архієрейського квартету. Після цього всі присутні мали змогу роздивитись копію Пересопницького Євангелія та переглянути фільм, присвячений цій унікальний Книзі.

За матеріалами сайту Полтавської єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ПОЛТАВА. Факсимільну копію Пересопницького Євангелія передано в дар Полтавському краєзнавчому музею

До революції 1917 р. Першокнига тривалий час зберігалася у бібліотеці Полтавської духовної семінарії.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство | Полтавська |

1571 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пересопницкое Евангелие | Митрополит Филипп (Осадченко) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru