«Подаруйте краплинку життя»: один день із життя священика-донора 11 April 2012 10:00 Протодиякон Олександр Монич
«Как благороден поступок доноров, которые дают свою кровь для больных: их даже отмечают грамотами и значками. Но Господь и Спаситель наш есть тот Великий Донор, который дал Свою кровь всему роду человеческому на все века», - архімандрит Василій (Пронін).
Як раніше анонсував портал «Православіє в Україні», з 26 березня в єпархії проводиться благодійна акція на допомогу онкохворим діткам «Подаруйте краплинку життя».
У другий день Страсної седмиці до лікарні для здачі крові завітали і донори-священики
Враження, звичайно нові, незвичні і цікаві. Перш за все, ти розумієш, що не на словах, а насправді потрібно зробити тут, тепер і сьогодні добру справу. Справу не заради піару чи то гонору, а заради онкохворих діток, заради популяризації здорового образу життя, адже донором може бути тільки здорова людина.
«Резус плюс», «резус мінус», «гемакон» – це нові слова, якими я сьогодні поповнив свій словниковий запас. Можливо, для когось це і не нові слова, однак не в словах справа.
Життя заради життя
– це головна думка, яка живе в тобі, поки ти лежиш на спеціально відведеному ліжку в спеціальній палаті, коли на 15 хвилин свого буття вперше у своєму житті стаєш людиною під назвою «донор».
Думки, звичайно, народжуються незвичні. Священик-донор. Це щось нове.
Поневолі пригадуєш слова великого подвижника благочестя Мукачівського монастиря архімандрита Василія (Проніна), який в своїй статті під назвою «Церковные мысли», що розміщена в першому томі його праць, колись написав такі слова: «Как благороден поступок доноров, которые дают свою кровь для больных: их даже отмечают грамотами и значками. Но Господь и Спаситель наш есть тот Великий Донор, который дал Свою кровь всему роду человеческому на все века».
Донор – це той, хто щось комусь дарує. Ти, даруєш комусь шанс на видужання, на зцілення. І справа не в тому, коли ти це зробиш, а в тому, з яким серцем ти це робиш.
… станьте донором хоч раз в житті. Це так незвично і корисно
На вулиці весна. Скоро Пасха. Буйно відновлюється життя в природі. Все зеленіє. Просипається від сну все.
Лікарі сьогодні нам говорили, що при здачі крові відновлюється і сама кров, а з нею – і людина. Думка дуже цікава! Звичайно, ми розуміємо, що головне – це відновлення і реставрація душі. Однак, коли ми чимось допомагаємо комусь, можливо, це теж своєрідне відновлення не лише організму, але й душі? Можливо!?
Нехай всім людям доброї волі Бог буде в допомогу. Всім, хто стане в допомозі комусь чимось. Сьогодні цієї допомоги чекають всі онкохворі дітки Закарпаття.
Прийдіть і станьте донором хоч раз в житті. Це так незвично і корисно.
Сьогоднішній донор, протоієрей Олександр Монич
***
Нагадаємо, метою акції «Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя» є збільшення резерву крові для Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру та онкогематологічного відділення Закарпатської обласної дитячої лікарні.
З приводу благодійної акції у прес-центрі закарпатської газети «Неділя» відбулася прес-конференція. Її організаторами стали молодіжні організації Мукачівської Православної єпархії за підтримки Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, ГО «Єдине студентство», профкому Ужгородського національного університету, студентських рад Закарпатського державного університету, Мукачівського державного університету, Ужгородського навчального центру КНТЕУ, Закарпатського художнього інституту, Міжнародної молодіжної організації «Айсек в Ужгороді».
Всі, хто хоче взяти участь у здачі крові, можуть приходити за вказаними адресами щовівторка та щочетверга з 9.00 до 12.00.
Адреси пунктів здачі крові:
м. Ужгород, вул. Толстого, 15 – Закарпатська обласна станція переливання крові (Тел. координаторів: Василь 050-372-71-74, Світлана 095-086-10-04)
м. Мукачево, вул. Пигорова, 4а – Відділення заготовки та переливання крові, Мукачівська центральна района лікарня (Тел. координаторів: Тетяна 095-805-18-44, Іванна 050-372-72-24).
"Интересные факты
Согласно проведенной экспертизе Туринской плащаницы, следы крови на ней относятся к группе AB(IV) Rh+. Эта же группа крови обнаружена на Сударе (Sudarium) — погребальном полотне, которым была обернута голова Христа при снятии с креста. Sudarium известен с V века." =википедия=
"Интересные факты Согласно
Post new comment