Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і культураПАСХАЛЬНА АСАМБЛЕЯ-2011: Велике свято весни ми зустріли ангелогласним співом!
27 April 2011 15:16
Ирина Яковчук

Велике свято весни вже втретє дарує нам Українська Православна Церква разом із Національною музичною академією ім. П.І. Чайковського. 25 квітня   Велика зала консерваторії стала храмом мистецтва ― відкриття Пасхальної Асамблеї «Господи, Господи, силою Твоєю!» розпочало 15-денний фестиваль духовного співу ― Аннгелогласіє сучасного духовного співу.


З привітальним словом до гостей заходу звернувся автор ідеї та організатор проекту, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, проректор Національної музичної академії України ім. П.Чайковського Володимир Іванович Рожок.


Митець зауважив, що головне завдання Асамблеї ― звернути серце людини до Бога, аби радісно, з гордістю зустріти прийдешній, добрий день. «Ми хочемо полюбити, помирити один одного, і якщо нам це вдасться, ми будемо щасливими», ― зауважив Володимир Іванович. Він розповів також про тематику цьогорічного пасхального фестивалю, найвизначнішою подію якого є святкування 1000-ліття Софії Київської.


Згідно з планом-календарем Пасхальної Асамблеї-2011, 4 і 7 травня у стінах заповідника пройдуть святкові концерти-посвяти. Для киян та гостей міста це прекрасна нагода відвідати визначну пам’ятку архітектури, перлину зодчества ― Софію Київську, і насолодитися духовним співом.


Не залишитися осторонь «найкращого в Європі хорового мистецтва» закликала присутніх і Леся Василівна Дичко ― найвідоміший хоровий композитор України. Мисткиня щиро подякувала усім, хто разом з артистами розділив радість торжества Світлого Христового Воскресіння, відмітивши, що хорові колективи цьогорічного пасхального фестивалю ― «радість і багатство України». Після концерту жоден слухач у переповненому залі консерваторії не піддав сумніву її слова.


Леся Василівна відзначила прекрасну роботу оргкомітету Пасхальної Асамблеї-2011, наголосивши на тому, що програма охопила всі важливі соціальні й культурні реалії сьогодення: від вечорів пам’яті композиторів до печальної дати 25-річчя аварії на Чорнобильській АЕС. Адже і радісні, і сумні дати в контексті Пасхи Господньої, перемоги життя вічного над смертю, несуть у собі відблиск вічності, ознаку істинної краси.


«Наше чудо» ― як назвала хорову капелу «Думка» Леся Дичко, розділившись на верхньому ярусі, ніби в храмі, на два кліроси, подібного ангелам, славили Господа, а в залі лунали здивовано-захоплені: «Я ніби в церкві побувала».


І справді, Псалми святого пророка і царя Давида, які ми чули під час Великого посту, у світлі Воскресіння Христового лунали по-новому, сповнені величі, торжества, радості і надії. І цей натхнений спів був краще мира, золота і дорогоцінних скарбів. Бо коли душа сповнюється Божою благодаттю, вступ людини до хору однодумців Царства Небесного стає реальністю.


Відчуйте це і ви…


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ПАСХАЛЬНА АСАМБЛЕЯ-2011: Велике свято весни ми зустріли ангелогласним співом!

У Великій залі Національною музичної академії митці прославили Воскресіння Христове – перший концерт із циклу «Господи, Господи, силою Твоєю!» відкрив 15–денний пасхальний фестиваль.Рубрики: Події на часі | Церква і культура |

2106 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пасхальная Ассамблея |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru