Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Інтерв’ю
«Новий проект Кафедрального собору буде у стилі Київської Русі» – єпископ Варсонофій (Столяр)
26 June 2013 09:29

21 червня відбулося засідання Штабу будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, на якому було визначено головного проектувальника собору. Перевагу в тендері на проектні роботи храмобудівна рада надала фахівцям ДП Український державний проектний інститут «Укрмістобудпроект» з Харкова. Головний архітектор – Чечельницький П.Г.

Рішення ради коментує єпископ Бородянський Варсонофій (Столяр) – ключар і керуючий будівництвом собору.


– Ваше Преосвященство, відомо, що 15 березня Українська Православна Церква провела конкурс на розробку робочого проекту Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Серед претендентів було декілька відомих проектних установ. Чому обрали саме харківський інститут?

– Так, тендер ми оголосили раніше, потім довго вивчали матеріали, і, нарешті, дійшли спільного висновку. 21 червня відбулося засідання Штабу будівництва, на якому ми закріпили рішення про результати тендеру на проектні роботи по зведенню Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового.

Ми б хотіли бачити собор в архітектурі Київської Русі. Саме про це йшлося майже два місяці тому, коли 24 квітня в резиденції Предстоятеля УПЦ у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання храмобудівної ради Кафедрального Собору. Очолив розгляд питань настоятель Кафедрального Собору УПЦ на честь Воскресіння Христового Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. У засіданні тоді також взяли участь: намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар по м. Києву протоієрей Віктор Іващук, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

Тоді ж спільно було обговорено питання зміни зовнішнього вигляду майбутнього Собору на користь традицій часів Київської Русі – без конструктивних змін проекту.

Отже, нам сподобались пропозиції, які запропонував державний проектний інститут «Укрмістобудпроект» з Харкова. Ця установа проектувала не один храм. Один із останніх проектів – собор Преображення Господнього у Почаївській Лаврі,  нещодавно освячений Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Загалом інститут відомий своїми проектами в сакральній архітектурі – його фахівцями спроектовано понад 130 храмів.

Поспілкувалися ми також із членом нашої храмобудівної ради – намісником Почаївської Лаври митрополитом Володимиром, і він теж має добрі відгуки про цей проектний інститут, який, акцентую, добре виконував проектні роботи для Почаївської Лаври. До уваги ми взяли й інші позиції з проектування, як то: ціна, терміни, якість виконання попередніх робіт.

Отже, ми визначили найдостойнішого – вибір храмобудівної ради зупинився на Харківському проектному інституті, тому ми вже уклали з ним договір на проектування. Фахівці закладу включилися в процес проектування, готують нам ескізи для затвердження, щоб рада могла обрати напрямок.

Завдання поставлене мінімально міняти конструктивні позиції собору, але зовнішній вигляд його треба максимально наблизити до таких святинь, як Софія, Кирилівська церква. Щоб нинішній Кафедральний Собор київських митрополитів був у стилі Київської Русі.

Віримо, що спільними зусиллями збудуємо Собор – кафедру нашого Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України, та Духовно-просвітницький центр – Софію Київську ХХІ століття.

– А як іде будівництво нижнього Свято-Андріє-Володимирського храму?

– За планом. До свята - ми завершимо роботи 24 липня, з Божою допомогою, соборно – з архієреями та духовенством столиці – плануємо звершити в ньому Божественну літургію.

sobor.in.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Новий проект Кафедрального собору буде у стилі Київської Русі» – єпископ Варсонофій (Столяр)

Головним проектувальником визначено «Укрмістобудпроект» з Харкова, фахівці якого спроектували загалом понад 130 храмів, у тому числі - Преображенський собор у Почаївській Лаврі.Рубрики: Публікації | Інтерв’ю |

2809 переглядів / Коментарів: 0

Теги: кафедральний собор | Епископ Варсонофий (Столяр) | Блаженніший Митрополит Володимир |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru