Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільствоНІЖИН. Вчений-археолог знає, як врятувати найбільшу святиню Північного Лівобережжя
16 February 2011 13:43

На редакційну пошту інтернет-порталу «Православіє в Україні» надійшлов лист-прохання про допомогу: збереження й відновлення однієї з найбільших і найвідоміших православних святинь Північного Лівобережжя ― Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря, де починалось духовне становлення святого Лаврентія Чернігівського.

Адресант повідомлення ― Володимир Коваленко, директор Центру археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя імені Д.Я. Самоквасова Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, зав. Кафедри історії та археології України Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, к.і.н., доцент, Заслужений працівник освіти України.

Подаємо текст листа:

 

ШАНОВНІ ДОБРОДІЇ!

На наших очах продовжує руйнуватися, гине одна з найбільших і найвідоміших православних святинь Північного Лівобережжя – Свято-Миколаївський Пустинно-Рихлівський монастир, де починалось духовне становлення святого Лаврентія (Проскури) Чернігівського. Звичайно, для повного відродження обителі знадобляться роки і мільйони гривень. Проте, як сказано в «Священному Писанні», «дорогу осилит идущий». Розпочинати треба з виготовлення проектної документації, щоби, спираючись на висновки фахівців, відновлювати пам’ятку нашої духовності, історії і культури, а не псувати унікальний комплекс бездарними саморобками. Для цього необхідно провести на території монастиря повномасштабні архітектурно-археологічні дослідження, адже навіть точні місця розташування храмів Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря вже лише вгадуються на місцевості, не кажучи вже про їхні розміри, архітектурні особливості чи тим паче – про те, що знаходилося на цій території до спорудження тут монастиря.

Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя імені Д.Я. Самоквасова Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка готовий очолити і виконати ці дослідження. Десятки волонтерів з числа наших студентів та вихованців з-понад 30 інших університетів України й інших країн Центрально-Східної Європи й Канади готові безкоштовно працювати у складі нашої науково-рятівної експедиції. За нашими плечима – досвід у проведенні таких багаторічних робіт у відбудованому 2008 р. Батурині, у розпочатих 2009 р. дослідженнях в Любечі, мета яких – підготувати наукове обґрунтування для відбудови однієї з колисок Східно-Слов’янської Цивілізації, десятки інших експедицій на теренах Чернігівщини; потужний науковий колектив та в цілому достатня матеріальна база. Проте, без допомоги Людей Доброї Волі, благодійних установ і Фондів організувати і провести ці роботи, навіть просто прогодувати волонтерів, університет, котрий, як і всі інші освітні заклади країни, переживає не найкращі часи, просто не в змозі. Не має таких можливостей і Ніжинська та Прилуцька єпархія УПЦ, єпископ якої Владика Іриней надав експедиції своє благословення.

Закликаємо всіх, хто не байдужий до духовності, історії та культури надати допомогу в організації проведення експедиції на території Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря вже влітку 2011 року.

Наша адреса: Україна, 14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53.

Тел/факс: (0462)77-42-96; (067) 99-19-720 – Коваленко Володимир Петрович, Е-mail: vpkarh@ukr.net


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

НІЖИН. Вчений-археолог знає, як врятувати найбільшу святиню Північного Лівобережжя

Відновлюванні роботи у Свято-Миколаївському Пустинно-Рихлівському монастирі розпочнуться влітку 2011 року. Для реалізації проекту потрібна допомога.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство | Ніжинська |

1830 переглядів / Коментарів: 0

Теги: монастирі та храми України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru