Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Інтерв’ю«На благодійному ярмарку все прозоро: або жертвуєш гроші у прозору скриню, або приносиш іграшку»
24 December 2010 17:36

Благодійний різдвяний ярмарок «Три мішечки. Від Миколая до Різдва» – у розпалі. Маленьке дерев’яне містечко, що посеред Києва, здається, живе своїм налагодженим життям. Утім, це лише здається.Як розповідають організатори, вони щосили прагнуть привернути увагу перехожих, адже небайдужі люди – головні герої цього незвичайного заходу.Чому незвичайного? Тому що йдеться про благодійність. А ще через те, що ярмарок-2010 – першопроходець у Києві. Починати ж завжди нелегко. На щастя, є в кого черпати досвід. Про особливості київського різдвяного ярмарку, а також про передріздвяні наші і заморські ярмарки розповів Микола Третяк, головний режисер свята.

 

- Будь-який захід такого типу, із залученням значної кількості людей, має свої цілі. При чому, є цілі другорядні, а є – першочергові

- Я хочу підкреслити: ключове слово назви ярмарку – БЛАГОДІЙНІСТЬ. Звідси випливає і його головна мета. А другорядних речей просто немає. Нині перед організаторами стоїть дуже важливе завдання: донести киянам, гостям міста, що дерев’яні хатиночки на головній площі столиці – не тільки новорічна окраса міста. Це – ярмарок. Це – ПЕРШИЙ Благодійний різдвяний ярмарок.

- А чи не замаленький він, як для столиці України?

- Враховуючи стислі строки, у котрі його планували і готували, не замаленький. Якщо порівнювати з аналогічними заходами, що, скажімо, проходять у містах Західної Європи, то невеличкий. Адже закордоном такі ярмарки проходять із великим розмахом. Наприклад, у кожному місті є спеціальна велика ярмаркова площа. Продукція тотожна: різноманітні сувеніри, святкові атрибути, звісно, продукти харчування. Останнє – на користь національних бюджетів.

- Звідки з’явилась ідея дерев’яних будиночків?

- Із досвіду. Якщо ви вирушите у ці дні кудись в Європу, то обов’язково побачите ідентичні хатиночки! Принцип незмінний. Будиночки стоять у притул один до одного, і ви можете в одному будиночку перекусити, в іншому, скажімо, скуштувати глінтвейн. У третьому – придбати подарунки для рідних, у четвертому – зробити пожертву. Це нормальна структура будь-якого ярмарку, який не порівняєш з супермаркетом чи ринком. Перчинка в тому, що йдуть на ярмаркове свято не тільки за дарунками. Вони хочуть долучитись до свята: заспівати різдвяну колядку, зробити на спогад цілу купу світлин, а головне – не пошкодувати коштів для знедолених.

- Що переймають в Україні?

- Ми починаємо не на порожньому місці. Благодійність – вона була, є і буде. Питання: в якому вигляді і для чого? Теперішнє благодійництво - це не організоване зібрання коштів. До речі, гроші не завжди доходять до адресатів… Тож ми намагаємось відродити благочинність. На ярмарку все прозоро: приходиш, якщо є бажання і можливість допомогти, кидаєш гроші у прозору скриню. Немає грошей – можна принести іграшку. За прозорістю процесу спостерігають волонтери-семінаристи. Тож кожна зібрана копійчина надійде точно за призначенням: у дитячі сиротинки та медичні заклади, де проходять лікування онкохворі дітки.

- Організація далася важко?

- Скажу так: нелегкою. Однак, я задоволений. Теперішній ярмарок – гарне починання, що повинно перетворитись на добру традицію.

Джерело: svyaterizdvo.in.ua.

 

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«На благодійному ярмарку все прозоро: або жертвуєш гроші у прозору скриню, або приносиш іграшку»

Про особливості та головне завдання різдвяного ярмарку, звідки взялася ідея дерев’яних ярмаркових будиночків та інше - розповів Микола Третяк, головний режисер свята.Рубрики: Публікації | Інтерв’ю |

1647 переглядів / Коментарів: 0

Теги: "Три мішечки - від Миколая до Різдва" - Рождественская ярмарка |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru