Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хроніки
МУКАЧЕВО. 62 роки в монашеському подвизі — відійшла до Господа найстаріша ігуменя на Закарпатті
28 January 2013 15:48

Сьогодні, 28 січня, відбулися похорони найстарішої в єпархії настоятельниці Свято-Успенського жіночого монастиря (с. Домбоки Мукачівського району) ігумені Февронії (Тухляниці).

Чин монашеського похорону очолив архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

Вшанувати п’амять спочилої ігумені прийшли священнослужителі єпархії та численні парафіяни обителі.

Нагадємо, що 26 січня, перед вечірнім богослужінням, у Свято-Успенському монастирі, на 81-му році життя відійшла у вічність настоятельниця обителі ігуменя Февронія (Тухляниця).

У Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир ігуменя Февронія вступила у 18 років. Усього в цих обителях покійна прожила 62 роки, смиренно несучи різні монаші послухи.

З біографії

Ігуменя Февронія (Тухляниця) народилася 2 травня 1932 р. у с. Іза на Хустщині в селянській родині.

У 1950 р. вступає послушницею в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир. У 1952 р. пострижена в рясу з іменем Февронія.

У 1952-1955 рр. виконувала роботу візника, опікувалася кіньми. З 1955 р. – економ монастиря.

У 1966 р. архімандрит Василій (Пронін) постриг Февронію у мантію з залишенням їй попереднього імені.

З 1995 по 1997 роки несла послух у монастирі Різдва Божої Матері в с. Липча.

Настоятелькою обителі ігуменю Февронію було призначено 28 жовтня 1997 року. Завдяки її старанням у 2004 р. закінчився розпис головної монастирської церкви на честь Успіння Божої Матері, який проводили іконописці з Ужгорода та Великих Лучок. Також були виготовлені іконостаси для монастиря та розписано літню капличку.

На сьогодні на території монастиря функціонує три храми: на честь Успіння Божої Матері, Преображення Господнього і маленька домова церква Покрови Божої Матері.

В Успенському храмі знаходяться чудотворні ікони Божої Матері «Скоропослушниця» та «Акафисна». Історія перенесення цих ікон до монастиря дуже цікава.

Так, ікона «Скоропослушниця» написана на Афоні в Дохіарському грецькому монастирі. На ній зберігся напис, який свідчить, що ікону написали в дарунок православним Карпатської Русі. Якимось чином вона потрапила в Єрусалим, у Руську місію. Тут її і побачив схиігумен Серапіон (Іваник), який був родом із Закарпаття. Він, з благословення святішого Патріарха Єрусалимського Тимофія, у 1937 р. привіз ікону в Мукачево. На свято Успіння Пресвятої Богородиці вона була виставлена для поклоніння у Мукачівському храмі. За згодою єпископа Дамаскина перенесена в монастир у Домбоки.

Ікона «Акафисна» належала архімандриту Алексію (Кабалюк), яку він отримав як благословення від намісника Свято-Пантелеймонівського монастиря на Афоні схиархимандрита Мисаїла у 1911 р.

За матеріалами сайту Мукачівської єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

МУКАЧЕВО. 62 роки в монашеському подвизі — відійшла до Господа найстаріша ігуменя на Закарпатті

Ігуменя Февронія (Тухляниця) прийшла в обитель у 18 років, а постригав її в мантію о.Василій (Пронін).Рубрики: Події на часі | Церковні хроніки | Мукачівська |

2463 переглядів / Коментарів: 0

Теги: спочилі | монастирі та храми України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru