Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Слово пастиря
«Молимося і віримо, що народ України об'єднається через свою віру» — Вселенський Патріарх Варфоломій
28 July 2013 13:28

Всесвятіший Вселенський Патріарх Варфоломій, Архієпископ Константинополя — Нового Риму звернувся до українського народу з посланням з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі:

 

Високоповажні правителі, політики та духовенство православного люду України, улюблені та дорогоцінні православні українці.

Материнська Свята Христова Велика Церква, Вселенський Патріархат із великою радістю отримала звістку про ваше спільне рішення відзначити віху 1025-ліття масового хрещення ваших предків. Оскільки, дійсно, прийняття народом на теренах України християнської віри стало найбільшою подією в його історії, через неї він приєднався до тіла Христового, Церкви та увійшов до спільноти європейських народів.

Згадуючи про цю подію, необхідно вшанувати посланців святого Володимира – тих, хто пізнав славу Господа у творінні рук людських – Константинопольському Храмі Святої Софії, а також тих, хто був посланий із Константинополя як провісники православної віри та просвітники слов'ян – святих Кирила та Мефодія – за їх просвітницький та культурний вплив, за їх проповідь, вчення, святість та переклади багатьох літургійних, церковних та інших книг слов'янською мовою. Завдяки їх трудам було передано невичерпний скарб Православ'я з Константинополя всьому слов'янському світові і, безумовно, українцям.

Водночас, Материнська Константинопольська Церква з тих часів до XVII століття через пастирське та любляче піклування своїх посланців, світлих розумом ієрархів, та через кліриків й інших своїх представників, духовних осіб, науковців і митців надавала унікальні й всеосяжні знання з пастирського та іншого служіння, з організації церковного життя, з будівництва багатьох святих храмів та їх розпису, з виховання православного світогляду, а також віками сприяла єдності українського народу та усвідомленню його православної ідентичності, в результаті чого Київ став духовним центром християнства у всьому регіоні Східної Європи.

Так Вселенський Патріархат сприяв становленню вашої Церкви та країни, а християнська віра покращила духовне й суспільне життя народу і сприяла його розвитку та поступу. Ми раді похвальному визнанню цього великого внеску християнської віри у поступ вашого народу.

***

Після Хрещення народу на землі України жило багато святих світового значення та визнання, які постійно молилися за народ України і за весь світ, приваблюючи милість та благословення Господа та водночас віддаляючи біди й нещастя. Святі кожної місцини є справжнім її покровителями, їх молитви мають велику силу, особливо, коли люди та народи звертаються до них за допомогою.

Сьогодні люди часто захоплюються земними благами та оцінюють потужність націй на основі економічних показників та інших чинників мирської сили. Але у такий спосіб вони не бачать силу Господа, яку на радість вірних проявляють святі. Сила Господа часто невидима як благодатний дух або легкий подих, і через це вона не відчутна для тих, хто живе у вирі сучасних подій та метушні, проте, вона, безсумнівно, веде до Воскресіння.

Отже гідне похвали та наслідування те, що народ ваш за одностайної згоди світських та церковних лідерів вирішив відзначати річницю Хрещення ваших предків. Цей факт підтверджує те значення, що ви надаєте християнській вірі й Православній Церкві та міцним чинникам, що зберігають єдність народу, з яких він завжди живиться своїм самим шляхетним та творчим натхненням. Велике значення, що ви одностайно надаєте цій духовній події, одночасно підтверджує необхідність повернення до цього джерела та красномовно свідчить про всеосяжне церковне відродження в Україні.

І як у минулому робилося все для того, щоб віра забулася, як віджила примара, ті, хто у важкі часи залишилися вірними Церкві на зрошеній потом та суворими сльозами землі України, довели, що християнська віра міцна та існує сьогодні завдяки їх жертвам, завойовує серця народу, людей духовних і світських. Церква слідує за своїм Пастирем, який «вийшов немов переможець, і щоб перемогти» (Апокаліпсис Іоанна Богослова, 6.2). Він не обороняється у віджилий спосіб, але говорить безпосередньо до душі, відкриваючи дійсність Божої присутності та Його Царства, згідно з божественними словами, що «Божецарство всередині вас!» (Євангеліє від Луки, 17.21, 22).

Засновник Церкви та Спаситель світу, Господар наш Іісус Христос пристрасно бажав і продовжує бажати, щоб «як єдине були» (Євангеліє від Іоанна, 17.11) всі, хто вірить в Нього.

***

У сьогоднішні часи, коли різні погляди розділяють людей, надзвичайно важливо пам'ятати, що ми всі покликані до єднання, і що різні погляди не повинні вести до розколів, натомість ми повинні докладати свідомих зусиль для загальної єдності. Тільки в єдності ми можемо протистояти випробуванням та викликам історії.

Безумовно, дуже важко досягти єдності поглядів з усіх питань, однак неминуча різниця поглядів не повинна ніколи призводити до глибоких розколів, натомість ті, хто різняться у своїх поглядах, повинні завжди приходити до згоди на основі принципу та цілі – благо народу та правди.

Вселенський Патріархат засмучується й непокоїться з приводу явного розколу, що існує на полі Православ'я України. Ми віримо, що докладаючи зусиль та працюючи багатосторонньо й у різні способи, наявними у нас духовними та церковними засобами й шляхами, з тим, щоб через любов та діалог подолати суперечності, з тим, щоб припинити руйнівний розбрат, який ніколи не буде у згоді з бажанням Господа. Молитва наша і спільне наше бажання – щоб у цій благословенній країні була єдина паства під Господарем нашим і Господом і Спасителем Іісусом Христом, Який єднає все роз'єднане та скеровує все в історії.

Справжнє єднання народу може бути досягнуте через Церкву, проте, тільки коли ми ставимося до неї не як до інструменту для досягнення чужих її духовному призначенню, приватних, етнічних та расових цілей, а як до божественно-людської інституції, яка має єдину мету – єднання та спасіння людей в Іісусі Христі.

Коли ми перетворюємо Церкву на місце втілення приватних інтересів або етнічно-расових сподівань, безумовно, вона позбавляється духовності, секуляризується та втрачає своє призначення. Церква є образом рятівної присутності Христа у світі на всі часи до скінчення віку, і всі віруючі православні українці є членами цього Тіла.

***

Кінцева мета Вселенського Патріархату полягає в тому, щоб кожен віруючий відчув загальну єдність людської природи у Христі, незалежно від расових відмінностей «де немає ані елліна, ані варвара, ані раба, ані вільного, - але все та в усьому є Христос!» (Послання Св. Апостола Павла до Колосян, 3.11).

До Константинопольської Материнської Церкви належать віруючі різних етносів, мов, місцевих традицій, народів і рас, з тим, щоб в її тілі відчути присутність Господа. Характерним прикладом об'єднуючої, надрасової та надетнічної ролі Вселенського Патріархату у світі може знову ж таки слугувати місія рівноапостольних Кирила та Мефодія, які не насаджували грецьку мову та візантійську культуру слов'янам, але з повагою ставилися до їх мовної й расової відмінності та мали на меті створення нової величної та єдиної християнської слов'янської культури.

У такий спосіб Вселенський Патріархат своїм баченням «остатнього кінця» охоплює весь людський світ, зберігає правду Тіла Живого Христа як вселенський скарб та в есхатологічному поступі людської спільноти молиться Господу словами: «Нехай прийде царство твоє. Нехай буде воля твоя як на небі, так і на землі!» (Євангеліє від Матфея, 6.10), очікуючи «нової землі та нового неба». Дух та свідчення Вселенського Патріархату рятує єдність у рамках «поміркованого» різноманіття, набуває різних етнічних форм і поважає місцеві особливості. Не втрачаючи тла спільної православної традиції, він спостерігає за особливими проявами людей у світлі віку прийдешнього.

У такий спосіб Православна Церква в Україні може й повинна представляти собою знаковий символ гармонійного співіснування тих, хто сповідує Православ'я та є православними християнами у Тілі Христовому. Будь-яка расова відмінність та протистояння або поділ є ворожими для вселенського духу Церкви. Отже, ми молимося та віримо в те, що народ України буде об'єднаним через свою спільну віру, а також через повагу до своїх витоків, ідентичності, етнічної свідомості та мовної особливості.

***

Материнська Церква розділяє з вами радість із нагоди 1025-ліття Хрещення ваших предків та від усього серця молиться, щоб ви все глибше просувалися у вірі Христовій та у чесноті єднання. Цей ваш духовний поступ принесе із собою відповідний загальний поступ українського народу, оскільки, безсумнівним є те, що всім економічним, політичним та іншим кризам, що породжені людським марнославством, передує криза моральна.

Отже суспільство, що хоче уникнути економічної кризи, повинно залишатися непохитно моральним та поважати моральні настанови.

Ми переконані, що улюблений народ України від найвищого правителя до останнього громадянина погоджується з необхідністю моральності в приватному та суспільному житті. Ми бажаємо всім серцем, щоб Господь вас всіх благословив та обдарував земними й небесними скарбами.

Не маючи можливості сам прибути до вас із тим, щоб особисто взяти участь в урочистому святкуванні, через наше Патріарше Представництво ми благословляємо з цього Святого Центру Православ'я зусилля Української Православної Церкви, Держави та православних українців по всьому світові, спрямованих на подолання проблем та досягнення бажаної єдності, що необхідна для всього.

Ми запевняємо вас, що Вселенський Патріархат як Материнська Церква, яка вас народила у Христі, заради єдності та процвітання православного в більшості своїй українського народу продовжуватиме докладати зусиль у співпраці з державою, сестринською Церквою Росії, помісним церковним керівництвом сестринської Київської Митрополії та усіма можливими чинниками для досягнення цієї священної цілі.

Возлюблені у Господі діти України!

Світло Христове просвітило вас. Залишайтеся у цьому світлі. Уникайте розбратів. Єднайтеся у правді, якою є Христос. І в Його світлі, ви осягнете світло, оскільки просвітленим є обличчя України, і необхідно, щоб об'єднане Православ'я світило «всім у цьому храмі».

Нехай Господь всемилостивий та милосередний боронить та благословить Україну, Православ'я та її народ. Амінь.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Молимося і віримо, що народ України об'єднається через свою віру» — Вселенський Патріарх Варфоломій

Всесвятіший Вселенський Патріарх звернувся з посланням до українського народу з нагоди ювілею Хрещення Русі.Рубрики: Публікації | Слово пастиря |

2320 переглядів / Коментарів: 2

Теги: Вселенский Патриарх Варфоломей | 1025-річчя Хрещення Русі |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Не совсем понятно, какое

Не совсем понятно, какое объединение православных украинцев имеет ввиду Святейший Варфоломей? Если с теми, кто по его омофором в Канаде и США, тогда мы должны перейти под Константинополь? Если с раскольниками в Украине, то рецепт прост - покаяние, а не в "сущем сане". Проблема "уврачевания раскола надумана". Если кому ближе другие идеалы, а не Христос, то о чем можно говорить с такой публикой? Пусть создають религиознно-национально-фольклорные организации, но это не Церковь Христова. И еще, УПЦ - составная часть Русской Православной Церкви, как-то это в послании Святейшего Варфоломея не очень отражено. Аминь.

Слава Тобі Боже наш!! Слава

Слава Тобі Боже наш!! Слава Тобі!

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru