Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаМитрополит Павел звернувся до Гендиректора «Студії «1+1» з приводу непрофесійної та неетичної поведінки журналіста телеканалу
26 July 2011 12:47

«На жаль, коли треба висвітлити в ЗМІ якесь церковне дійство, що звершується в монастирі, жоден журналіст з камерою не прийде, як би ми не запрошували. А для брехні ефірного часу не шкода. Журналіст має бути проповідником слова, культури... Знімати з-під поли, провокувати дискусію, дозволяти собі хамство і перекручування фактів – це не робить честі Вашому трудовому колективу», — зазначив у відкритому зверненні до Генерального директора ТРК «Студія «1+1» Олександра Ткаченка з приводу неетичної поведінки журналіста телеканалу Михайла Ткача Чорнобильський і Вишгородський митрополит Павел.

Також владика висловив сподівання, що керівництво телеканалу дасть відповідь на звернення, і нагадав, що опосередковане чи пряме принижування честі, гідності, ділової репутації Києво-Печерської Лаври та священноначалія не виключають відповідних правових та юридичних дій з боку намісника.

Крім того, підкреслив, що висміювання журналістами Лаври, намісника, братії, людей, які тут трудяться і перебувають у паломництві, в тому числі священноначаліє, — свідчить про відсутність у журналістів телеканалу знань професійно-етичних норм журналістської поведінки і, відповідно, їх низький професійний рівень.

Також у листі митрополит Павел звернув увагу Олександра Ткаченка на те, які теми у своїй роботі піднімають журналісти каналу: плітки, що не відповідають дійсності, та «улюблені» теми про машини і телефони священноначалія.

«Я хотів би запитати Вас, шановний пане Олександре, на якій машині їздите Ви, у яких приміщеннях мешкаєте і працюєте, якою технікою у роботі користуються працівники Вашого телеканалу, зокрема, якими  камерами журналісти знімають «на замовлення» сюжети, отримуючи за це, очевидно, чималі гроші, — додав намісник. — Хочу сказати, що Ваша діяльність по справедливості заслуговує на найнижчу оцінку, якщо телеканал «1+1» привертає глядацьку аудиторію, показуючи неправду і тим паче зводячи наклеп на Церкву».

За словами митрополита Павла, звернутися з листом до керівництва «Студії «1+1» змусив факт необ’єктивної  і упередженої подачі інформації про Києво-Печерську Лавру та священноначаліє Української Православної Церкви співробітниками телеканалу, а також  те, що, телефонуючи за номерами ТРК «Студія «1+1», владика не отримав можливості поспілкуватися з цього приводу ні особисто з Генеральним директором, ні з відповідальними заступниками.

Зокрема 21 липня 2011 року намісник Лаври запросив знімальну групу «Студії «1+1» , а саме журналіста Михайла Ткача, на інтерв’ю та екскурсію до Києво-Печерської Лаври, щоб спростувати висловлені ним в ефірі телеканалу «1+1» обвинувачення на адресу монастиря.

За словами владики, зустріч було призначено на 25 липня 2011 року. Прибувши на територію Лаври, знімальна група самовільно знімала відеокамерою та прихованою камерою відеоматеріали, не звертаючи уваги на зауваження з боку уповноважених осіб, порушуючи правила монастиря і громадянське право на конфіденційність. А журналіст Михайло Ткач у спілкуванні вів себе неадекватно, фамільярно і зневажливо, незважаючи на те, що митрополит Павел старший за віком, а, по-друге, в сані – митрополит, намісник Лаври.

Крім того, коли під час зйомки намісник зробив зауваження журналісту і нагадав, що є суд Божий, то він обурився і сказав, що цими словами «владика його проклинає».


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Митрополит Павел звернувся до Гендиректора «Студії «1+1» з приводу непрофесійної та неетичної поведінки журналіста телеканалу

Владика нагадав, що принижування честі та репутації Лаври та священноначалія не виключають правових та юридичних дій з боку намісника. Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2228 переглядів / Коментарів: 2

Теги: церква і суспільство | Митрополит Павел (Лебедь) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Резонанс

И после этого мы удивляемся массовым мировым терактам. СМИ ведет себя как-то неадекватно по отношению к церкви, т.н. экстремистски. И это при том ,что есть животрепещущие вопросы внутри самой страны : к примеру, почему - то в TV и прессе не поднимается вопрос - как подготовлено население страны к отопительному сезону ,формирование тарифов на тепло ,воду, % платежей в среднедушевом доходе рядового украинца, сравнительная шкала этих расчетов по регионам. Почему в одном областном центре  куб.м. воды обходится до 3 грн,а в др. регионе до 30 грн.(?)-ведь мы же не в Израиле живем, где завоз питьевой воды из Турции обходится дешевле  альтернативных источников на Украине в среднедушевом доходе на 1 израильтянина. Кстати, еще есть один вопиющий фактор недоверия современным СМИ в Украине на 95 %-это то, что оценка СМИ в международном сообществе  по авторским правам занимает  114 место из 134  государств. Т.е. это и есть та серьезная оценка - когда СМИ хромает на 2 ноги одновременно, и при этом успевает "увидеть" других.

 

Молодець намісник! Хоч хтось

Молодець намісник! Хоч хтось з УПЦ зможе поставити на місце тих журналюг, які знімають замовні сюжети. Не секрет для людей, які близькі до влади, що для того, щоб покликати камеру на "потрібну" вам подію, вартість "вдячності" телеканалу коливається від 2 000 до 5 000 доларів. Хоча б одному каналу дати по руках, і при тому зробити це публічно, інші будуть дуже добре думати, перш ніж згодитись на замовлення.    

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru