Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хроніки
ЛЬВІВ. VII ФестЗМІ. Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона
29 May 2013 13:55

Підхоплюючи естафету спілкування з архіпастирями, голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах молоді єпископ Обухівський Іона розповів про молодіжний рух сьогодні.

Темою виступу владики Іони, що відбувся в другий день роботи форуму, була «Молодіжний рух сьогодні – статистика і перспектива».

Вже традиційно «молодіжний» архієрей жваво, з прикладами як із життя парафіян Київського Троїцького Іонинського монастиря, настоятелем якого є владика, так і з життя вірян з інших регіонів, ділився про стан справ у православної молоді.

На зустріч з єпископом Іоною прийшли місцеві скаути з Львівського підрозділу Федерації скаутів «Галицька Русь». Тому й свою доповідь владика почав зі скаутінгу.

Це – відносно новий напрямок роботи з молоддю, який проте вже активно розвивається. А в майбутньому, як зазначив голова Синодального молодіжного відділу, цей напрямок досягне внликих вершин.

Після офіційної частини владика Іона ще довго спілкувався зі скаутською молоддю. До речі, серед юнаків і дівчат були як православні християни, так і представники інших конфесій…

***

У самій доповіді архієрей поділився методиками, які можна використовувати задля того, щоб допомогти молоді прийти до віри і Церкви.

Зокрема єпископ Іона розповів одну історію про священика, якому випало нести свій пастирський послух у селі, де до храму, окрім декількох парафіянок похилого віку, ніхто і не ходив. Тож священнослужителю нічого не залишалося, як згадати своє «брейк-дансове» минуле. Сільські хлопчаки радо погодились займатися танцем, а пізніше почали брати участь і у іншій частині життя винахідливого священника. Зараз на цій парафії є навіть власний молодіжний хор.

Ще один приклад служіння Церкви у суспільстві. В Інституті раку виникло служіння Церкви після короткої розмови одної парафіянки з самим єпископом Іоною. Якось після «молодіжки» до владики підійшла дівчина і запропонувала: «А давайте допомагати тваринам». На що владика відповів: «А чому б не людям? Людям теж допомога потрібна...». З того все і почалося… Деякий час дівчина подумала – і запропонувала займатися онкохворими дітям.  Цей соціальний напрямок існує вже багато років.

Рух «Молодість небайдужа», що при Свято–Троїцькому Іонинському монастирі, займається 18 постійними проектами. Це і волонтерське служіння в дитячих будинках, інтернатах, будинках престарілих, це і робота з онкохворими дітьми, робота у місцях позбавлення волі тощо. У рамках проекту також викладаються іноземні мови для молоді, проводяться психологічні тренінги. Відбувається молодіжне місіонерське служіння Апологетичного центру в ім`я свт. Іоанна Златоуста та ін.

Як повідомив владика Іона, робота в регіонах активно ведеться у 25–ти єпархіях.

Функціонують декілька сайтів, які веде Синодальний відділ у справах молоді.

Останні 2 роки постійно відбуваються виїзні семінари для представників молодіжного руху в різні регіони України.

Також проводяться заходи, завдяки яким з’являється можливість достукатись до сучасної молоді: флешмоби, благодійні акції та соціальні проекти.

У зв’язку з тим, що молодь – це такий сегмент суспільства, який постійно змінюється, то «залізних» планів на майбутнє молодіжний відділ не загадує. Відбуватиметься підтримка тих проектів, які вже існують, та розвиток усіх благих починань та ідей.

Крім того, відповідаючи на запитання, владика розповів про Іонинську «молодіжку», про ініціативу друку богослужбових книжок з перекладами та про «еволюцію» парафіян – від тих, хто службу ділить на «зараз читають, а тепер співають», до тих, хто може впевнено користуватись словами «стихіра», «кафізма», «антифон». А також архієрей розповів про «неканонічність» спідниць, як православного одягу, та ще багато-багато іншого. 

Матеріал підготовлено Бердянською єпархією

Слідкуйте за новинами фестивалю на офіційному сайті ФестЗМІ: festzmi.org

 ЛЬВІВ. VII ФестЗМІ. Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона
 ЛЬВІВ. VII ФестЗМІ. Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона
 ЛЬВІВ. VII ФестЗМІ. Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЛЬВІВ. VII ФестЗМІ. Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона

Владика виступив у другий день роботи форуму.Рубрики: Публікації | Церковні хроніки | Львівська | Пастир добрий |

2268 переглядів / Коментарів: 2

Теги: Фестиваль ЗМІ православних | скаутінг | Епископ Иона (Черепанов) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Хорошо что фестиваль

Хорошо что фестиваль состоялся во Львове, этом плацдарме греко-католиков украинства, где градусник общественного мнения не то, что накален, но просто таки распален. Там видел фото с Тарасом Антошевским встретились и с многими другими журналистами западной Украины, ну еще со скаутами. Но, все таки чувствуется, какая то недоговоренность, закрытость, так как не было широкой встречи с духовенством униатским, живыми, звонкими, активными украинствующими субъектами, свидомыми националистами. Чего тогда было ехать во Львов? Не было широкой общественной дискуссии. Не знаю, может формат встречи не предполагал такового, но согласитесь для серьезных независимых писателей это серьезный прокол. Чего это нас понесло туда, на эти западные галеры? Чувствуется несвобода, крайняя ограниченность, зажатость, стисненость мнений. Такой себе выездной междусобойчик, свои и между собою и только для своих, на вражеской территории. Вот и делаем выводы о нашей прессе…

цікаво, що там про

цікаво, що там про «неканонічність» спідниць розповідав владика?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru