Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Новини порталу
ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
27 May 2013 16:31

Древнє місто Лева зустріло нас дощем… Близько 100 православних журналістів з України, Росії та Польщі зібралися тут сьогодні, 27 травня, на VII Фестиваль ЗМІ православних.

Розпочався ФестЗМІ православних, уже за традицією, молебнем на початок доброї справи.

Вперше за історію форуму ФестЗМІ православних відкривали Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільскій Антоній, єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я і пастирської опіки медичних закладів, та єпископ Обухівський Іона, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді, головний редактор молодіжного журналу «Отрок»

 

Відкриваючи Фестиваль, митрополит Антоній зачитав вітальне слово від Предстоятеля УПЦ. А також зупинився на меті Фестивалю ЗМІ православних – «потрібно у кваліфікаційному обговоренні проблемних інформаційних питань знайти підходи до їх розв’язання» –  і підкреслив значущість православних ЗМІ у проповідуванні Слова Божого та відродженні духовності людини.

Крім того, зауважив у привітанні від себе, що сьогодні Церква просто повинна використовувати  новітні інформаційні та технічні засоби, щоб бути цікавою людині та, в такий спосіб, донести до неї Істину, оформити найкращий зміст у найкращу форму. 

«Треба завжди пам’ятати, що кожен матеріал у православному виданні має бути шедевром, бо це – творіння для Бога», - зауважив владика.

Митрополит Антоній також зупинився на освітленні 1025-річчя Хрещення Русі та закликав церковних медівників до співпраці. А саме зазначив, що православні журналісти мають докласти максимум зусиль до того, щоб цей ювілей змусив замислитись людину над суттю Православ’я, вирішальним змістом Хрещення Київської Русі для слов’янського народу, сенсом земного життя тощо.

Єпископ Філарет привітав медійників на Галичині та торкнувся питання «Навіщо Церкві церковні ЗМІ?»

«Місія Церкви – ствердження спасительних слів Христа Спасителя, - сказав зокрема владика Філарет. – Ми всі знаємо цікаві слова, які сказав Достоєвський, що краса врятує світ. Реріх же додав, що усвідомлення краси та її втілення врятує світ. Ми так само можемо сказати, що ЗМІ або можуть врятувати, або занедбати світ. Так само життя Церкви та спасіння світу багато в чому залежить від православного журналіста. Тому що православний журналіст є зразком духу і віри, яка і надихає людину на служіння… І ми зібралися у Львові, який покликаний показати професіоналізм православних журналістів, які можуть стати прикладом дієвої праці, духовної праці. Якщо кожен журналіст покаже цю роботу, усі відчують слова Іоанна Златоуста, що в розумінні, в молитві ми об’єднуємось».

Привітав із відкриттям Фестивалю ЗМІ православних організаторів та учасників єпископ Іона, який зазначив, що мета медійного форуму – не тільки професійний розвиток, а і спілкування.  А також висловив подяку Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ за те, що відділ став тим координаційним ланцюгом, який зміг об’єднати всіх в єдине ціле та розповідати людям про справи Божі.    

Мікрофон до рук взяв і голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, який оголосив VII Фестиваль ЗМІ православних відкритим, підкресливши, що ми, церковні інформаційники, маємо стати єдиною редакцією, та окреслив коло питань, які будуть розглядатися на цьогорічному форумі.

***

Перший день фестивалю продовжився доповіддю Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського Антонія, яка зрештою переросла у живу бесіду з учасниками форуму.

У своєму виступі митрополит Антоній відзначив важливість для православних ЗМІ у цьому році якісно висвітлювати події ювілейних святкувань: 1025-річчя Хрещення Київської Русі, 1700-річчя видання Міланського едикту, 900-річчя «Повісті минулих літ» преп. Нестора Літописця, 1150-річчя початку місії св. рівноап. Кирила та Мифодія. «Ці історичні події – це чудові інформаційні приводи для того, щоб розповісти про Церкву та про Господа нашого Іісуса Христа», – зокрема зазначив владика.

Також владика Антоній поділився «рецептом» для ЗМІ православних: не втомлюватися свідчити про красу Православ’я, не сперечатися, боротись не проти зла, а змагатися за добро.

Християнству як такому нічого не загрожує, а от ЗМІ – потрібно бути цікавими, щоб втримати людину.

Також митрополит Антоній відмітив професіоналізм команди журналу «Фома в Україні», який було представлено на VІ фестивалі ЗМІ православних.

Після свого слова владика відповів на запитання учасників фестивалю та журналістів місцевих ЗМІ.

Запитували про активність Керуючого справами УПЦ у соціальних сітках та блогах, про відносини з Українською Греко-Католицькою Церквою, про стан сучасної освіти у напрямку релігійної журналістики та про її перспективи, а ще – про сучасний стан друкованих видань, відношення Церкви до такого явища, як паради сексуальних меншин тощо.

Пізніше ми опублікуємо доповідь Керуючого справами УПЦ повністю.

***

До речі, поки учасники фестивалю жваво обговорювали актуальні теми сьогодення, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел надіслав організаторам ФестЗМІ привітання, побажання успіхів та запросив осінній фестиваль провести в Лаврі.

***

VII Фестиваль ЗМІ православних проходить за підтримки Благодійного Фонду Володимира Продивуса «Примирення». Приймає – готель «Львів» (проспект В.Чорновола, 7).

***

За новинами медіа-простору Української Православної Церкви та подальшими повідомленнями щодо проведення ІV фестивалю ЗМІ православних слідкуйте на інтерактивному сайті фестивалю festZMI.org, а також на порталі «Православіє в Україні».

 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!
 ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЛЬВІВ. VII Фестиваль ЗМІ православних відкрився!

Вперше за історію форуму ФестЗМІ, на якому зібралися близько 100 медійників з України, Росії та Польщі, відкривали Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільскій Антоній, єпископ Львівський і Галицький Філарет та єпископ Обухівський Іона.Рубрики: Новина дня | Публікації | Новини порталу |

2186 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Фестиваль ЗМІ православних | Митрополит Антоний (Паканич) | Епископ Филарет (Кучеров) | Епископ Иона (Черепанов) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru