Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільствоЛЬВІВ. У Прощену неділю духовенство та миряни просили прощення один в одного
07 March 2011 10:05

6 березня у Свято-Георгіївській церкві у м. Львові  після вечірнього богослужіння відбувся чин Прощення.

Цей чин зародився в єгипетських монастирях. Перед Великим постом, щоб підсилити подвиг молитви і підготуватися до світлого свята Великодня, ченці розходилися поодинці в пустелю на всі сорок днів посту. Деякі з них уже не поверталися назад і гинули в поневіряннях  пустелею, тому, розходившись, просили один в одного прощення за всі образи, як перед смертю.

Архієпископ Августин виголосив проповідь, у якій нагадав, що Свята Церква усім християнам, які вирушають у сорокаденний Великий піст, вказує на необхідність покаяння,  дає можливість усвідомити і простити один одному взаємні провини.

Важливою є думка про те, що у взаєминах з ближніми потрібно чинити так, щоб не виникало необхідності просити прощення. У Святому Письмі ніде не пишеться про те, що потрібно просити прощення, але багато разів наголошується на тому, що потрібно прощати. Чин прощення є своєрідною угодою про те, що ми не будемо випоминати один одному  про нанесені нам кривди. Потрібно радіти тому, що винуватець наш отримує величезне полегшення з того, що він прощений.

То ж, у Прощену неділю слід пригадати всі образи, спричинені нами своїм ближнім, і від щирого серця попросити в них пробачення. Негоже віруючій людині чекати, поки ближній прийде просити прощення, треба самому поспішити простити його. Адже, у молитві Господній, коли ми молимося до нашого Отця Небесного, ми просимо: «прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний» (Мф.6, 12, 14,15).

Після проповіді архієпископ Августин, єпископ Філарет,  духовенство та миряни, яких зібралось у церкві цього вечора дуже багато, взаємно просили прощення один в одного під великопісні піснеспіви архієрейського хору.  Після богослужіння люди поспішали додому, щоб у мирі душевному й молитві гідно вступити у Великий піст.

Прес-служба Львівської єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЛЬВІВ. У Прощену неділю духовенство та миряни просили прощення один в одного

Під час богослужіння архієпископ Августин нагадав, що вступати у Великий піст треба в душевному мирі й молитві.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство | Львівська |

1492 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Великий пост | Архієпископ Августин (Маркевич) | Епископ Филарет (Кучеров) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru