Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » ВолинськаЛУЦЬК. Факсимільну копію Луцького Євангелія XIV століття презентували у Луцькому замку
15 November 2012 12:26

14 листопада став особливим днем в історії Музею книги, розташованому у Луцькому замку на території Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». Цього дня митрополит Луцький і Волинський Ніфонт презентував музею факсимільну копію Луцького Євангелія XIV століття.

У церемонії передачі пам’ятки взяли участь також ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Рустик Капауз, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, та секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук.

Звертаючись до присутніх, директор Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький зауважив: «В історії завжди були подвижники та ентузіасти, які докладали зусиль до збереження історичної спадщини. І до таких людей належите і ви, дорогий владико Ніфонт, і ми дякуємо вам за цей дарунок».

Варто зауважити, що оригінал Луцького Євангелія, написаного у другій половині XIV століття в Красносільському монастирі Луцька, зберігається в Російській державній бібліотеці у Москві, а у 2010 році стараннями Волинської єпархії Української Православної Церкви, і зокрема, митрополита Ніфонта, було зроблено і факсимільну копію.

«І я дуже радий, що теж ми долучились до популяризації  і видання факсимільної копії цього Євангелія, адже це – наше рідне Луцьке Євангеліє, яке на два століття старше ніж відоме Пересопницьке Євангеліє», – підкреслив владика Ніфонт.

В свою чергу, як розповів голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, це Євангеліє вже презентували в Італії, в містах Барі, Мілані та бібліотеці імені Лоренцо Медічі у Флоренції.

До слова, як зауважила завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Олена Бірюліна, серед жертводавців монастиря, де було написане Луцьке Євангеліє, був і внук соратника відомого волинського князя Дмитра-Любарта, який і зробив відповідний вкладний запис на одній зі сторінок Євангелія.

«Видно, що ви попрацювали – скільки тої людинки є, а ви взяли і віднайшли цей запис, як це вміють робити історики, нехай і далі вам допомагає Господь у вашій праці», – такими словами відзначив пані Олену митрополит Ніфонт.

Від імені обласної та луцької міської влади владиці за цінний дарунок подякували заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Валерій Дмитрук та начальник відділу охорони історичної  спадщини управління культури Луцькради Сергій Годлевський.

«Це дійсно граний християнський приклад співпраці Церкви і влади», – зауважив, зокрема, Сергій Годлевський.

По завершенні церемонії передачі хор вихованців ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра виконав кілька духовних піснеспівів, а згодом присутні оглянули виставку світлин рівненських фотографів Олександра Харвата та Віктора Луца «Святині Волині».

Варто також зауважити, що голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук заінтригував дещо присутніх, повідомивши, що видання і презентація факсимільної копії Луцького Євангелія – не останній такий історико-культурний проект Волинської єпархії.

Волинська єпархія


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЛУЦЬК. Факсимільну копію Луцького Євангелія XIV століття презентували у Луцькому замку

Євангеліє вже побувало в Італії, в містах Барі, Мілані та бібліотеці імені Лоренцо Медічі у Флоренції (+відео).Рубрики: Події на часі | Волинська | Церква і культура |

1581 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Митрополит Нифонт (Солодуха) | Луцкое Евангелие |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru