Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Православний погляд
Купальник не може бути православним. Православною повинна бути людина
10 July 2013 11:37
Протоієрей Іоанн Шандра

Спека на дворі нібито сама підказує: бігом на пляж! Рекламні ролики та щити грають ту саму пісню, розповідаючи, як добре відпочивати на гарячих, вибачте, термальних водах, чи солоних, чи навіть мінеральних. На додаток нам кажуть, що і для наших дітей там є атракціони, де вони зможуть хоча б частково «спалити» нескінченне джерело своєї дитячої енергії.

Залишилося тільки сісти разом і вирішити, де саме віддати свої гривні за декілька годин чи, можливо, тижнів перебування на переповнених пляжних місцях. Хоча, чи все так просто, як здається? Виявляється, що не завжди.


Чи повинен православний на пляжі бути одягнений якось особливо?

Ні, я не маю на увазі золотий хрест розміром 10 см на 15 та ще й на ланцюжку завтовшки з великий палець. Усе набагато простіше: чи може православна жінка чи чоловік одягати звичайні купальні костюми? Можливо, не всі побачать у цьому якусь проблему. Але запитання для віруючої людини все ж таки існує: чи не стане мій купальний гардероб із моєю присутністю в ньому тією нещасною спокусою для інших?

Не дивуйтеся, що Церковні канони, тобто закони і правила, ніяк не регулюють питання купального одягу. В ті часи, коли ці канони складалися, і подумати не могли, що колись люди досягнуть таких висот целомудрія, що одягаючи замість купальника декілька мотузок, на це ніхто навіть не звертатиме уваги. Отці Церкви і про купальники не чули. Церква просто ніколи не замислювалася над цим питанням.

Звичайно, у Священному Писанні є деякі загальні вказівки щодо одягу жінки-християнки в загальному або, наприклад, у храмі. Все досить просто: хустка і спідниця (хоча зараз про це ведуться деякі дискусії). Але ж і чоловікам оголятися в храмі теж не можна. Ніяких шортів, бриджів і т.п. Головне правило – одяг для відвідин храму повинен бути скромним.

Крім церковного правила стосовно одягу для молитви, у нашому суспільстві вже склалися й певні загальні правила щодо одягу на різні заходи чи події. На світські прийоми, наприклад, не ходять у водолазному костюмі чи ластах, а одягаються «під краватку» чи у вечірню сукню. На пляжі ніхто не буде загоряти чи купатися в костюмі з краваткою чи в довгій спідниці – кожен одягає купальник або плавки. Отже, православним також варто подумати про купальник, йдучи на пляж. Інше питання – форма та покрій цього купальника чи плавок.

Звичайно, не варто «викручувати» пляжем у відвертому купальнику, який буде більш схожий на мотузки з прив’язаними маленькими хусточками, та ще й у пошуках потенційного залицяльника. Крім розпалювання пристрасті, такі купальні «костюми» нічого іншого не дадуть.

Але купальник сам по собі – це, так би мовити, одна сторона медалі. Гірше за все – внутрішня духовна хворобливість, яка збуджує уяву і провокує до розкутості

Думаю, що навіть закрита від плечей до п’яток православна жінка може стати спокусою для чоловіка, якщо в його голові і серці немає нічого крім гріховних бажань. Це також стосується й іншої половини людства. Для таких людей навіть один погляд на гарне обличчя може стати спокусою, і вони вже подумки згрішили. Невже через те, що люди з хворобливою уявою можуть бути будь-де, вже й на вулицю не виходити?

Один батюшка в Інтернеті справедливо підмітив, що «навіть якщо дівчина в закритому купальнику і послужить спокусою для чоловіка і він вирішить підійти до неї, то дівчина завжди може просто відмовити в знайомстві. Кожна дівчина чи жінка має у своєму розпорядженні слова, які переконають залицяльника більше не підходити до неї. У що ж одягатися на пляжі чоловікам? Тут також немає необхідності знову винаходити велосипед – є плавки різного покрою, а дехто і в шортах купається. Вибирай на свій смак».

Найкраще відпочивати всією сім’єю: тато, мама і діти будуть мати більше часу побути разом. Або можна відпочивати у колі своїх православних друзів. Тоді й «шукачам пригод» до вас не потрапити.

Якщо вже до кінця бути чесним, то нехай для кожного православного християнина головним керманичем у пошуку відповіді на питання про купальний костюм буде особиста совість – голос Божий в людині.

Не забуваймо також, що, йдучи на пляж, ми не відпочиваємо від православної віри, і нам потрібно поводитися так, щоб не було соромно показатися в храмі наступної неділі чи наприкінці «відпочинкового» дня стати на молитву «на сон грядущи».

Джерело: газета «Православне Закарпаття»

      ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Купальник не може бути православним. Православною повинна бути людина

Спека на дворі нібито сама підказує: бігом на пляж! Але як вдягтись? І чи повинен православний на пляжі бути одягнений якось особливо?Рубрики: Публікації | Православний погляд |

2425 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство | отдых на пляже для православных | отдых на пляже | летний отпуск |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайту
Наши корни
21 January 2008
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru