Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментарКоментар із приводу медіа-скандалу довкола Десятинної церкви: «Люди часто бачать те, що хочуть, а не те, що є насправді» — протоієрей Георгій Коваленко
02 June 2011 14:43

Відносно нещодавно у скандальному ореолі промайнули в світських ЗМІ теми органного залу в Дніпропетровську та начебто зруйнованої козацької церкви в Сосниці на Чернігівщині. Тоді з’ясувалося, що ситуація не є критичною, а висвітлюючи її, мас-медіа вибудовували висновки скоріше на емоціях, а не на фактах.

Чи не такий самий сценарій розігрується знову — довкола Десятинної церкви в Києві? І як взагалі ставитися православним до подібних кампаній у ЗМІ? Адже агресивний тон, що супроводжує матеріали на цю тему на телебаченні та в пресі, безпосередньо зачіпає почуття віруючих.

Ситуацію коментує голова просвітницького відділу Української Православної Церкви, прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира протоієрей Георгій КОВАЛЕНКО.

 

— Отче, як, на Вашу думку, має реагувати інформаційна структура Церкви, зокрема очолюваний Вами відділ, на виклики в ЗМІ? Наприклад, зараз — це ситуація довкола Десятинного монастиря в Києві. 

— Перш ніж коментувати події, потрібно ретельно розібратися в ситуації. Тому що навіть споглядаючи за телесюжетами чи читаючи новини в світських ЗМІ, співставляючи їх з тією інформацією, яка надходить безпосередньо від громади, від намісника Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря, можна побачити багато розбіжностей.

На мою думку, такий доволі великий інтерес ЗМІ до цієї теми може бути пов’язаний або з важливістю самого місця, де планується побудова собору, або може бути фактично замовною інформаційною компанією.

Ми не можемо точно говорити, що це є насправді, але бачимо, що іноді дуже важливі речі, які торкаються мільйонів людей або мали б цікавими бути широким верствам населення, залишаються в тіні, поза увагою ЗМІ. Тоді як конфліктні ситуації, пов’язані з намаганням, якщо так можна сказати, понизити рейтинг довіри людей до Церкви, виносяться на перші шпальти газет, сайтів і у випуски новин телеканалів.

З одного боку, я думаю, що багато в чому ми самі винні. Тому що іноді не прораховуємо реакції на ті чи інші дії, не супроводжуємо цих дій інформаційно, не надаємо в найважливіший момент коментарів чи пояснення. Але досвід свідчить, що іноді навіть якщо і даємо ці роз’яснення, наші слова не беруться до уваги. Фрази чи окремі думки вириваються з контексту для підтвердження редакційної позиції.

Я думаю, це свідчить насамперед про те, що Церква вже є повноправним учасником суспільного та інформаційного процесу. Церква є потужною інституцією. І, можливо, комусь не до вподоби ця потужність Церкви як морального інституту, інституту суспільного. Адже в наш час Церква дедалі активніше стає на захист суспільної моралі, піклується про впровадження християнських цінностей не тільки в стінах храму, але й у відносинах між владою і громадянами, між співробітниками на роботі, між членами родини та взагалі між людьми. Церква виступає за збереження інституту родини, за те, щоб наші діти виховувалися цнотливими. Виступає проти поширення грального бізнесу, проти розпусти на екранах телевізорів, на бігбордах чи на сторінках газет і журналів. І це може комусь дуже не подобатися.

Але не треба шукати якогось таємного заколоту, не треба говорити про те, що хтось з людей навмисно намагається зруйнувати Церкву. Ми знаємо, що є ворог роду людського, ворог нашого спасіння. А Церква має нести свою місію, має говорити людям про Христа, свідчити про можливість жити у Христі, у відповідності до заповідей Божих і етичних норм, має поширювати освітні, благодійні, соціальні проекти. Має співпрацювати з державою, з суспільством по збереженню пам’яток нашої духовної історії тощо.

— Як повинна реагувати громада Десятинного монастиря на ту кількість негативу, що надходить на її адресу зі ЗМІ?  

— Взагалі в сучасному світі православним треба намагатися діяти з урахуванням інформаційного поля довкола подій, доносити свою думку, свою позицію до широкого загалу. Треба давати інтерв’ю, розміщувати публікації, збирати прес-конференції.

А з іншого боку Церква відрізняється від інших структур: нам треба насамперед смиренно молитися і сподіватися не на владу, не на інформаційні ресурси, а на Бога. Бажати бути чесними, чистими в очах Божих, а не тільки в очах суспільства. Тим більше, що люди часто бачать те, що хочуть, а не те, що є насправді.

Хотілося б, щоб ЗМІ привертали увагу громадськості не тільки до проблем, які існують в Церкві. Ці проблеми є, і ми про них знаємо набагато більше, ніж журналісти. Та говорячи про проблеми, ми маємо говорити і про головне. Коли читаєш сайти, дивишся телевізор, часто не можеш почути про важливі події, що відбуваються в релігійному житті країни.

Наприклад, зараз це перебування мощей великомучениці Анастасії в кожному регіоні нашої держави. Святиня відвідує не лише кафедральні собори, а й в’язниці — а в нас тисячі людей сьогодні за ґратами. Це важлива тема для обговорення, її не можна замовчувати.

Є й інші теми, які могли б бути цікавими для загальнонаціональних ЗМІ, а не тільки ситуація довкола розбудови чи нерозбудови Десятинки.

До речі, я так і не дізнався результатів конкурсу. Розпочалася агресивна інформаційна кампанія, але ми так і не знаємо результату: що насправді вирішила комісія. Тому вся ця інформаційна компанія дуже схожа на бажання вплинути на результати роботи комісії і відповідних державних і церковних органів.

Підготувала Юлія Комінко


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Коментар із приводу медіа-скандалу довкола Десятинної церкви: «Люди часто бачать те, що хочуть, а не те, що є насправді» — протоієрей Георгій Коваленко

Відносно нещодавно у скандальному ореолі промайнули в світських ЗМІ теми органного залу в Дніпропетровську та начебто зруйнованої козацької церкви в Сосниці на Чернігівщині. Тоді з’ясувалося, що висвітлюючи ситуацію, мас-медіа вибудовували висновки скоріше на емоціях, а не на фактах. Чи не такий самий сценарій розігрується знову — довкола Десятинної церкви в Києві?Рубрики: Публікації | Актуальний коментар |

2399 переглядів / Коментарів: 1

Теги: Протоиерей Георгий Коваленко | Десятинная церковь |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Sober mind of current activities

It is so helpful, when TV-chenal, newspaper, web-site and sober journalists, press-secretary could calmly explain a situation. Because secularised ghosts of nowadays already caused too dirty stereotipes concerning the culture, mind, and even concerning the human nature. Church people often too buzy in taking care of spiritual life in town (especially city) and cultural places (like Desyatynna church) became a museum-park-cute-corner! (Just take a picture, come with beer and talk on this so called park)...

It is pity and shame! Sanctuary should be on the sacred place! Our grandparents with our small kids should go there for Holy Communion - and not for a walk with guitar! Let us change our mind! Let us return to our whole life with the sober minded aknowlegement: we are not judges, but we are guests in our lovely and native Kyiv (Ukraine, Earth...) What we shouild remain after our life to little Ruthenian kids? DESYATYNNA church - Orthodox sanctuary with the daily Liturgy and preashing the Gospel of Our Lord, Jesus Resurrected - who are among us! All the cultural differences and tolerant pseudocracy - let wait a bit further...

Ask God to forgive young priests, who, as you think, are not enought polite! Ask God the Almighty to show you faith of holy martyrs John and Theodor, which died here, near Desyatynna church!

Be happy and healthym brothers and sisters of future Christian Oneness!

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru