Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КОМЕНТАР. «Підпаливши храм при дитячій поліклініці, зробили гірше не настоятелю, а дітям» — Київська Митрополія
27 August 2013 14:07

Як повідомляв портал «Православіє в Україні», 25 серпня було підпалено дерев’яний храм на честь Трьох Святителів, що знаходиться на території Центральної дитячої поліклініки Голосіївського району м.Києва, біля ст. м. «Голосіївська».

Ситуацію прокоментував секретар Київської єпархії по м. Києву протоієрей Віктор Іващук:

 

Не тільки для християнина, для кожної свідомої людини підпал храму – це трагедія. Руйнують храм, дім Божий, де звершується молитва за всіх – і тих людей, які вірують, і тих людей, які, можливо, ще не приймають Бога, але тим не менше є дітьми Божими. Тут підносять молитви за мир в усьому світі, за благополуччя людей і держави. Тому те, що сталося, трагедія, і мабуть, важко її переоцінити. Слава Богу, такі кричущі випадки не такі масові, як це було в 20-30-х роках ХХ ст.

Коли свідомо підпалюють церкву і демонструють, що це нібито помста чи покара, то це насмішка не тільки над священиком, а над всім православним народом, який живе у цій країні, бо храм Божий відкритий для кожного.

Більше того, Трьохсвятительський храм знаходиться на території Центральної дитячої поліклініки Голосіївського району. До лікарні завжди приходять з якимось недугом. Якщо говорити, що ця поліклініка – дитяча, значить сюди з недугом ідуть діти. Тож,  хворі діти, йдучи в поліклініку, заходять і в храм, помолитись. І дуже часто Господь, через свою милість, зцілює дітей і допомагає переживати хвороби, труднощі як дітям, так і їхнім батькам.

Тому виникає питання: а навіщо було підпалювати храм? Кому хотіли зробити погано? Священику, Церкві? Священик, звичайно, засмутився, для нього це справжній біль. Але зробили гірше дітям, які ідуть у поліклініку, мешканцям того району, які живуть поруч із храмом і йдуть на Літургію, щоб причастити тих же діток чи самим причаститись Христових Таїн. Тому для кожної людини те, що сталося, – це біль, це трагедія.

***

Слава Богу, останнім часом спостерігається позитивна тенденція щодо розвитку духовності в цілому. Приємно бачити, що в храмах нашого міста кожного разу все більше і більше малих дітей приносять до Причастя. Звичайно, хтось причащає дітей свідомо, а хтось – тому що «так порадили». Але з часом через малих діток і самі батьки воцерковлюються, збільшується православна родина.

Будь-яка хвороба витікає з духовної проблеми. Якщо дух у порядку, якщо людина духовна, до всього підходить із молитвою, то легше і фізичну хворобу переносить, то легше і лікарям лікувати таку дитину чи дорослу людину. Тому недивно, що самі лікарі часто є ініціаторами, щоб при лікарнях створювали парафії, відкривали храми. Вони розуміють, що церковне життя з Таїнствами Церкви є «активним помічником» у лікуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ПРОИСШЕСТВИЕ! Неизвестные подожгли Трехсвятительский храм в Голосеево (+фото)

КОММЕНТАРИЙ. Настоятель пострадавшего от пожара храма Трех Святителей: «В поджоге и наша вина – мы мало времени уделяем воспитанию общества»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КОМЕНТАР. «Підпаливши храм при дитячій поліклініці, зробили гірше не настоятелю, а дітям» — Київська Митрополія

За словами прот. Віктора Іващука, хворі діти, йдучи в поліклінку, заходять зазвичай і в цей храм, де отримують духовну допомогу.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

3203 переглядів / Коментарів: 0

Теги: храм Трех Святителей в Голосеево подожгли | протоиерей Виктор Иващук | поджог храма |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru