Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Довідкові матеріали
Колона Магдебурзького права, пам'ятник св. Володимира та Хрещення Русі: який зв'язок?
19 July 2013 22:31

28 липня у рамках святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Русі відбудеться відкриття відреставрованого нижнього пам’ятника святому Володимиру Великому, більш відомого як монумент Магдебурзького права, який також називають «пам’ятник Хрещення Русі».

Читайте також: ЮБИЛЕЙ 1025. Финальным аккордом празднований станет открытие 28 июля отреставрированной Колонны Магдебургского права и светомузыкальное шоу на Днепре 

Дослідник київської старовини, історик Кальницький Михайло Борисович порталу «Православ’я в Україні» розповів про особливості цього пам’ятника, чому він отримав три назви, яким чином пов'язаний з Хрещенням Русі та яке значення монумент отримає після реставрації.

Варто сказати, що відбудеться не просто відкриття відреставрованого пам’ятника Магдебурзького права, місцю, на якому встановлено монумент, повернуть його колишнє значення.

Колись це був одночасно і монумент, і каплиця. Наскільки мені відомо, тепер в основі цього монумента знову планують відкрити каплицю і провести туди святу воду. Адже й досі у товщі пагорба над Дніпром є струмені древнього так званого Хрещатицького джерела. 

Поряд із цим місцем знаходилось гирло річки Почайни, яка впадала в Дніпро. Тепер від Почайни, як і від річки, що протікала вздовж Подолу, практично нічого не залишилося, тільки ланцюжок озер біля Оболоні. Але місце це люди запам’ятали.

За переказами, саме на цьому місці були охрещені дванадцять синів князя Володимира. Тому джерело, яке протікало тут, отримало назву «Хрещатицьке». А хрещення «Володимировичей» започаткувало Хрещення усіх киян і всієї Русі.

Над джерелом на цьому місці збудували колодязь, і вважалось, що вода у ньому свята. Саме в цьому й полягає зв'язок цього місця, яке в Києві здавна називали святим місцем та зокрема Хрещенням Русі.

У 1882 році на цьому місці поставили монумент-колону, яку присвятили підтвердженню Києву Магдебурзького права – кодексу самоврядування.

Оскільки це був перший Київський монумент, то його навантажили відразу декількома ідейними змістами. По-перше, саме Магдебурзьке право. По-друге, за місцем початку Хрещення Русі називали пам’ятником Хрещення Русі. По-третє, на монументі зробили напис-присвяту: «Святому Володимиру – просвітителю Русі». Таким чином, очевидно, вірнопіддані кияни показували, що влада Олександра І, який повернув їм Магдебурзьке право, є законною наступницею влади князя Володимира. Тому цей монумент називали ще й пам’ятником князю Володимиру.

А коли у 1853 році поставили вже скульптурний монумент Володимиру вище на пагорбі, то цей пам’ятник стали називати нижнім.  

Читайте також: ЮВІЛЕЙ 1025. Київ готується до святкування ювілею Хрещення Русі. ВІДЕО+ФОТОРЕПОРТАЖ 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Колона Магдебурзького права, пам'ятник св. Володимира та Хрещення Русі: який зв'язок?

Дослідник київської старовини Кальницький Михайло Борисович  порталу «Православ’я в Україні» розповів про особливості цього пам’ятника з трьома назвами та яке значення монумент отримає після реставрації.Рубрики: Публікації | Довідкові матеріали |

3033 переглядів / Коментарів: 0

Теги: пам'ятник Магдебурзькому праву | колонна Магдебургского права | 1025-річчя Хрещення Русі |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru