Партнери




    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  



Головна » Наші статті » Інтерв’ю
Кого консультує Юридична служба Київської Митрополії? — інтерв’ю з керівником свящ. Олександром Баховим
29 January 2013 15:58

Портал «Православіє в Україні» продовжує серію інтерв’ю з очільниками новоутворених структурних підрозділів Київської Митрополії. Про напрямки діяльності Юридичної служби Київської Митрополії УПЦ, взаємодію юристів Церкви з державними установами, та про те, як можна отримати правову допомогу  – розповів керівник служби священик Олександр БАХОВ.

 

— Отче Олександре, за логікою зрозуміло, чим займається юридична служба Київської Митрополії, але хотілось, що б ви розказали детальніше про її діяльність.

— Юридична служба як структурний підрозділ Київської Митрополії була створена у червні 2012 року розпорядженням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. А у вересні того ж року указом Його Блаженства мене було призначено її керівником.

Основне завдання  юридичної служби полягає в  правовому забезпеченні діяльності Київської Митрополії Української Православної Церкви та організації правової роботи, зміст якої полягає в забезпеченні реалізації норм права, а також організації і впорядкуванні цього процесу.

Хотів би зазначити, що на відміну від класичної моделі юридичної служби наша робота в деякій мірі ускладнюється тим, що окрім світського законодавства ми враховуємо церковні правила та канони, які є обов’язковими для кожного члена Церкви.

— А які ще завдання виконує юридична служба?

— Також служба в межах своєї компетенції здійснює візування проектів наказів, роз­поряджень, рішень, постанов, договорів, готує правові висновки, роз’яснює та тлумачить чинне законодавство, здійснює реєстрацію Статутів єпархіальних управлінь, монастирів, місій, парафій та надає консультації з питань їх державної реєстрації. А крім того, забезпечує дотримання законодавства про свободу совісті та релігійних організацій структурними підрозділами Митрополії. Враховуючи інтенсивність законодавчого процесу в державі, ми також здійснюємо моніторинг тих законопроектів, що стосуються життя Церкви.

— За родом діяльності Вам доводиться спілкуватися з чиновниками та працівниками державних установ. Як вони ставляться до Вас як представника церковної структури?

— Загалом ставлення позитивне, і відносини складаються робочі та доброзичливі. Але іноді вони не розуміють інституційну організацію Церкви та канонічно-правові принципи організації церковного життя, що, у свою чергу, вимагає часу та зусиль на обґрунтування та доведення нашої позиції. Можливо, це обумовлено тим, що церковні канони, правила та статути не мають для них сили закону.

— Скажіть, а чи може до Вас звернутись парафіяльний священик за юридичною консультацією чи правовою допомогою?

— Звісно, що може. Для цього і створена юридична служба. Священнослужителі звертаються з різних юридичних питань, починаючи з проблем на парафії і закінчуючи питаннями особистого характеру.

До прикладу: священик, який служить у селі та має велику сім’ю, часто переживає скрутне матеріальне становище і не завжди знає, що може отримати соціальну допомогу. Але на цей момент на парафіях є проблеми, що мають системний характер. Це оформлення прав на будівлі та земельні ділянки, і не завжди ці проблеми можна вирішити у правовому полі.

— Якщо до Вас звернеться за консультацією проста людина, чи приймите її?

— Так, приймемо. По вівторках з 11:00 до 13:00 та четвергах з 14:00 до 16:00 ми здійснюємо прийом та надаємо безкоштовну юридичну консультацію. На сьогодні, окрім священнослужителів та церковнослужителів, ми приймаємо усіх, хто звертається за консультацією і в межах своїх повноважень та компетенції надаємо допомогу. При необхідності направляємо людину в інші юридичні організації, які на наше прохання надають правову допомогу у вигляді безкоштовних  юридичних консультацій для православних християн.

Переважна більшість людей звертаються до нас з проблемами у сфері цивільного та кримінально права, і, як правило, їхні справи вже розглядаються судом. На цій стадії людина потребує представника або захисника, в залежності від категорії справи. На жаль, ми не маємо можливості бути представниками або захисниками у суді, але в окремих випадках можемо надати консультацію.

Дуже часто буває так, що для вирішення проблеми людині потрібно підказати, куди звернутись та допомогти правильно скласти документ.

З більш детальною інформацією щодо надання юридичної консультації можна буде ознайомитись на офіційному сайті УПЦ або за тел.: (044) 255 – 12 - 66.

— Отче Олександре, а як ви потрапили працювати до Юридичної служби і чим займались до цього часу?

— Усе сталось за промислом Божим. Я працював юристом і мав певну адвокатську практику. Коли подав прохання на рукоположення в сан диякона, мені запропонували спробувати себе в якості юриста в  Юридичній службі Київської Митрополії.

— Скажіть, чи могли б Ви підсумувати роботу служби за минулий рік?

— Юридична служба функціонує декілька місяців, тому говорити про підсумки ще зарано. Але за цей час, окрім поточної роботи, ми вдосконалили роботу з реєстрації Статутів єпархіальних управлінь, монастирів, місій, парафій. Провели реєстрацію Статутів новоутворених єпархіальних управлінь та монастирів. Надали близько 200 юридичних консультацій із різних галузей права. З метою поширення та зміцнення православної віри у сфері юриспруденції було організовано круглий стіл, присвячений пам’яті юристу і професору, святому мученику Юрію Новицькому.

***

Юридична служба Київської Митрополії Української Православної Церкви надає безкоштовні юридичні консультації.

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

вівторок (11:00-13:00), четвер (14:00-16:00)

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська,15, корп. 70 А, каб. 9.

Прийом здійснюється за попереднім записом за тел.: (044) 255 – 12 – 66

Керівник Юридичної служби – священик Олександр Бахов


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Кого консультує Юридична служба Київської Митрополії? — інтерв’ю з керівником свящ. Олександром Баховим

А також дізнайтесь, які справи розглядає Юридична служба, як взаємодіє з державними установами, та як можна отримати правову допомогу.



Рубрики: Публікації | Інтерв’ю |

2769 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Юридическая служба Киевской Митрополии |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайту



Цікаві статті








 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс



© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru