Партнери




    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  



Головна » Наші статті » Інтерв’ю


Володимир Бурега


«Київська духовна академія на сьогодні є майданчиком для реалізації наукового потенціалу навіть для студентів світських вузів», ― Володимир Бурега
14 March 2012 19:36

«Студентська наука в духовній школі» ― під такою назвою в Київській духовній академії і семінарії пройшла третя щорічна конференція, що присвячувалась 245-річчю з дня народження і 175-річчю з дня смерті видатного ієрарха і церковного вченого митрополита Київського і Галицького Євгенія (Болховітінова). Його життєвий був тісно пов’язаний з Київською духовною академією, а тому учасники конференції, зокрема вихованці духовних і богословських освітніх закладів нашої Церкви, а також учасники з Росії та Румунії обговорювали церковне служіння і наукову спадщину митрополита Євгенія (Болховітінова).

Окрім засвоєння досвіду святості Київських духовних шкіл основним завданням таких конференцій, що вже стали традиційними для КДАіС, є практичне їх значення.

Про реалізацію науково-богословського потенціалу, зв’язки духовних та світських освітніх закладів, а також про спадщину митрополита Євгенія (Болховітінова) у спеціальному коментарі «Православію в Україні» розповів проректор Київської духовної академії з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега.

Конференції в КДАіС: майданчик для спілкування та апробації богословських наукових робіт

«Студентська наука в духовній школі» – третя щорічна конференція, що має за головну мету дати можливість студентам, які роблять свої перші кроки в богословській науці, поділитися здобутками зі своїми колегами й ровесниками. Крім того вона відкрила можливість для спілкування студентам різних духовних, богословських та світських навчальних закладів. Цьогоріч у богословсько-науковому форумі Київських духовних шкіл взяли участь представники Православного богословського факультету Бухарестського університету з Румунії ― минулого року з цим навчальним закладом була підписана угода про співпрацю. Сьогодні ми обмінюємося делегаціями викладачів та студентів.

На форумі зібралося чимало студентів із Московської, Петербурзької, Воронезької, Білгородської духовних семінарій. Таким чином, наша конференція стала добрим майданчиком для спілкування студентів, для апробації їх наукових робіт. Це має особливо велике значення для тих, хто сьогодні пише дипломні  й бакалаврські роботи, кандидатські дисертації – молоді науковці-богослови, що готуються до захисту, мають чудову нагоду апробувати свої дослідження.

Навчально-методичні семінари для викладачів зорієнтовані на вивчення подвигу та спадщини новомучеників та сповідників ХХ століття

Ще однією важливою особливістю слід відзначити проведення спеціалізованих заходів Учбовим комітетом при Священному Синоді Української Православної Церкви, зокрема обговорення актуальних проблем викладання різних дисциплін у духовних навчальних закладах. Цього року ми зібрали викладачів для того, щоб провести навчально-методичний семінар, присвячений вивченню в програмах духовних шкіл подвигу та спадщини новомучеників та сповідників ХХ століття.

Справа в тому, що за останні 20 років у Руській Православній Церкві було канонізовано більше двох тисяч новомучеників та сповідників, активно продовжується процес підготовки нових канонізацій. Зараз у центрі уваги науковців ― спадщина новомучеників, вона активно вивчається, і ми вважаємо за необхідне залучати її до навчальних програм духовних шкіл. Тому в рамках конференції було зосереджене обговорення цієї важливої теми. Представники духовних шкіл Української Православної Церкви обмінялися думками з приводу того, як у регіонах проводиться вивчення духовної спадщини сповідників віри XX століття, яким  чином це відображено в навчальних програмах.

Крім того, в рамках науково-методичного семінару пройшла презентація книги отця Анатолія Жураковського «Мы спасаемся Его жизнью». Ця книга нещодавно вийшла друком у видавництві «Дух і літера». Видання, присвячене київському священику Анатолію Жураковському, розстріляному в 1937 році,  публікація його рукописних творів, збережених духовними чадами, є добрим прикладом сучасного вивчення спадщини новомучеників.

Митрополит Євгеній (Болховітінов) в історії Київської духовної академії

У цьому році ми відзначаємо 245 років із дня народження та 175 років з дня смерті видатного ієрарха митрополита Євгенія (Болховітінова). Він займав київську кафедру з 1822 по 1837 роки, тобто 15 років керував Київською митрополією. В історії Київської духовної академії це період проведення реформи:стара Могилянська академія була закрита і на її місці у 1819 році було відкрито Київську духовну академію. Тому прибувши на Київську кафедру митрополит Євгеній пріоритетним своїм завданням обрав становлення та розвиток Київської духовної академії як самостійного навчального закладу та наукової інституції.

З ґрунтовною доповіддю про зв’язок митрополита Євгенія з Київською академією виступив ректор КДАіС, архієпископ Бориспільський Антоній (текст доповіді читайте у прикріпленому файлі - прим. ред). Зокрема владика зазначив, що сьогодні в усіх сферах життя Київської духовної академії бачимо відбиток діяльності митрополита Євгенія.

Саме за його ініціативи 1823 року почала працювати академічна конференція, яка тоді була аналогом Вченої ради, створено цензурний комітет при Київській духовній академії, започатковано Румянцевську премію для студентів, які писали роботи з історії Руської Церкви та археології. Тільки ці факти свідчать про те, що внесок митрополита Євгенія в історію КДА був досить помітний, потужний і багато в чому визначальний.

Наукові конференції в КДА відкриті для всіх

Наші конференції ― відкриті, і взяти участь у них може кожен студент.

За кілька місяців до того, як починає роботу конференція, анонс про неї з’являється на офіційному сайті КДАіС, в усі богословські духовні навчальні заклади та провідні світські вузи оргкомітет направляє тематичні повідомлення з докладними умовами для реєстрації учасників. Тому дізнатися про наукові форуми КДАіС, в принципі, не складно, ця інформація цілком доступна заздалегідь.

Оргокомітет конференції працює протягом року, тому студенти світських навчальних закладів, які цікавляться богослів’ям, філософією, церковною історією можуть надсилати нам свої пропозиції та заявки на участь. Ми будемо раді бачити молодих науковців у стінах КДА, адже це прекрасна нагода для спілкування вихованців Київськиї духовних шкіл із їхніми ровесниками зі світських університетів.

Матеріал підготувала Ірина Яковчук


Прикріплені файли:



Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Володимир Бурега «Київська духовна академія на сьогодні є майданчиком для реалізації наукового потенціалу навіть для студентів світських вузів», ― Володимир Бурега

Наскільки відкритий освітній процес в КДАіС? Що необхідно змінити в навчальних програмах? Як розвивається сучасна богословська думка? ― відповіді на ці та інші питання знаходимо у підсумках конференції «Студентська наука в духовній школі».



Рубрики: Публікації | Інтерв’ю |

1947 переглядів / Коментарів: 0

Теги: КДАіС |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайту



Цікаві статті








 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс



© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru