Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Завтра у Києво-Печерській Лаврі – презентація книги «Київська митрополія: топографія посвят»
30 October 2012 13:31

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику побачило світ видання «Київська митрополія: топографія посвят», презентація якого відбудеться 31 жовтня о 16.00 год. (Адреса проведення: м. Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 8 (Дирекція), Конференц-зал), повідомляє сайт Заповідника

В основі книги – публікація реєстру-реконструкції храмів Київської митрополії, здійснена на підставі комплексу джерел, – відомостей про церковнослужителів 1780-1783 років.

Така реконструкція стала можлива завдяки дослідженню адміністративно-територіального устрою та типологічно-кількісних характеристик храмів митрополії. На підставі реконструйованого реєстру вперше комплексно та на інформаційно-статистичному рівні аналізуються посвяти храмів Київської митрополії, зроблені цікаві висновки щодо релігійної свідомості доби Бароко. Також вперше картографовано території Київської митрополії, складено карти найбільш популярних храмових посвят.

«Задум цієї книги з’явився під час дослідження зовсім інших питань з історії Київської митрополії XVIII ст., – розповідає автор праці, науковий співробітник Заповідника Оксана Прокоп’юк. – У певний момент роботи з джерелами стала зрозумілою можливість реконструкції повного реєстру храмів Київської митрополії. Це відкривало досить широкі перспективи в дослідженні релігійної свідомості соціуму доби Бароко».

За словами пані Прокоп’юк, цінність книги в тому, що на її сторінках вперше відображено увесь калейдоскоп посвят храмів Київської митрополії на кінець XVIII ст.: «Опублікований реєстр вміщує інформацію про найменування майже тисячі церков. Найчастіше храми присвячували святителю Миколаю Мірлікійському, Покрові Пресвятої Богородиці, архангелу Михаїлу. Саме ці культи домінували в релігійній свідомості ранньомодерного соціуму».

«Є і храми присвячені преподобним отцям печерським. Найбільш шанованими були Антоній, Феодосій та Іоанн Багатостраждальний. Серед Богородичних посвят значною є кількість Успенських храмів. На поширення цього культу великий вплив мала Києво-Печерська лавра, головний храм якої присвячений Успінню Пресвятої Богородиці», - розповідає авторка.

Наклад книги – 300 примірників. Видання розраховане на фахівців та всіх тих, хто цікавиться історією Церкви в Україні ранньомодерного часу.

Презентація книги відбудеться 31 жовтня о 16.00 год.

Адреса проведення: м. Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 8 (Дирекція), Конференц-зал.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: (044) 254–52-65 та (050) 191-37-20


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Завтра у Києво-Печерській Лаврі – презентація книги «Київська митрополія: топографія посвят»

В основі книги – інформація про найменування майже тисячі церков. За словами авторки, на Київщині храми найчастіше присвячували свт. Миколаю Мірлікійському, Покрові Пресвятої Богородиці та архангелу Михаїлу.Рубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Книжковий огляд |

2284 переглядів / Коментарів: 0

Теги: презентація книги |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru