Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Завітайте 18 квітня на відкриття унікальної фотовиставки грецького майстра Костаса Асіміса «Наш Афон»
18 April 2013 10:08

«Наш Афон» – із такою назвою 18 квітня у музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» (вул. Богдана Хмельницького, 7) відкриється виставка робіт грецького майстра фотографії Костаса Асіміса.

Світлини відомого грецького фотографа присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори.

На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття із фондів Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря.

Як відомо, фотолітопис Святого Афона складався  більш-менш регулярно до кінця 30-років XX століття. Саме він доніс до нас образ преподобного старця Силуана Афонського. В експозиції представлені й рідкісні світлини часів Першої Світової війни, зроблені тодішнім представником Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря в Кіноті ієромонахом Василієм (Кривошеїним) – майбутнім архієпископом Брюссельським, відомим православним богословом.

На жаль, у середині минулого століття через зменшення мешканців монастиря фотолабораторія поступово згорнула діяльність, а пластини з негативами зазнали руйнації. Також катастрофічних збитків монастирському архіву завдала пожежа, яка влітку 1968 року спустошила половину монастиря.

І лише наприкінці 1980-х років минулого століття на унікальні дагеротипи Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря звернув увагу грецький фотохудожник Костас Асіміс. У 1984 році він вперше побував на Святому Афоні й практично залишився там назавжди.

Дякуючи Костасу, було врятовано та відреставровано частину унікального монастирського архіву, в тому числі відому світлину, на якій при роздачі хліба убогим ченцям біля стін монастиря таємничо з’являється Пресвята Богородиця, яка в полоні полум’я смиренно приймає подаяння.

Усі ці роки Костас Асіміс по зернинках збирає й відновлює фотосвідоцтва афонської історії. Щороку експозиція виставки поповнюється новими світлинами. За останній рік вона збагатилася 50-ма унікальними фотороботами, виготовленими із застосуванням найсучасніших технологій фотомистецтва.

Відкриття виставки відбудеться 18 квітня о 15:00. Побачити експозицію можна буде до 18 травня.

Довідки за телефоном: 520-28-23.

Акредитація преси: 520-28-27, 063-287-18-80 – Світлана.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Завітайте 18 квітня на відкриття унікальної фотовиставки грецького майстра Костаса Асіміса «Наш Афон»

Світлини присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, сценам із життя мешканців Святої Гори.Рубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Церква і культура |

2196 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru