Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. У Лаврі відкрилась унікальна виставка з нагоди візіту Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II
26 July 2011 10:04

Сьогодні, 26 липня, об 11:00 годині у Національному Києво-Печерскому історико-культурному заповіднику відкриється виставка «Іверія та Києво-Печерська Лавра –  благодатні угіддя Пресвятої Богородиці».

Експозиція організована з нагоди першого візіту в Україну Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії, Архієпископа Мцхетського і Тбіліського Ілії II у рамках святкування Дня хрещення Русі. Демонструються близько 200 пам’яток церковного мистецтва XVІІ–XX століть із зібрання Заповідника, які висвітлюють історичні і духовні зв’язки між Україною та Грузією, Українською та Грузинською Православними Церквами. Переважна більшість експонатів представлена широкому загалу вперше.

Обидві країни розділяють тисячі кілометрів, в кожній – свої мова, культура, але вони споріднені давньою православною традицією. За переказами, там проповідував слово Боже святий апостол Андрій Первозванний. Іверія (давня назва Грузії) однією з перших запровадила християнство у 326 р. за часів святої рівноапостольної Ніни. Через шість з половиною століть, у 988 р., святий рівноапостольний князь Володимир хрестив Київську Русь.

Іверія, Києво-Печерська Лавра, так само як і Свята гора Афон здавна у православному світі вважаються земними уділами Богородиці. Чільне місце в експозиції займає образ Іверської Божої Матері, однієї з святинь гори Афон, який має грузинське походження. Представлені ікони інших святих, які вшановуються віруючими обох країн. Експонуються численні срібні та різьблені дерев’яні хрести, церковне начиння, прикрашені пишним карбуванням, витонченим гравіюванням. Унікальними для збірок України є пам’ятки грузинського гаптування ХVІІ ст. – палиця та хрещатий покрівець. До колекції Заповідника вони надійшли з зібрання Церковно-Археологічного музею при Київській духовній академії..

Свого часу Україна та Грузія входили до складу Російської імперії, що позначилося, зокрема, на діяльності Церкви. До експозиції увійшли портрети київських митрополитів Ісидора (Никольського), Іоаникія (Руднєва), Флавіана (Городецького), які в ХІХ ст. очолювали Грузинський екзархат Російської Православної Церкви. Євгеній (Болховітінов), митрополит київський, відомий історик і археолог, на початку ХІХ ст. першим ознайомив російську освічену громадськість з історією і культурою Грузії у книзі „Историческое изображение Грузии в политическом, церковном и учебном ее состоянии”.

Цікаві матеріали, пов’язані з особою ієрарха Антонія (Абашидзе) (1867–1942), представника давнього грузинського князівського роду. Фотографії шанованого старця відносяться до київського періоду його життя. У 1941–1942 рр. під час німецько-фашистської окупації Києва схимоархієпископ Антоній був організатором відродження Києво-Печерської лаври і духовним наставником братії. Похований на території лаврських Ближніх печер. Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про його уславлення як місцевошанованого святого (Журнал засідань від 14.06.2011 р.).

Виставка проводиться за благословення Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира (Сабодана).

Наша адреса: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус №4, вулиця Івана Мазепи, 21.

Акредитація представників ЗМІ 21-22.07.2011 року в прес-службі УПЦ:  (044) 255-12-56, е-mail: presschurch@gmail.com

Телефон  для довідок: (044) 254-52-65.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. У Лаврі відкрилась унікальна виставка з нагоди візіту Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II

Понад 200 пам’яток церковного мистецтва XVІІ–XX століть, більшість із яких експонуватиметься вперше, висвітлюють історичні й духовні зв’язки між Україною та Грузією.Рубрики: Події на часі | Київська | Україна релігійна |

1793 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Католикос-Патриарх всея Грузии Илия II в Украине | православні виставки |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru