Партнери




    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  



Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. 16 лютого Церква представить Пересопницьке Євангеліє на Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011»
15 February 2011 09:21
Тамара Рябкова

З 16 по 18 лютого у київському Палаці дітей та юнацтва відбудеться XIV Міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011». Вдруге в цьому важливому форумі візьме участь Українська Православна Церква. Більше того, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, 16 лютого у відкритті виставки візьме участь ігуменя Серафима (Шевчик) – голова Синодального відділу УПЦ «Церква й культура». Матушка Серафима вперше представить робітникам освіти факсимільне видання Пересопницького Євангелія, кошти від реалізації якого йдуть на будівництво у Києві Свято-Воскресенського Кафедрального собору та Духовно-просвітницького центру УПЦ.

Як відомо, наша Церква зробила свій значний вклад у виховання і релігійну освіту українського народу, розвиток української культури та науки. Тому активну участь у виставці беруть представники Київських духовних шкіл.

«В експозиції, присвяченій духовним і богословським школам Української Православної Церкви, також будуть представлені сучасні періодичні та наукові видання духовних учбових закладів УПЦ, відео- і аудіо продукція, – запрошує на форум відвідувачів головний організатор експозиції УПЦ ігумен Сильвестр (Стойчев), викладач Київських Духовних шкіл, кандидат богослов’я.

За його словами, «родзинкою» церковної експозиції на виставці, безумовно, стане Українська Першокнига. Як вже повідомлялося, у 2011 році УПЦ урочисто відзначатиме 450-річчя Пересопницького Євангелія – однієї з найбільш значних вітчизняних пам’яток староукраїнської літературної мови та мистецтва. Її видання стало найвидатнішою подією у житті українського народу, тому що явилось тим найважливішим фактором накопичення, який вплинув на подальшу долю освіти в Україні.

«Доля цього Євангелія складалася досить трагічно, і, до нещодавнього часу, воно було фактично викреслено з історії України, – пояснює ігуменя Серафима (Шевчик) – голова Синодального відділу УПЦ «Церква й культура». – Але неможливо так просто викреслити з історії нашої культури таку велику святиню. У 2007 році спільними зусиллями УПЦ і Національної Академії наук Україні, а також Національної бібліотеки імені академіка Вернадського розпочато справу по даруванню Пересопницькому Євангелію нового життя: з нього було зроблено факсимільне видання, яке було презентовано у різних куточках світу. Вже у сучасній Україні Пересопницьке Євангеліє отримало значення політичного символу нації та використовується під час інавгурації Президентів України».

Джерело: sobor.in.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. 16 лютого Церква представить Пересопницьке Євангеліє на Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011»

Освітній форум проходитиме з 16 по 18 лютого у київському Палаці дітей та юнацтва.



Рубрики: Події на часі | Київська | Духовні навчальні заклади | Книжковий огляд | Просвітницька діяльність | Церква і культура |

3033 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура | Пересопницкое Евангелие | Духовно-просвітницький центр УПЦ |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора



Цікаві статті








 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс



© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru