Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство
КИЇВ. Ювілейна Пасхальна Асамблея-2013 відкрилась у Софії Київській (+відео)
06 May 2013 20:46

6 травня відбулося урочисте відкриття V Міжнародної Пасхальної Асамблеї «Господи, Господи, силою Твоєю…».

Дивовижно, але сьогодні кияни вже не можуть уявити святкування Пасхи без Пасхальної Асамблеї, яка 5-й рік проходить у Києві. А ще дивовижніше те, що свою першу «п’ятирічку» Міжнародна Пасхальна Асамблея розпочала в унікальному місці – у стінах древньої «Софії Київської».

Відкрив Асамблею Блаженніший Митрополит Володимир, який відправив молебень на початок доброї справи та привітав організаторів і учасників зі світлим Христовим Воскресінням.

«"Кто Бог велий яко Бог наш? Ты еси Бог творяй чудеса". Справжнім чудом можна вважати те, що ми всі зібралися в цьому найсвятішому та найстаровиннішому місці, щоби прославити Бога та просити Його благословення нашій країні, народу та цілому світу, -- зокрема сказав Предстоятель. -- Нехай п’ята Асамблея, яка сьогодні відкривається, буде ще одним провідником до взаємоповаги, до взаєморозуміння цілковитих та часткових речей, які ми зустрічаємо в цьому житті. Вітаю вас з великим святом Воскресіння Христового і зичу вам від Воскреслого Спасителя здоров’я, добробуту, миру душевного та тілесного. Христос воскрес!».

Дійсно, чути Пасхальні піснеспіви у стінах тисячолітньої Софії - це справжнє чудо. Ділиться думками регент хору Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря протодиякон Димитрій Болгарський, який постійно бере участь у Пасхальній Асамблеї: «Лично для меня быть в этом святом месте - это честь, радость, милость Божия. Потому что здесь творилась наша история. Потому что София – это и мудрость Господа, Который дает нам путь к Небу, это и указание движения культуры, образования, общественного движения - от земного к небесному, и, прежде всего, это служение Богу и ближнему – через культуру, через искусство, через музыку».


Та й це далеко не все, чим вирішила здивувати своїх глядачів Пасхальна Асамблея-2013. По-перше, п’ята Асамблея присвячена не тільки святу Воскресіння Христового, а ще й 1025-річчю Хрещення Русі та 100-річчю заснування Національної музичної академії України імені П.Чайковського. По-друге, в ній цього року беруть участь провідні хорові колективи з 7 країн світу – України, Росії, Німеччини, Швейцарії, Норвегії, Молдови та Грузії. А по-третє, в рамках Пасхальної Асамблеї, до 180-річчя від дня народження видатного німецького композитора Брамса 7 травня відбудеться прем’єра «Німецького реквієму» в супроводі (замисліться!) хореографічного балету «Ensemble ultra Schall» зі Швейцарії, а 18 травня (жінки, не пропустіть!) звучатимуть твори спеціально до дня жон-мироносиць.

А про «родзинки» Пасхальної Асамблеї-2013 розповідає її організатор ректор Національної музичної академії України імені П.Чайковського Володимир Рожок: «Родзинкою Пасхальної Асамблеї буде виконання «Реквієму» Джузеппе Верді в Національній опері України. Хто виконавці? Хор студентів НМУ ім. П.Чайковського, капела «Думка» і хор та симфонічний оркестр Національної опери, диригент оркестру Микола Дядюра. А солісти які в нас? Це всі наші випускники – Людмила Монастирська (сопрано), Анжела Швачка (мецо-сопрано), Михайло Дідик (тенор), Сергій Ковнір (бас). Це унікальне зібрання прекрасних особистостей, голосів, які цінуються в усьому світі.

Хочу сказати, що Людмила Монастирська шість «Аїд» проспівала в Театрі «Ла-Скала», за нею в чергу стоять всі театри світу. І вона буде співати в нас на Асамблеї, тому що вона – наша випускниця, а Пасхальна Асамблея проходить під егідою «Видатні випускники – рідній альма-матер». Так що родзинок у нас дуже багато. Тож, ми запрошуємо всіх, хто любить музику, хто православний християнин і хоче розділити пасхальну радість разом із нами».


До речі, цікаво, що автор Великодніх антифонів, якими відкривалась Пасхальна Асамблея, -- молодий київський композитор, викладач Національної музичної академії ім. П.Чайковського та багатодітна мама Богдана Процюк. Як цей твір з’явився на світ, та як стають композиторами духовної музики?  

«Спочатку я воцерковилася, стала ходити до церкви, брати участь у Таїнствах. А вже потім потихеньку від любові до духовної музики я перейшла до того, щоб писати духовну музику, -- ділиться таємницею Богдана Процюк. -- Я вважаю, що в написанні духовної музики головне, щоб була молитва, брати участь у Таїнствах Церкви, лише тоді може вийти якась непогана музика. А взагалі цей твір я написала, колисаючи моїх старшик дочок-близнючок в колисці. При цьому мислі мої були про Пасху...»

А яке ж враження справила музика Пасхальної Асамблеї, що лунала у стінах Софії Київської, на самих глядачів?

«Я -- Лиза Соколова, я из Москвы, из России, учусь в МГИМО. Мы пришли сюда, в Софию Киевскую, как в музей, на экскурсию, но увидели, что здесь будет концерт, и решили остаться послушать, -- ділиться вржаеннями Єлизавета з Москви. -- Мне очень понравилось, это потрясающе. Потому что концерт такого высокого уровня в этих стенах, концерт такой тематики - Пасхальной, тем более, на Пасху... Мы в восторге!» 

«Я -- Пивилець Антоніна, фізик, науковий співробітник, а це -- мій чоловік, доктор фізико-математичних наук, теж фізик, науковий співробітник. Ми дуже раді, що ми потрапили на цей захід, це просто чудо! -- ділиться враженнями киянка Антоніна Пивилець. -- Ми дуже вдячні ректору консерваторії Володимиру Рожку за те, що багато років організовує Пасхальну Асамблею. Ми потрапили вперше на відкриття. Ми такі вражені цим дійством, хорами, звучанням, акустикою і цим нашим Софійським собором... Це відчуття старовини, цей поріг мармуровий, звучання хорів, таке враження, що хочеться аж плакати від захоплення!»

***

Зауважимо, що Пасхальна Асамблея-2013 проходить під патронатом Української Православної Церкви, Міністерства культури України за сприяння посольств: Росії, Італії, Німеччини, Грузії, Швейцарії, Норвегії, Молдови, Представництва Росспівробітництва в Україні, Італійського інституту культури в Києві.

У заходах Асамблеї візьмуть участь провідні хорові колективи з України, Росії, Німеччини, Швейцарії, Норвегії, Молдови, Грузії. Серед них: Національна капела «Думка», чоловіча капела ім. Ревуцького, жіночий хор «Павана», Академічний хор ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України, муніципальна хорова капела «Орея» (Житомир), хорова капела ім. С.Рахманінова (м. Тамбов, Росія), жіночий хор «Cantabile» (Молдова), чоловічий ансамбль «Урмулі» (Грузія), хор Преображенського Собору «Fresko sonores», жіночий хор Інституту музики імені Р. Глієра, камерні хори «Київ», «Кредо», «Пектораль», «Софія», «Хрещатик», ансамблі солістів «Благовість», «Alter ratio», «Vox animae», а також солісти Національної опери України, хор, оркестр та солісти Оперної студії НМАУ ім. П.І. Чайковського.

У концертах також візьмуть участь Національний симфонічний оркестр України, симфонічний оркестр студентів НМАУ ім. П.І.Чайковського, квартет «Post scriptum», балет «Пори року», балет «Ensemble ultra Schall» (Базель, Швейцарія), ансамбль солістів оркестру народних інструментів ім. Осипова (Москва, Росія), ансамбль «Scola cantorum» (Осло, Норвегія), піаніст М. Банк (Росія) та багато інших.

Концерти відбуватимуться у Софії Київській, Успенському соборі та Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, Свято-Введенському чоловічому монастирі, Спасо-Преображенському Соборі, Костелі Св. Олександра, Михайлівському Золотоверхому Соборі, Національній Опері України, Великому та Малому залах НМАУ ім. П. І. Чайковського.

V Міжнародна Пасхальна Асамблея проходитиме з 6 по 18 травня.

Ознайомитися з програмою концертів можна тут:

 

***

Перше урочисте відкриття Асамблеї відбулося 20 квітня 2009 року.

Ідея проведення фестивалю, який було започатковано у 2009 році, належить ректору Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, народному артисту України, доктору мистецтвознавства, професору В. І. Рожку. Добре знаний в Україні та за її межами, хоровий диригент, спільно з кафедрою хорового диригування НМАУ ім. П. І. Чайковського, зумів втілити в життя справжнє свято духовної культури, адже у час глобалізації культурної ідентифікації націй духовні цінності сприяють розумінню чистоти думок і помислів, спрямованих на очищення душ. Народжений фестиваль зумів поєднати високу православну духовність та високопрофесійне виконавство неперевершених сакральних творів, які звеличують таїну Світлого Воскресіння.

Дивіться відео:


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Ювілейна Пасхальна Асамблея-2013 відкрилась у Софії Київській (+відео)

Концерти проходитимуть з 6 по 18 травня, а «родзинки» цьогорічної Асамблеї - прем’єра «Німецького реквієму» Брамса у супроводі  хореографічного балету (!) зі Швейцарії, виконання «Реквієму» Верді в Національній опері України та спеціальні гості на день жон-мироносиць.Рубрики: Новина дня | Публікації | Церква і суспільство |

27327 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пасхальная Ассамблея |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru