Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. В’язні просять допомоги у своєї Небесної покровительки, а тюремні священики намагаються допомогти засудженим
20 May 2011 14:51

З благословення Предстоятеля Церкви минулого тижня Синодальний відділ Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи провів у Києво-Печерській Лаврі Першу міжнародну конференцію тюремного духовенства. У роботі форуму взяли участь православні священнослужителі з України, Росії, Білорусі, Польщі, Румунії, Бельгії та Великобританії, які опікуються тими, хто утримується у місцях позбавлення волі. Тюремні священики ознайомилися з напрацюваннями своїх зарубіжних колег та поділилися досвідом в організації пастирського служіння у в’язницях.

У рамках конференції її учасники відвідали чоловічу виправну колонію суворого режиму №85 в м. Буча поблизу Києва. Сюди на поклоніння якраз привезли велику православну святиню з Греції, яка цими днями перебуває в Україні, – главу  Анастасії Узорішительниці. Ця свята має особливу благодать втіхи, що її так потребують люди за колючим дротом. Ще за свого земного життя свята Анастасія опікувалася засудженими, ходила у в’язниці, причащала грішних та наставляли кріпитися у вірі. Тому багато тюремних храмів освячені саме в ім’я великомучениці Анастасії. У бучанській чоловічій колонії вже 10 років діє храм святої Анастасії Узорішительниці, збудований самими в’язнями.

«Це велика допомога тим, хто хоче залишити свої пристрасті та шкідливі звички, хто хоче поспілкуватися з Господом Богом, а головне – покаятися у вчинках за які вони сюди і потрапили. Це місце духовної свободи. Отакий парадокс. Ніби тут і кордони різні, проволока колюча, загорожі. Але є місце духовної свободи. Це відчувають духом люди. Богові дорога будь-яка душа людини і цінна в Його очах, як і в очах Його Святої Церкви. Тут для нас немає засуджених або ж персоналу. Всі раби Божі і ми до всіх так і звертаємось, і не розгалужуємо по категоріях статей чи злочинів, по яких вони були засуджені», ― розповів священик Віктор Яценко, голова Синодального відділу УПЦ з питань пастирської опіки пенітенціарної (тюремної) системи.

Тюремні священики, які зібралися на Міжнародну конференцію і відвідали того дня колонію, після молебню в храмі охоче спілкувалися з ув’язненими. Протоієрей Максим Нікольський зі Свято-Успенського кафедрального собору у Лондоні переконаний – душпастирська опіка Церкви необхідна кожній людині, особливо ж тій, що свого часу схибила і опинилася за ґратами. Сповідуючись, люди, що переступили закон, відкривають свою душу священику, визнають свою провину, каються.

«Был ряд случаев, когда я служил в соборе, ко мне обращались люди разного возраста: „батюшка, батюшка!”. И я узнавал их лица. Это были заключенные, которые уже вышли на свободу. И если они раньше не ходили в церковь, то сейчас пришли, так что влияние есть естественно. Господь ведь говорит: „по вере твоей все совершается”, ― поділився досвідом отець Максим.

З вірою у допомогу святої Анастасії, покровительки ув’язнених людей, її чесним мощам вклонялися  усі охочі: службовці  колонії та ув’язнені, а їх тут нині 938 осіб.

Із різних причин ці чоловіки потрапили за ґрати. Але Богу угодно, щоб кожна людина була втішена.

Ув’язнений Олександр Гошко, староста храму, говорить, що головне для людини ― усвідомлювати свої гріхи, просити Божої допомоги.  

«Кто-то поругался и говорит: я расстроился. Никто ведь не говорит: да, я согрешил! Если бы люди чаще думали о Боге, боялись Бога. Но Бог милостив. Кто хочет исправиться – тот ищет покаяния. Надо просить помощи Божьей и все будет по вере», ― стверджує він.

Священики ж, які опікуються тими, хто перебуває в місцях позбавленні волі, мають пам’ятати слова Іоанна Златоуста: «Легко пройдуть крізь вогонь ноги, які ходили до хворих і в темниці заради Христа».


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. В’язні просять допомоги у своєї Небесної покровительки, а тюремні священики намагаються допомогти засудженим

Чесну главу св. вмч. Анастасії Узорішительниці доставили для поклоніння в колонію суворого режиму м. Буча в рамках Першої міжнародної конференції тюремного духовенства. Рубрики: Події на часі | Київська | Православіє у в’язницях |

1655 переглядів / Коментарів: 0

Теги: честная глава великомученицы Анастасии в Украине | православіє у тюрмах |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru