Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Вийшов диск хору Київських духовних шкіл «О дивное чудо!», записаний із «живого» концерту в Санкт-Петербурзі
02 February 2012 12:17

Вийшов компакт-диск духовних піснеспівів у виконанні хору Київської духовної академії і семінарії — «О ДИВНОЕ ЧУДО! Киевский и Киево-Печерской Лавры распевы — единство в многообразии».

Як розповів «Православію в Україні» регент хору КДАіС ігумен Роман (Підлубняк), оригінальність цього диску в тому, що записаний він не у студії, а безпосередньо під час концерту в залі Придворно-співочої капели м.Санкт-Петербурга.

«Тут немає монтажу, дублів, це живий звук, — додав отець Роман. — Той, хто буде слухати диск, відчує себе наче на концерті, відчує, як разом із хором завмирає зал. Ви не почуєте жодного шороху, тому таке враження, нібито все відбувалося у студії».

Щодо самого концерту, то проходив він 5 липня 2011 року в рамках фестивалю «Академія православної музики», який щоліта у Санкт-Петербурзі збирає регентів та учасників духовних колективів з усіх куточків СНД.

На цьому фестивалі завжди звучить багата палітра духовної музики, проходять майстер-класи, заняття з теорії древньої музики, знайомство зі зразками столпового, демественного та інших розспівів, що були незаслуговано забуті та потребують відродження. Один зі співорганізаторів цього фестивалю «Академія православної музики», відомий знавець древньої православної музики та фахівець православної медієвістики Катерина Смирнова й запросила хор КДАіС взяти у цьому фестивалі участь.

«На думку організаторів фестивалю, наш хор міг якнайбільш вдало представити Києво-Печерську Лавру, адже ми несемо свій послух саме у стінах Святої Лаври, — розповів регент хору. — Звичайно, ми з великою радістю погодились на участь, і 5 липня в одному з найкращих залів Росії – залі Санкт-Петербурзької Придворно-співочої капели — і відбувся концерт. Це зал, де співали і творили такі великі російські митці, як Д.Бортнянський, М.Глінка, О.Архангельський, Д.Кастальський, зал, де навчалися й українські митці. Згадати варто лише М.Леонтовича, який свого часу був учнем цієї капели і приніс славу українській хоровій музиці. Тому концерт був для нас і особисто для мене дуже важливий, адже на ньому були присутні викладачі з Санкт-Петербурзької духовної академії регентського відділення. 10 років минуло, як я випустився з академії, і можна так сказати, що це був звітний концерт, свого роду екзамен на зрілість».

До речі, усі піснеспіви, що увійшли до диску, як зауважив отець Роман, об’єднані своїм походженням — це Київський і Києво-Печерський розспіви, що мають спільні корені знаменного розспіву, але різний підхід до гармонізації. Через те на диску представлені як гармонізації авторів XIX-поч. XX ст., таких як П.Чесноков, Д.Кастальський, так і розспів Лаври, гармонізований також у XIX ст., але дещо за принципом барокової музики, яка знайшла свій розвиток ще у  XVIII ст.

Разом із духовними творами звучать на диску й українські народні, а також пісня «Зоре моя вечірняя» на слова Т.Шевченка і музику ігумена Романа (Підлубняка) та російська народна пісня «Вниз по матушке Волге…», що стала своєрідним сувеніром петербурзькому глядачеві.

Придбати компакт-диск «О ДИВНОЕ ЧУДО!» можна в академічному храмі, освяченому на честь Різдва Пресвятої Богородиці, а також у лавках Києво-Печерської Лаври.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Вийшов диск хору Київських духовних шкіл «О дивное чудо!», записаний із «живого» концерту в Санкт-Петербурзі

Оригінальність диску в тому, що записаний він не у студії, а безпосередньо під час концерту, що проходив у рамках фестивалю «Академія православної музики».Рубрики: Події на часі | Київська | Духовні навчальні заклади |

1794 переглядів / Коментарів: 0

Теги: КДАіС |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru