Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська

3 фото

1

2

3


КИЇВ. Побачило світ унікальне видання повного нотного Ірмологію
17 October 2012 17:27

Видання складається з 8-ми книг-гласів, куди увійшли не лише недільні та святкові ірмоси, а й рідко вживані, які часто доводиться «гармонізувати» самостійно. Обіход, узятий за основу нотного Ірмологію, являє собою гармонізацію стародавніх розспівів та є зручним як для великих хорів, так і для малих криласів.

У цьому році побачила світ остання, восьма, книга «Ірмологія нотного співу древніх розпівів у гармонізації М. М. Римського-Корсакова», видання якої розпочалося в 2009 році.

Автор ідеї та головних редактор – архімандрит Ахіла (Шахтарін)

Нотна редакція – протодиякон Тарасій Мурдак

Ідея складання нотного Ірмологія зріла давно. Не секрет, що спів ірмосів на службах завжди пов'язаний із деякими труднощами. На ноти покладені в основному недільні, святкові та більш уживані ірмоси, а ті, які рідко використовуються, доводиться «гармонізувати» регенту, або співцям самостійно. І не завжди такі «гармонізації» вдаються.

Часто через цю проблему в церковному хорі не вибудовується система цільного співочого обіходу, оскільки спів ірмосів по пам'яті вносить різнобій у мелодії, з’являються інші мелодії на тему обіходу та виконання канонів залишає бажати кращого. Труднощі виникають і у професіональних хорів, де співають виключно по нотах.

Обіход, який укладачі взяли за основу, являє собою гармонізацію стародавніх розспівів та є зручним як для великих хорів, так і для малих криласів.

***

Про нове видання розповідає автор ідеї та головний редактор архімандрит Ахіла (Шахтарін), настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Києво-Братська» у с. Горенка:

Ікона Божої Матері "Києво-Братська"

«Подібний Ірмологій до цього ще не видавався, адже на ноти покладена вся ця книга. Раніше видавалися лише святкові та недільні ірмоси різних композиторів, а ми видали Ірмологій одного обіходу, всі вісім гласів.

Саме цей обіход використовується в нашій церкві у с. Горенка - на честь ікони Божої Матері «Києво-Братська», і ми побачили, що він підходить як для великого професійного хору, так і для невеликих криласів.

Матеріал для видання ми привезли з однієї з православних ярмарок – обіход, який до революції був розроблений Синодальною комісією під головуванням М. М. Римського-Корсакова, але через революційні події він не зміг увійти в користування Церквою. У тому виданні були лише недільні ірмоси, і вже на основі цих ірмосів було повністю написано весь Ірмологій.

На обкладинці видання розміщена ікона Божої Матері «Києво-Братська», на честь якої побудовано і освячено наш храм. Тому, в певному сенсі, ми присвятили видання Ірмологія ще й розповсюдженню цієї ікони – київської святині, яка, на жаль, була довгий час забута».

Видання призначене для регентів, співців та любителів церковного співу, які бажають відродити традицію осьмогласного співу на криласах православних храмів.

На цей час видано повну збірку для восьми гласів. На черзі видання книги "Тропаріон" (збірник тропарів, кондаків і величань) того ж обіходу.

Тираж видання – 1000 примірників кожного гласу. Придбати можна в Києво-Печерській, Почаївській та Троїце-Сергієвій Лаврах, у Стрітенському монастирі, а також замовити спеціально за електронною адресою: o_ahila@ukr.net


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Побачило світ унікальне видання повного нотного Ірмологію

Видання складається з 8-ми книг-гласів, куди увійшли не лише недільні та святкові ірмоси, а й рідко вживані, які часто доводиться «гармонізувати» самостійно.Рубрики: Події на часі | Київська | Книжковий огляд |

3234 переглядів / Коментарів: 2

Теги: духовная музыка |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Вітаю колег, але справа в

Вітаю колег, але справа в тому, що вже кілька років існує унікальний повний Ірмологій розспіву Києво-Печерської Лаври під редакцією архімандрита Спиридона (Письменного). Тому варто згадати, що досвід видання повного своду піснеспівів не лише існує, а й кілька років перебуває в активному вжитку.

якою мовою книга?

якою мовою книга?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru