Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Вийшла друком книга Тимофія Кальченка «Киево-Юрковецкая Макариевская церковь. Вехи истории на рубеже веков»
16 May 2011 19:07

У неділю, 15 травня 2011 р., у приміщенні недільної школи Свято-Макаріївського храму відбулася презентація книги «Киево-Юрковецкая Макариевская церковь. Вехи истории на рубеже веков».

Не всі Київські храми мають власну досліджену історію, тому важлива та цікава книга Тимофія Кальченка, доктора наук, парафіянина Макаріївського храму. Автор впродовж десяти років по крихтам збирав матеріали в архівних фондах України, Росії та дальнього зарубіжжя. В книзі вперше опубліковані недавно розсекречені документальні свідчення про репресованих в 1920-1930 рр. київських священиках, які служили у Свято-Макаріївському храмі.

Докладно описано життєвий шлях священномученика Михаїла Алабовського, випускника Київської Духовної Академії 1897 року, настоятеля Києво-Юрковецької Макаріївської парафії у 1899 – 1907 роках, розстріляного у Києві 8-го грудня 1937 року. Відновлено життєвий шлях благочинного Київського округу, в 1909 –1915 роках – настоятеля Свято-Макаріївського храму Федора Сєнькевича, який помер в Єрусалимі у 1946 році та похований на цвинтарі монастиря Марії Магдалини.

Багато  приділено уваги особистості протоієрея Георгія Єдлінського, який ніс послух настоятеля Макаріївської церкви у 1945-1984 роках.

В книзі Т. Кальченка подано перелік псаломщиків, дияконів, старост та активних парафіян Макаріївського храму за весь час його існування, список поминального синодику. Останній розділ книги присвячено сучасному складу духовенства храму, у якому згадуються протоієрей Анатолій Затовський (настоятель з 1984 – 2006 роках), нинішній настоятель (з 2006 року) протоієрей Владислав Софійчук та інші священики, які служать нині у цьому храмі.

Праця Т. Кальченка – зразок серйозної наукової роботи по відновленню історії Української Православної Церкви кінця ХІХ – початку ХХІ століття.

Ніна Пархоменко


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Вийшла друком книга Тимофія Кальченка «Киево-Юрковецкая Макариевская церковь. Вехи истории на рубеже веков»

До видання увійшли матеріали з архівних фондів України, Росії та дальнього зарубіжжя, а також вперше опубліковані недавно розсекречені документальні свідчення про репресованих у 1920-1930 рр. київських священиках, які служили у Свято-Макаріївському храмі.Рубрики: Події на часі | Київська | Книжковий огляд |

1851 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru