Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Відбулося чергове засідання Синоду Української Православної Церкви
21 February 2012 18:12

Сьогодні, 21 лютого, в Києво-Печерській Лаврі відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Напередодні всі члени Священного Синоду УПЦ відвідали Блаженнішого Митрополита Володимира в лікарні, де він проходить реабілітацію, та побажали йому якнайшвидшого одужання, як повідомляє офіційний сайт УПЦ.

У свою чергу, Предстоятель подякував членам Синоду за їх гарячі молитви, за допомогу в управлінні Українською Православною Церквою та благословив їх на подальші труди. «Тільки молитвами всіх вірних нашої Церкви я живу і можу служити Господу і своєму народу», - зокрема сказав Блаженніший Митрополит Володимир.

Згідно зі Статутом про управління УПЦ засідання пройшло під головуванням старішого за хіротонією постійного члену Священного Синоду митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела.

Також у ньому взяли участь: митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, митрополит Донецький і Маріупольській Іларіон, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар,  митрополит Черкаський і Канівський Софроній, архієпископ Хустський і Виноградівський Марк, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, єпископ Бердянський і Приморський Єлисей та єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

У результаті засідання Синоду були прийняті наступні рішення.

В УПЦ – новий монастир та ігумени

Так було вирішено благословити відкриття нових скиту та монастиря, а саме: Свято-Успенського скита жіночого монастиря на честь Касперовської ікони Божої Матері в м.Жданівка Донецької області (журнал №20) та Свято-Покровського чоловічого монастиря в с.Ворочево (урочище «Калинкув Горб») Перечинського району Закарпатської області (журнал №21). 

При цьому, намісником Свято-Покровського чоловічого монастиря було затверджено архімандрита Григорія (Вендт) (журнал №21), а намісником Троїцького Охтирського чоловічого монастиря (Сумська єпархія) - архімандрита Симеона (Гагатіка) (журнал №22).

У Відділу зовнішніх церковних зв'язків і офіційного сайту УПЦ - нові очільники

Також члени Священного Синоду з вдячністю Богові констатували, що Господь поступово відновлює сили Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира після тяжкої недуги, та закликали вірних Української Православної Церкви і надалі сугубо молитися, щоби Лікар душ і тілес підняв Його Блаженство з одра хвороби «цела и всесовершенна».

Разом із тим було прийнято рішення звільнити архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка), вікарія Київської Митрополії з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви та з посади головного редактора офіційного сайту Української Православної Церкви. А також вивести владику Олександра зі складу постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви.
Натомість Головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків призначити архієпископа Бориспільського Антонія, вікарія Київської Митрополії, ректора КДАіС, а головним редактором офіційного сайту УПЦ - протоієрея Георгія Коваленка з підпорядкуванням його діяльності Керуючому справами УПЦ (журнал №23).

Детальніше читайте журнали Синоду на офіційному сайті УПЦ.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Відбулося чергове засідання Синоду Української Православної Церкви

Зокрема, під час засідання було вирішено відкрити нові монастир і скит, а також звільнити архієпископа Олександра (Драбинка) з посад Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків і головного редактора офіційного сайту УПЦ.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церковні хроніки |

5155 переглядів / Коментарів: 24

Теги: Священний Синод УПЦ | Архиепископ Александр (Драбинко) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

ЗМІ

Слава Богу, що стало все більш-менш зрозуміло. Довго із смутою в серці читав статті ЗМІ про протидіючі сили в нашій церкві, про спробу усунення предстоятеля. Саме головне, щоб синод ні в якому разі не чинив спробу усунення предстоятеля, нашого улюбленоо Володимира - одного з небагатьох, хто може гідно представляти церкву, хто дійсно любить свій народ і православіє. Правда та істина все одно переможе, недивлячись на те, чи справедливо, чи ні звільнили владику Олександра. Як би не було, на все воля Божа. Молитимось за здоров*я Володимира, як він бильше поміцнішає - наведе лад у синоді, стане зрозуміло, хто првий, а хто ні. А на сьогоднішній час, Володимир, виходячи з пресконференції архієпископа Митрофана, знає про всі рішення, які повинні були прийматися синодом, значить все нормально, все у канонічній площіні.

Ура, слава Богу, свершилось,

Ура, слава Богу, свершилось, наверное тысячи Православных вздохнут с радостью! Как встрепенулись все анти-православные силы и лаодокийцы-обновленцы за своего вождя, как начали снова лить грязь на настоящего пастыря, не беснуйтесь дорогие, а лучше возращайтесь в Церковь Христову в нашу Святую родную Православную Церковь Господа Иисуса Христа « где нет ни эллина, ни скифа..» и тем более украйнца (это для особо ищущих своего "национального бога") и лучше подумайте о том что ждет в вечности ваши души! Господи спаси родную Русь!

При всех упреках владыке

При всех упреках владыке Павлу еще никто не сказал, что он кричал на старших по сану и по годам архиереев и вел себя с собратьями по-хамски.

Слава Ісусу Христу.Люди

Слава Ісусу Христу.Люди добрі,невже син божий народився в Москві, що нам хочуть внушити продажні віри і народу "батюшки".Церква Христова заснована там, де син Божий родився.І тому нам всім православним потрібно обєднатись і повернутись до обєднаноі Украінськоі, а не Московськоі цекви і повенутись до ВСЕЛЕНСЬКОГО патріархату, звідки нашу Православну церкву було вирвано такими ж фарисеями, які тепер нас тягнуть під Московію.

Мені дуже цікаво коли

Мені дуже цікаво коли існувала об'єднана українська церква, назовіть будь=ласка період

Син Божий народився у

Син Божий народився у Вифлеємі, Церква заснована в Єрусалимі. Чого ж Вас так тягне до Стамбулу?

якщо кажеш що Бога любиш, а

якщо кажеш що Бога любиш, а брата свого ненавидиш то брехня є .Будете горіти в пеклі за братоненавість.

Чомусь всі одразу стали на

Чомусь всі одразу стали на бік Драбинка. Однак у нас немає достовірної інформації про те як все відбувалося. Наскільки я зрозумів, то в адрес Драбинка прозвучало пряме звинувачення - підробка підпису предстоятеля! Якщо це правда, то це є серйозним переступом, який заслуговує на реагування. Хотілося б, щоб митрополит Володимир прояснив ситуацію самостійно. По-друге, синод це 12 архієреїв! Ми не маємо права плутати церкву з політичною партією. Є церковна влада, яку ми маємо слухатись. Якщо Богові угодно буде скасувати рішення Синоду, то певним чином він це зробить. Розкол, перехід в інші церкви - це не вихід, більше того, це є злочин проти церкви. ЗМІ своє чорне діло зробили, всі повірили в навязувану ними думку, буцімто є якась боротьба українських і проросійських сил в церкві. То хто ж представляє проукраїнську силу? Один Драбинко? Хто ще з архієреїв виступив проти Синоду? Якби щось було б не в порядку, то митрополит Володимир прояснив ситуацію і чітко розставив всі крапки над "і". З іншого боку, якщо митрополит не може цього зробити в силу того, що він справді вже фізично не здатен керувати церквою, то нам залишається лише молитися і покластися на волю Божу!

Уважаемый orthodox, не

Уважаемый orthodox, не переживайте вы так, отставка Драбинко еще не конец света, его заменили на приличных людей. А переворот Агафангела - это все таки фантастика. Я уверен, что украинская Церковь переживет и это испытание. Такие люди как Агафангел будут всегда, но ни епископат, ни миряне УПЦ не потерпят этого интригана, поместный собор УПЦ его кандидатуру никогда не одобрит. Не стоит так переживать. И православие это не Одесса, не агафангел, не его политправославные соратнички. Православие это Христос и вселенская Церковь. Раскол не выход. Пусть Агафангел уходит в раскол, а не мы с вами. :-)))) Держитесь! ;-)

Полностью поддерживаю Вас по

Полностью поддерживаю Вас по поводу Агафангела- этот властолюбец думает жить вечно,по своему опыту общения с ним говорю.Если в чём-то с ним не согласен, то жди неприятностей и после этого очень "умилительно" слушать его проповеди с амвона.И православие действительно не Одесса и не Агафангел, да и в Одессе он далеко не для всех авторитет ни в жизненном плане (вспомнить хотя бы его "продвиженца" еп. Гроху, кто с ним учился , тот прекрасно поймёт о чём я .По поводу его(Агафангела) нападок на Драбинко, то чья бы корова мычала...), ни в вероучительном, смотря на его жизнь.И я тоже думаю, что он может спровоцировать раскол в церкви, которую уже сколько терзает и так, да ещё под благовидным предлогом, по евангелию, в "лучших" традициях советской школы.И плохо, что сколько ослеплённых своими речами людей он увлечёт за собой, но это уже его проблемы будут, когда придётся отвечать за всё содеянное на нелицеприятном суде. Наша церковь и не такое переживала и поэтому изменять ей из-за таковых проходимцев, да и вообще изменять Ей- это никуда негодится.

А ведь еще пару недель назад

А ведь еще пару недель назад нас уверяли, что "никакого захвата власти нет, Владыка остается предстоятелем Церкви, с его мнением считаются...." Ан нет. Теперь Вы. уважаемый ДИ пишете, что кто-то там кого-то там не потерпит. Посмотрим через пару недель. Что происходит в нашей Церкви? Происходит борьба за власть, происходит целенаправленная травля одного человека (может, и надо было немного его "разгрузить", но, помилуйте, не за один же месяц от всего?!). Происходит тихое и "законное" подсижывание предстоятеля. Дескать, приболел Владыка, на пенсию ему пора. Почему происходит? Потому что священники - тоже люди. И тоже подвластны искушению. И их искушают намного чаще и серьезней, чем нас. Для чего происходит? Чтобы мы вспомнили, что патриархи и митрополиты меняются, а Церковь остается. И правильно напоминали здесь, что "врата адовы не одолеют ЕЕ". Чтобы устояли перед искушением и остальсь верными, нет, не конкретному человеку, но Господу Богу. Мы не Павловы, и не Иоанновы, и не Владимировы, и не Агафангеловы..., мы - Христовы. Мне по-человечески жаль двух людей, которые сейчас управляют Церковью в Украине. Одного Владыку, который видит, как соблазняются верные, но немощь телесная не позволяет ему что-либо сделать. И вторго Владыку, который забывает, что статус "старейшего" , к сожалению, напрямую связанн с возрастом. И время его старческой немощи, увы, намного ближе, чем того же архиепископа Александра. Это объективно. В семьях говорят: "Относись к родителям так. как ты хочесь, чтобы дети относились к тебе". Простите, если кого чем обидела. Давайте вместе помолимся о Церкви нашей, чтобы укрепил Ее Господь, умирил, умножил, и навеки сохранил.

Не уходите в раскол

Братия и сестры, простите меня, пожалуйста. Сейчас неделя о Страшном Суде. О каждом слове дадим ответ. Кроме УПЦ МП, нет другой канонической церкви. Не уходите в раскол. То, что происходит сейчас, дает повод к искушению верным, но как бы не изменилась ситуация, подчинение Московскому патриархату и Святейшему Патриарху Кириллу, за которого мы возносим прошения в Церкви, не является расколом. Церковь останется канонической. Высокопреосвященнейший Митрополит Агафангел 20 лет назад с Блаженнейшим Митрополитом Владимиром и Высокопреосвященнейшим Митрополитом Никодимом (упокой, Господи, его душу), спасли Церковь от раскола. То, что происходит сейчас, поймем позже. Высокопреосвященнейшего Митрополита Агафангела в свое время благословил Кукша Одесский, который прославлен ныне в лике святых. Многая лета Блаженнейшему Митрополиту Владимиру. Еще раз простите меня, грешного.

Русскім миром мазані

http://tyzhden.ua/Columns/50/42899

Разве риторический шантаж – это намерение?

С какой легкостью вы судите о делах церковных, а значит о промысле Божьем. Вам действительно открыты сокровенные тайны? Мне кажется, что Вы «намереваетесь» не перейти из УПЦ, а уйти от Бога. Простите меня.

Уходи сразу в синагогу

Уходи сразу в синагогу

Феофания стала Гефсиманией!

Страшно от того что сейчас происходит в нашей Церкви! Люди (синодалы) Бога не боятся и людей не стыдятся!!! Около церковные люди, или вообще не верующие сегодня с ужасом следят за всем происходящим и говорят "и эти люди учат нас добру и святости?!?" При живом Предстоятеле? Люди добрые опомнитесь!!! Что же Вы, дорогие Владыки руку поднимаете на отца?!? Он, Блаженнейший,ведь Вас всем сделал!!! Владыка Александр ближайший человек к Блаженнейшему, так вот хотят сделать больно бедному митрополиту... Что же вы сегодня поехали к Старцу в больницу, а потом, собрали "синедрион"? Что ж вам власти мало? Феофания стала сегодня Гефсиманией... Простите за резкость...

Имею намерение перейти из УПЦ МП...

Если в УПЦ МП всё-же произойдёт переворот - я уйду в УГКЦ, либо что менее вероятно - в УПЦ КП. Буду просить об этом-же членов своей семьи. То, что я в последнее время вижу в нашей церкви - рушит всё то, что я впитывал в течении 47 лет. Простите меня.

Не надо истерик

Александр, это проще простого, но "мы не ищем лёгких путей!" Сложнее привносить и отстаивать своё мировоззрение. В пример тот же епископ Александр (Драбинко). Бог простит и вы прощайте! Будьмо!)

церква - це не митрополіти,

церква - це не митрополіти, архієпископи, а народ святий, зібраний навколо євхаристії. Тому не так важливо, як себе поводять сучасні предстоятелі(хоча і болісно за цим спостерігати), а більш важливо, як поводиш себе ти. Кожен з нас - часточка тіла господа нашого Ісуса Христа, і багато з цих часточок хворі, отже давайте намагатися, щоб більше людей були здоровими клітинками цього святого тіла, давайте намагатися помножувати любов в наших серцях та душах, незважаючи на все, що коїться навкруги. Будемо молитися за нашу церкву і кожного з православних хритиян.

Лучше бы впитывали только

Лучше бы впитывали только последние 22-24 года, когда начала воскресать церковная проповедь и жизнь. А так, если бы вы действительно имели тайное общение с подвижниками советской эпохи, то вы бы такое не написали. Большой вопрос что вы там впитали?..

Переходьте до нас (УГКЦ) ми

Переходьте до нас (УГКЦ) ми будемо Вам раді. Я греко-католик, який надзвичайно є толерантним до братів православних. З жахом сприймаю ці розкольницькі тенденції збоку проросійсько налаштованих членів синоду, які воліють позбавити УПЦ її українського предстоятея блаженнішого митрополита Володимира.......УПЦ - це найбільша православна Церква після російської. Чому укр.церква має бути служницею московської??????

То Ви, напевно, рідкісна і

То Ви, напевно, рідкісна і добра людина, бо скільки буваю на Західній Україні, стільки чую, що треба православних "на гіляку". А як згадаю про Йосафата Кунцевича...

Значит впитывали розовую

Значит впитывали розовую водичку,а теперь малейшее надуманное нестраение и уже караул - разочаровались, так не надо было очаровываться.Изучайте историю Церкви, сопоставляйте и не такое было. Или не помните: "Я создам Церковь Мою, и врата ада не одолеют ее"

orthodox

Вопрос,а что Вы Александр делаете в УПЦ МП сейчас,что вас держит???Мне кажется что Вам всеравно куда ходить))УПЦ МП ЕДИНЫ с РПЦ МП!!! Читайте книги святых отцов церкви и укрепляйтесь в вере православной,канонической!!! Спаси Вас Господь!!

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru