Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хроніки
КИЇВ. Відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви
15 March 2013 13:16

15 березня у синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Отже, під час останнього засідання Священного Синоду було прийнято наступні рішення.

Святкування 1025-річчя Хрещення Русі

Зокрема Синод ухвалив для проведення урочистих заходів із нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі утворити Організаційний комітет (журнал №20). До його складу увійшли:

• митрополит Бориспільський Антоній, Керуючий справами Української Православної Церкви – голова Оргкомітету; • митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; • митрополит Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; • архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків; • архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ; • протоієрей Володимир Коцаба, глава Адміністративного апарату Київської Митрополії; • протоієрей Костянтин Пилипчук, секретар Київської єпархії; • протоієрей Віктор Іващук, секретар по м. Києву; • протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської духовної академії і семінарії; • протоієрей Георгій Коваленко, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу; • протоієрей Миколай Данилевич, відповідальний секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків; • протоієрей Валерій Кравець, голова Служби протоколу Київської Митрополії; • архімандрит Роман (Підлубняк), регент хору Київської духовної академії і семінарії; • ігуменя Серафима (Шевчик), голова Синодального відділу «Церква і культура»; • Богуцький Юрій Петрович, Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку (за згодою); • Деркач Андрій Леонідович, народний депутат України (за згодою); • Кривошея Олег Вікторович, голова Правління Міжнародної громадської організації «День Хрещення Русі» (за згодою); • Омельяненко Олексій Анатолійович, депутат Київської міської ради (за згодою).

Також було визначено, що 27 липня буде відслужено молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру та Всенічне богослужіння на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а 28 липня – Божественна літургія на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Також спеціально до ювілею Хрещення Русі буде засновано відзнаку Української Православної Церкви «1025-річчя Хрещення Київської Русі» (журнал №21).

Законопроект №2342: «не допустити його прийняття»

Крім того, під час засідання члени Синоду обговорили проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» (№ 2342), поданий Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України 19 лютого 2013 р. У результаті обговорення було вирішено направити листа Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради з проханням не допустити прийняття законопроекту № 2342.

Таке рішення було прийнято, оскільки вказаний законопроект дає можливість тлумачити як дискримінацію, у тому числі і традиційно негативне ставлення Церкви до гомосексуалізму, висловлене у Святому Письмі, в постановах Вселенських Соборів і в офіційних документах Української Православної Церкви (зокрема, в Основах соціальної концепції УПЦ). «Введення в дію законопроекту № 2342 може дати державним органам підстави обмежувати Церкву в її протидії аморальному способу життя», — підкреслюється у журналі №23 засідання Синоду УПЦ.

Нагадаємо, що законопроект №2342 розширює обсяг поняття «дискримінація», встановлює додаткові форми дискримінації такі, як оголошений намір про дискримінацію та пособництво у дискримінації; на законодавчому рівні впроваджує поняття «сексуальна орієнтація»; передбачає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за різні форми дискримінації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Примушувати мене говорити, нібито одностатеві стосунки є нормою, це ображати мої релігійні почуття» — прот.Георгій Коваленко про Законопроект №2342

Концепція вищої духовної освіти та кадрові зміни

Також під час сьогоднішнього засідання Синод затвердив Концепцію вищої духовної освіти Української Православної Церкви (журнал №24) та прийняв ряд рішень стосовно кадрових змін.

Зокрема про звільнення архімандрита Нафанаїла (Черняка) з посади ігумена чоловічого монастиря на честь преподобного Амвросія Оптинського Бердянської єпархії Української Православної Церкви (м. Токмак Запорізької області) (журнал №25).

Натомість намісником обителі призначено єпископа Бердянського і Приморського Єфрема; архімандрита Галактіона (Корінчука) – на посаду намісника Свято-Преображенського Тригірського чоловічого монастиря Житомирської єпархії (с. Тригір’я Житомирської області) (журнал №26); архімандрита Амвросія (Єрохіна) – на посаду намісника чоловічого монастиря на честь преподобного Серафима Саровського Білоцерківської єпархії (м. Біла Церква) (журнал №27); а монахиню Єкатерину (Іванчо) та монахиню Параскеву (Літвінову) з возведенням в сан ігумень – на посаду настоятельки Свято-Успенського жіночого монастиря Мукачівської єпархії (с. Домбоки Мукачівського району Закарпатської області) (журнал №28) та настоятельки Свято-Архістратиго-Михайлівського жіночого монастиря Харківської єпархії відповідно (м. Лозова Харківської області) (журнал №29).

***

На засіданні було прийнято й наступні рішення. Зокрема про звільнення єпископа Ямпільського Іосифа з посади голови Синодального відділу у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді. Відтепер керувати цим Синодальним відділом буде архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука (журнал №35).

Також в УПЦ – два нових вікарних єпископа: єпископом Васильківським, вікарієм Київської Митрополії призначено архімандрита Миколаю (Почтового), клірика Київської єпархії, а єпископом Новоазовським, вікарієм Донецької єпархії – архімандрита Варсонофія (Виниченка), клірика Донецької єпархії (журнали №35 і 36).

В УПЦ – ще два монастирі та один скит

Окрім цих змін було прийнято ряд адміністративних рішень. Так Синод ухвалив (журнал №30) відкриття ставропігійного жіночого монастиря на честь святої великомучениці Варвари в Білоцерківській єпархії на місці парафії на честь святої великомучениці Варвари (м. Кагарлик Кагарлицького району Київської області), жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Києво-Братська» Київської єпархії (журнал №31) при парафії на честь ікони Божої Матері «Києво-Братська» (с. Горенка Києво-Святошинського району Київської області) та скиту Свято-Миколаївського жіночого монастиря Запорізької єпархії (м. Запоріжжя), що при парафії на честь Тихвінської ікони Божої Матері (с. Плавні Василівського району Запорізької області) (журнал №33).

А Спасо-Преображенський жіночий монастир Білоцерківської єпархії (м. Ржищів Кагарлицького району Київської області) буде перейменовано (журнал №32) на Спасо-Преображенський Ржищівський чоловічий монастир Білоцерківської єпархії, ігуменем якого призначено ієромонаха Тихона (Гарасюка).

Читайте журнали Синоду на офіційному сайті УПЦ


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

Зокрема Синод утворив Оргкомітет зі святкування 1025-річчя Хрещення Русі, виступив против законопроекту про дискримінацію №2342, ухвалив відкриття нових монастирів і призначив нових вікарних єпископів. Рубрики: Новина дня | Церковні хроніки |

1456 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru