Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Волинська
КИЇВ. Відбулась перша презентація ще одного унікального видання Волинської єпархії – Луцького Псалтиря XIV століття
24 April 2013 17:02

24 квітня у Прес-студії «Сьогодні Мультімедіа», з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, відбулась презентація факсимільного видання Луцького Псалтиря XIV століття.

Ця унікальна пам’ятка книжного мистецтва Волині була віднайдена у бібліотеці Медичі Лауренціана у місті Флоренція (Італія).

Написана книга була, згідно з дослідженнями істориків, у 1384 році до річниці смерті великого князя Волинського Дмитра-Любарта настоятелем Свято-Катерининського луцького храму священиком Іоанном. Втім за шість століть сліди книги загубились. Перша писемна згадка про цю пам’ятку духовної спадщини Волинського краю з’явилась лише у 1954 році у дослідженні італійця Карло Вердіані. Та відомою широкому загалу книга стала трохи раніше – у 1932 році, після того, як рукопис був переданий бібліотеці Медичі Лауренціана.

Факсимільну копію рукопису, накладом тисячу примірників, було видано Волинською єпархією, за сприяння благодійного Фонду «Рідна Волинь».

Участь у презентації видання взяли ініціатор проекту митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, голова Волинської облдержадіністрації та засновник Фонду «Рідна Волинь» Борис Клімчук, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, директор видавництва «Горобець» Ганна Горобець та виконавчий директор цього видавництва Володимир Гурович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу пам’яток княжої та козацької доби В’ячеслав Корнієнко, клірик Волинської єпархії архімандрит Онуфрій (Куц) та  голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

«Хочеться подякувати Борису Петровичу Клімчуку за сприяння у видавництві цієї пам’ятки, яка була створена більше 600 років тому. І тепер цей Псалтир зможуть прочитати сотні, якщо не тисячі людей. Нехай Господь сторицею віддасть усім, хто долучився до цієї справи за труди во славу Святої Церкви і збереження нашої духовної спадщини», – сказав, звертаючись до присутніх митрополит Волинський і Луцький Ніфонт.

«Слід зауважити, що князь Дмитро-Любарт був православним. І в цей час та частина Великого князівства Литовського, яке є ближче до Вільно і Тракаю тільки приймала Християнство. Ми також приурочуємо вихід цього видання до 1025 річниці Хрещення Київської Русі. Про це я повідомив Президента України. Наш Фонд «Рідна Волинь» – це кошти усіх людей доброї волі, і вони раді були долучитись до цієї справи», – сказав голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

Він також відмітив роботу інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії, зокрема його голови – протоієрея Валентина Марчука: «Дорогий владика, – це той священик, про яких ми із вами мріяли 20 років тому». 

В свою чергу отець Валентин особливо відмітив заслуги тих людей, які і відкрили, точніше «повернули історії» цю унікальну книгу – це секретар Волинської єпархії протоієрей Микола Бондарук, архімандрит Онуфрій (Куц)  та виконавчий директор видавництва «Горобець» Володимир Гурович. «Я також був із ними, згадую, як отець Онуфрій просто «стрибав від радості» тому, що цей Псалтир вдалось віднайти», – згадав протоієрей Валентин Марчук. 

Варто зауважити, що рішення видати факсимільну копію Луцького Псалтиря Волинська єпархія та видавництво «Горобець» прийняли спільно у 2011 році. Відразу після того, як цей унікальний витвір духовної спадщини краю був знайдений. Після того, як Луцький Псалтир вже встигли дослідити італійські британські та російські науковці. 

Прес-служба Волинської єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Відбулась перша презентація ще одного унікального видання Волинської єпархії – Луцького Псалтиря XIV століття

Ця пам’ятка книжного мистецтва Волині була віднайдена у бібліотеці Медичі Лауренціана у місті Флоренція (Італія).Рубрики: Новина дня | Події на часі | Волинська | Просвітницька діяльність |

1795 переглядів / Коментарів: 0

Теги: протоієрей Валентин (Марчук) | митрополит Волинський і Луцький Ніфонт | Луцький Псалтир | видання |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru