Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. В УПЦ - нові ордени, канонізовані святі, монастирі
24 December 2010 15:02

У четвер, 23 грудня, члени Священного Синоду УПЦ ухвалили впровадження орденів Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця «За благодійництво» (журнал №36) та Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого (журнал №37) і постановили затвердити ескізи орденів.

Синод постановив 2011 року, відповідно до Указу Президента України, відзначати 1000-ліття Софійського собору м. Києва, заснованого Святим рівноапостольним князем Володимиром та побудований святим Київським великим князем Ярославом Мудрим(журнал №34).
До Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира звернулася з листом Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Н.М. Куковальська (лист №476/01-19 від 5 листопада 2010 року), в якому вона просить сприяти у вирішенні питання повернення в Україну святинь, що зберігались у соборі: ікони Святителя Миколая чудотворця («Миколи Мокрого») та чесних мощей святого князя Ярослава Мудрого, які за наявною інформацією знаходяться в м.Нью-Йорку (США).

Священний Синод ухвалив підтримати ініціативу керівництва Національного заповідника «Софія Київська» щодо повернення національних святинь в Україну і звернутися до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням надати цьому питанню державного значення та всіляко сприяти його реалізації.

Рішенням Синоду було створено комісію, яка має розробити та представити на наступне засідання Священного Синоду план заходів, пов’язаних із святкуванням 1000-літнього ювілею Софійського собору. До складу комісії увійшли:
1) Преосвященний Олександр, архієпископ Переяслав-Хмельницький, в.о. Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви - Голова комісії;
2) Ігуменя Серафима (Шевчик), Голова Місії «Церква і культура» – заступник Голови;
3) Протоієрей Георгій (Коваленко), Голова Інформаційно-просвітницького відділу;
4) Ігумен Аркадій (Демченко), співробітник Київської Митрополії;
5) Богуцький Юрій Петрович, Голова Державного комітету України у справах релігій (за згодою);
6) Решетніков Юрій Євгенович (за згодою);
7) Громова Марина Едуардівна, Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (за згодою);
8) Куковальська Неля Михайлівна, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» (за згодою);
9) Бурега Володимир, доцент Київської Духовної Академії.

Також заплановано святкування 450-річчя написання Пересопницького Євангелія (журнал №35). 2008 року, до 1020-річчя Хрещення Русі, Українська Православна Церква ініціювала та втілила в життя факсимільне видання Пересопницького Євангелія.

Презентації факсимільного видання Пересопницького Євангелія відбулися у ряді країни світу, а саме: у Великобританії, Канаді, США, Ізраїлі, Польщі та Іспанії.

Пожертви, отримані від реалізації видання Пересопницького Євангелія, йдуть на будівництво Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м.Києва.

Підготувати план заходів зі святкування ювілею Пересопницького Євангелія у 2011 році покладено на Синодальний відділ УПЦ «Церква і культура».

Священний Синод також встановив місцеве шанування ікон та канонізованих святих Української Православної Церкви:

У Київській єпархії Синод благословив місцеве святкування на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» — 22 вересня/5 жовтня (журнал №38).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та враховуючи народне шанування, було ухвалено благословити місцеве прославлення та шанування ігумена Воніфатія (Виноградського) — преподобного Воніфатія Київського (пам’ять звершувати 27 грудня / 9 січня) (журнал №39); та монахині Євтропії (Ісаєнкової) — преподобної Євтропії Херсонської (пам’ять звершувати 30 жовтня/12 листопада в день обрітення її святих мощей) (журнал №40).

Синод ухвалив також затвердити іконописне зображення цих святих та піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нових молитовників за нашу Святу Церкву та наш народ.

У святці Української Православної Церкви було внесено ім’я святого священносповідника Досіфея (Васича), митрополита Загребсько-Люблянського, який був причислений до лику святих Архієрейським Собором Сербської Православної Церкви 22 травня 1998 року (журнал №41).

Майбутній святитель народився в Белграді в 1878 р. З 1900 по 1904 роки навчався в Київській Духовній Академії. У 1913 р. рукопокладений в єпископа. В серпні 1922 р. разом із прп. Алексієм (Кабалюком) створив у Закарпатті Єпархіальну раду. Помер свт.Досіфей у Белграді 13 січня 1945 року.

Відкрито нові монастирі:

Свято-Миколаївський чоловічий монастир в с.Холмівка Бахчисарайського району АР Крим (Сімферопольська єпархія) (журнал №62).

 Мангупський Свято-Благовіщенський чоловічий монастир у с.Красний Мак Бахчисарайського району АР Крим (Сімферопольська єпархія) (журнал №63).

Жіночий монастир на честь Іверської ікони Божої Матері в селі Голуби Дубенського району Рівненської області (Рівненська єпархія) (журнал №64). Настоятелькою монастиря затверджено монахиню Анімаїсу (Мігалі) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Жіночий монастир на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в с. Зарічево (урочище «Голиця») Перечинського району Закарпатської області (Мукачівська єпархія) (журнал №65). Настоятелькою обителі призначено монахиню Варвару (Поп) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. В УПЦ - нові ордени, канонізовані святі, монастирі

Священний Синод ухвалив ордени Святителя Миколая «За благодійництво» і  Святого князя Ярослава Мудрого, запланував святкування 1000-ліття Софійського собору та 450-річчя Пересопницького Євангелія і відкрив нові обителі.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і культура | Церковні хроніки |

2205 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Священний Синод УПЦ |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru