Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Учасники апологетичних зборів просять заборонити саєнтологію і PR «ЛБГТ-християнства» та створити православну асоціацію психологів
19 March 2012 15:04

Учасники круглого столу «Православіє в Україні: актуальність сучасної апологетики», який відбувся в Києво-Печерськй Лаврі в листопаді 2011 року, надіслали єпископату Української Православної Церкви, очільникам Української держави та громадськості прийняті звернення.

Нагадаємо, що завданнями заходу стали: визначення сучасних ризиків, захист від яких становить мету сучасної православної апологетики, актуальної в Україні; визначення її практичних завдань і меж: вирішення питань актуальності створення та розвитку православного апологетичного руху; визначення форм взаємодії Синодальних відділів та інших структур УПЦ, навчальних закладів і православної громадськості в питаннях апологетичного служіння.

Отже, за результатами роботи зборів було прийнято шість підсумкових документів.

Зокрема,  Визначення учасників круглого столу «Православ’я в Україні: актуальність сучасної апологетики»  про оцінку закордонного досвіду державної диференціації культурного вкладу релігійних традицій, у якому наголошується, що  Україна фактично є однією з небагатьох країн Європи, в якій законодавство жодним чином не враховує внесок тих чи інших традиційних конфесій в історичний і культурний розвиток суспільства. Тому учасники звернулись з проханням підтримати традиційні канонічні релігії на державному рівні та визнати їх благотворний вплив на суспільство.

У Визначенні учасників круглого столу про впровадження в українській системі освіти практик небезпечної тоталітарної  секти «Саєнтологія» говориться, про те, що «на тлі визнання небезпеки саєнтологів в країнах Європи і СНД, в Україні вона отримала небачену в інших країнах підтримку і визнання». Так, протягом 2004 - 2008 років організація «Нарконон» лобіювала в державних структурах України, в тому числі й в експертних установах, питання про визнання напрацювань Л. Р. Хаббарда у формі наочного посібника - диск з лекцією «Правда про наркотики» - придатним для використання в навчально-виховному процесі в загальноосвітніх школах, ПТУ та інтернатах.

Через те учасники форуму просять органи влади розглянути питання про скасування грифу МОНУ щодо відео-лекції «Правда про наркотики» і не допустити подальшого розповсюдження в будь-якій формі антинаукових сектантських ідей Р. Хаббарда в загальноосвітніх навчальних закладах.

У зверненні з приводу випадів образи почуттів віруючих, розпалювання міжрелігійної ворожнечі, зокрема, мовиться про піар «ЛБГТ-християнства», що пропагує можливе поєднання християнства з явними сексуальними збоченнями.

«Для православних, як і для інославних християн, поєднання використання християнської символіки та атрибутики в контексті пропаганди гомосексуалізму є однозначною образою релігійних почуттів і приниженням гідності, — зазначено у зверненні. — Тому доцільно на законодавчому рівні розглянути вкрай актуальне питання про більш конкретну та однозначну заборону подібної практики в українському законодавстві».

Говориться у прийнятих документах і про актуальність створення православної асоціації психологів та недопущення псевдоправославної психологічної практики, формування молодіжного апологетичного руху та розробку концепції апологетичного служіння в сучасному українському Православ’ї.

А саме учасники Круглого столу, присвяченого питанням сучасної апологетики, пропонують створити при структурних підрозділах Священного Синоду Української Православної Церкви Православну асоціацію психологів з числа грамотних фахівців у галузі психології та психотерапії, які мають досвід церковного життя і відповідні характеристики духовенства, котре здійснює їх духовне оформлення; визнати рецензію даної асоціації необхідним обґрунтуванням для церковного благословення психологічної практики, яка буде позиціонуватися у взаємозв'язку з Православ'ям і Церквою або з її структурами та парафіями; створення в тісній взаємодії з Православною асоціацією психологів єпархіальних психологічних служб на підставі того ж рецензування; поширити в церковних ЗМІ та довести до відома духовенства та парафіян УПЦ інформацію про необхідність наявності офіційної рецензії асоціації в осіб, які посилаються на якісь церковні благословення або іменують себе «православними психологами»; відмовляти у благословенні особам, які не мають зазначеної рецензії, попри те продовжують практику і «православне» позиціонування. Поширити в церковних ЗМІ інформацію про це.

Крім того, у цих зверненнях приділяється увага розвитку апологетичної освіти, катехізації парафіян православних парафій в питаннях апологетичного характеру, подоланню спроб проникнення сект та єресей в церковну огорожу, захисту церковних інтересів і майна при посяганні з боку розкольників, протидії пропаганді аморальності, блюзнірства і підриву традиційних моральних і культурних засад тощо.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Учасники апологетичних зборів просять заборонити саєнтологію і PR «ЛБГТ-християнства» та створити православну асоціацію психологів

Зокрема про це та інше йдеться у зверненнях учасників круглого столу «Православіє в Україні: актуальність сучасної апологетики» до єпископату УПЦ та очільників держави.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

1665 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru