Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
30 August 2011 07:19
Тамара Рябкова

Новий дитячий дошкільний заклад під промовистою назвою «Дитяча академія розвитку» (ДАР) створений у щойно збудованому житловому комплексі «Печерський Квартал», який зводить будівельна компанія «Трест «Південзахідтрансбуд». У понеділок, 29 серпня, перед початком нового навчального року освятив приміщення дитячої академії Блаженніший Митрополит Володимир.

…На загальній площі понад 1,5 тис. кв.м розташовані приміщення для трьох вікових груп — тут зможуть перебувати одночасно близько 50 дітей. Ігрові, спальні кімнати, навчальні центри, арт-студія для творчих занять — усе це укомплектовано «під ключ» найсучаснішими меблями, іграшками та технічним обладнанням, необхідним для освітнього процесу, включаючи інтерактивні дошки з програмним забезпеченням.

Для всебічного розвитку дитини — духовного, пізнавального, художньо-естетичного, соціального і фізичного — тут створено всі умови: є спортивний зал (близько 80 кв.м), просторий музичний зал (близько 50 кв.м) зі сценою для театральних вистав, музичними інструментами, LED і режисерським пультом. Також передбачена можливість обладнання стіни верстатом для хореографічних занять...

***

Звершивши чин освячення новобудови, Блаженніший Митрополит Володимир привітав напередодні нового навчального року батьків і дітей, які вперше підуть до школи, і побажав, щоб Господь допомогав їм «здобувати освіту, культуру, витримку, готувати себе до суворого життя, яке проходе кожна  людина».

Також Предстоятель привітав тих людей, завдяки яким ці приміщення й ця установа переходять до Української Православної Церкви. Цього дня символічний ключ від дитячої академії Микола Булденко, голова правління компанії «Трест «Південзахідтрансбуд» — забудовника житлового комплексу «Печерський Квартал», урочисто вручив Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

«Ми підносимо Українській Православній Церкві цей ДАР — дитячий садок під назвою «Дитяча академія розвитку», — сказав зокрема Микола Булденко. — Ми постаралися укомплектувати цей дитячий дошкільний заклад усім необхідним для того, щоб дитина могла розвиватися тут як духовно – в першу чергу, так і фізично, науково. Також укомплектували заклад найсучаснішою технікою, щоб діти могли вчитися в ньому за останніми європейськими стандартами. Обладнали приміщення для відпочинку, аби діти добре себе в них почували. І все це робилося з великою любов’ю. Переконаний, що таку ж любов дітям подарують ті, хто буде з ними працювати. Ми бачимо, що без духовності не може розвиватися особистість. І тому, передаючи цей ключ, бажаю всім, хто буде тут навчатися, хто буде тут працювати, - добра, миру, віри, надії та любові!»

Блаженніший Владика окропив кімнати і приміщення ДАРу святою водою та разом із меценатами і гостями відповів на питання журналістів. Зокрема Архіпастир пообіцяв надалі бути частим гостем дитячого садка.

«Нинішня подія має для нас дуже велике значення, — сказав Блаженніший Владика. – І це не такий уже частий подарунок у житті Церкви. Вітаємо меценатів з таким добрим починанням! Відомо, що з дітьми працювати не так просто. І ті, хто буде з ними працювати, мають добре це усвідомити. До кожної дитини повинен бути особливий підхід. Господь допоможе, бо це – добре діло, це входить у плани соціального служіння Церкви».

Присутній на освяченні заступник голови Київської міської державної адміністрації Леонід Михайлович Новохатько пояснив, що в новому дитячому садку немає грошей міської громади, коштів муніципального бюджету: «Це все – абсолютно приватна ініціатива. Чим більше буде в місті таких позашкільних закладів, тим краще». Леонід Михайлович також зазначив, що рік тому у дитсадки Києва черга була — 6 тисяч діток. «Ми оголосили «хрестовий похід» за повернення дитячих садків місту, — у тому числі вкрадених, проданих у дев’яності роки, — сказав він. — Я сьогодні хочу з радістю сказати, що нова команда Олександра Попова вже повернула 9 дошкільних закладів, зокрема відомчі дитячі садки. У діючих муніципальних садках ми за рік відновили  88 груп. Таким чином на сьогодні ми за рік повертаємо 4060 місць».

На сьогодні черга в дитячі садки налічує близько двох тисяч. Протягом наступного року цю чергу керівництво міста планує повністю ліквідувати. У планах на наступний рік – збудувати або повернути не менше 9 дитячих садків і не менше 9 шкіл – збудувати або капітально реконструювати. Залишається великим поле діяльності у позашкільній освіті, у позашкільному вихованні,  у тому числі, і в співпраці з Церквою.

***

Опіку над «Дитячою Академією розвитку» здійснюватиме Духовно-просвітницький центр Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового. Як зазначив прес-секретар Предстоятеля УПЦ, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ і ключар Кафедрального собору протоієрей Георгій Коваленко, відкриваючи ДАР, Церква створює дитячий заклад принципово нового типу. «Для сучасних дітей, як і для попередніх поколінь, віра, Церква і духовність має стати такою ж невід’ємною частиною життя, - сказав він. - І ми сподіваємося, що зможемо передати дітям любов і пошану до традицій нашого народу, навчимо поважати батьків, виконувати Заповіді Божі, любити ближнього, служити людям і Богові».

Як повідомив отець Георгій, у Києві це перша така дитяча установа, перший випадок, коли Церкві дарують сучасні нові приміщення — цілий великий майновий комплекс. «Церква цей ДАР сприймає відповідно: діти – дар Божий, і це — дар добрих людей Церкві, яка його примножить, — зазначив він. — А дитячі таланти принесуть користь людям і всьому суспільству. Сподіваємося, що сотні малюків зможуть навчатися в цій Дитячій академії розвитку при Духовно-просвітницькому центрі Свято-Воскресенського Кафедрального собору. Це можуть бути діти і парафіян собору, і працівників Київської Митрополії, і, звісно, мешканці цього кварталу та всього міста Києва. Щодо вихователів академії, то це мають бути, перш за все, професіонали своєї справи, люди, які люблять дітей і люблять Бога. Свою роботу вони мають виконувати у відповідності до традицій і рівня професіоналізму, які притаманні найкращим дитячим закладам України.

Духовне виховання в садочку буде на тому рівні, яке воно має бути в родині. Тобто, ми працюватимемо разом з батьками. Це не буде релігійний садочок — звичайний дитячий заклад, в якому таким самим природнім буде Церква і віра, яким вона має бути в житті будь-якої людини. У нас 90 відсотків населення в Україні є віруючими, 80 відсотків – православними, сподіваємось, що ми разом з батьками і вихователями зможемо виховати справжніх християн і громадян України».

Безкоштовним буде перебування в дитсадку чи ні – питання зараз вирішується. Якщо знайдуться меценати, може бути безкоштовно. Та керівництво садка сподівається, що заклад працюватиме на госпрозрахунку: якусь частку візьмуть на себе кафедральний собор та його Духовно-просвітницький центр, і якась частка буде на батьках. В Академії також можна буде займатися з дітьми почасово.

 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок
 КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. У столиці відкривається перший в Україні церковний дитячий садок

Чудовий ДАР – «Дитячу академію розвитку» — отримала напередодні нового навчального року Українська Православна Церква. Експериментальний дошкільний заклад принципово нового типу освятив 29 серпня Блаженніший Митрополит Володимир.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і освіта |

4204 переглядів / Коментарів: 0

Теги: ДАР - Дитяча академія розвитку |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru