Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»
18 February 2013 15:58
Вікторія Осташ-Хоню

15–17 лютого у Великій актовій залі Культурно-просвітнього центру «Київський Єрусалим» при Свято-Феодорівскому храмі успішно відбувся перший «Стрітенський фестиваль».

Малюнки, яскраві колажі із тканини, вовни та ін. матеріалів

У перший день Фестивалю, 15 лютого, на Стрітення Господнє і до Дня боротьби з онкозахворюваннями, відбулось відкриття Благодійної виставки-аукціону робіт онкохворих дітей. Цьогоріч виставка репрезентує не лише малюнки, але і яскраві колажі із тканини, вовни та інших матеріалів.

Виставка-аукціон, яка вже вдруге відбувається в «Київському Єрусалимі», представляє художні роботи маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології Київського обласного онкологічного диспансеру, якими уже традиційно опікується «Дар надії» і яких духовно окормляє настоятель і громада Феодорівського храму.

Мета виставки – привернути увагу спільноти до проблем хворих дітей, а також збір коштів, які будуть спрямовані на закупівлю ліків та обладнання, безпосередньо для лікування пацієнтів відділення дитячої онкогематології Київського обласного онкологічного диспансеру.

На прес-конференції з нагоди відкриття виставки були присутні представники доброчинних організацій (і, власне, її організатори) – Благодійної організації «Київський Єрусалим» та Міжнародного благодійного фонду «Дар надії». Журналісти і всі зацікавлені мали змогу познайомитися не лише з дитячими роботами, але і з самими дітьми – авторами неповторних мистецьких шедеврів, розпитати їх про творчі плани, перейнятися їхніми «недитячими» проблемами.

Настоятель Феодорівського храму ієрей Петро, відкриваючи виставку, поділився досвідом спілкування з хворими дітьми, яких тривалий час духовно окормляє священство храму, і наголосив на їхній потребі у спілкуванні, яке справді допомагає, надихаючи хворих протистояти недузі. «Тому треба привертати до доброчинства якомога більше звичайних людей, аби вони не боялися спілкуватися з хворими, ішли до них, бо це потрібно не лише їм, але і кожному з нас», – наголосив він.

Про особливості, труднощі і відкриття роботи з хворими дітьми розповіла присутнім художниця Катерина Сапожкова, волонтер і арт-директор МБФ «Дар надії».

А далі - виступ лялькового театру і благодійний концерт-вернісаж музики

Також у рамках доброчинного «Стрітенського фестивалю» 16 лютого до уваги глядачів було представлено виступ лялькового театру творчої студії при «Київському Єрусалимі» — переможця конкурсу 2013 року в номінації «Кращий вертеп УПЦ». Цього разу маленькі актори підготували до «Стрітення» тематичну виставу, головними героями якої були св. Симеон, пророчиця Анна, а також святе сімейство – св. Йосип і св. Марія із немовлям Христом.

А в неділю, 17 лютого, відбувся благодійний концерт-вернісаж класичної і неокласичної музики «Благодетельное воскресение», організований за сприяння неформальної молодіжної мистецької спільноти «Інший світ». У програмі концерту були виступи дівочого тріо PianoForte, київської групи «Чорна рада», гітариста-віртуоза Антона Которовича, учнів КІМ ім. Р. Глієра Анастасії Геді (фортепіано) та Віктора Чернявського (скрипка), театральної групи «Будьмо». Усі виступи, і музичні, і театральні, є благодійними, адже організатори, ведучі та учасники концерту-вернісажу щиро бажають допомогти хворим дітям, підтримати їх у щоденній боротьбі за життя.

Наприкінці концерту відбулось нагородження меценатів, які тривалий час беруть участь у діяльності БО «Київський Єрусалим» та МБФ «Дар надії»: від імені Благодійної організації вони отримали ордени Єрусалимського Хреста І ступеня.

***

«Стрітенський фестиваль» завершено, але ще упродовж місяця всі небайдужі можуть відвідати Благодійну виставку-аукціон і долучитися до доброї справи, придбавши дитячі роботи, або просто зробивши анонімну жертву. Насправді, творчість маленьких митців є величезним стимулом для кожного з нас, адже являє собою приклад непересічної мужності і невмирущої надії – на нове щасливе життя за стінами лікарні.

Як підкреслила одна з представників МБФ «Дар надії» Діана Юркова, цим дітям погано майже завжди і їм потрібні не лише ліки і обладнання, але й увага, живе спілкування, якого їм дуже не вистачає. «Тому кожен із вас може не лише придбати роботи хворих діток, але і познайомитися з ними особисто, налагодити контакти, які стануть для цих дітей своєрідним містком у нове, повноцінне життя», – закликала волонтерка.

Робота волонтерів складна, і фізично, і морально, і психологічно, але вона надає сили не лише тим, кому вони допомагають, але і самим «добровольцям». І все не так безнадійно. Адже дуже часто хворі одужують. За інформацією директора МБФ «Дар надії» Євгена Рибакова, упродовж кількох останніх років одужали близько 60-ти пацієнтів, четверо дітей нині навчаються у вишах України, один вже завершив навчання, а також одна колишня пацієнтка створила щасливу родину. І навіть лише заради цього треба продовжувати працювати!

Виставка-аукціон триватиме до 17 березня (початку Великого посту) за адресою: Київ, вул. Овруцька, 7, Культурно-просвітній центр при Свято-Феодорівському храмі («Київський Єрусалим»).

Не залишаймося байдужими!

 КИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»
 КИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»
 КИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»
 КИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. У «Київському Єрусалимі» завершився доброчинний «Стрітенський фестиваль»

Проте ще упродовж місяця всі небайдужі можуть відвідати виставку-аукціон онкохворих дітей і долучитися до доброї справи.Рубрики: Події на часі | Київська | Соціальне служіння |

1541 переглядів / Коментарів: 0

Теги: допомога онкохворим дітям | "Киевский Иерусалим" |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru