Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. У 300-й рік переселення Вознесенського монастиря до Флорівської обителі – Вознесенський некрополь також переїжджає на Поділ
14 November 2012 17:04

Як стало відомо «Православію в Україні», у грудні цього року відбудеться перепоховання решток насельниць Печерського Вознесенського монастиря на території Флорівського монастиря як правоприємника Вознесенської обителі. Також на місці перепоховання буде встановлено пам’ятний хрест.

До речі, у 2012 році виповнюється 300 років із часу переселення насельниць Печерського Вознесенського жіночого монастиря, до Флорівської обителі на Подолі. Згідно з архівними джерелами на межі XV-XVI ст. нинішній Національний культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький Арсенал» зведено саме на місці Вознесенського монастиря.

"Мистецький Арсенал"

За свою історію Вознесенська обитель, яка була структурним підрозділом Києво-Печерської Лаври, встигла заявити про себе монастирським гаптарським мистецтвом насельниць, їх освіченістю, улаштуванням при обителі школи для православних дівчат, а також відомою вознесенською ігуменею Марією Магдалиною Мазепиною (1688-1707) – мати гетьмана Івана Мазепи.

Протягом 2005-2008 років на території «Мистецького Арсеналу» Архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАН України проводилися археологічні дослідження, в результаті яких було зафіксовано велику кількість об'єктів релігійного та побутово-господарського призначення та виявлено 350 поховань Вознесенського монастирського некрополю XVII-XVIII ст.

У структурі «Мистецького Арсеналу» було створено музей, в якому відтепер зберігається та експонується унікальне зібрання предметів матеріальної культури українського монастиря. Але співробітників музею хвилювало питання перепоховання всіх людських решток, зібраних в процесі розкопок Вознесенського некрополю. Зокрема, через те, що окрім чітко атрибутованого поховання губернатора Києва, генерал-майора Семена Івановича Сукіна, жодне з поховань не мало точної соціальної ідентифікації, а тому, скоріш за все – це були поховання  вознесенських монахинь.

Вознесенський (Флорівський) монастир

Оскільки у 1712 р. насельниць Вознесенського монастиря з Печерська було переведено до Флорівського монастиря на Подол, позаяк будували завод «Арсенал», то було вирішено, що і вознесенські монахині мають покоїтися у стінах обителі. А флорівські насельниці тепер зможуть молитовно поминати своїх попередниць та доглядати за їхньою могилою.

 

ПРО ФЛОРІВСЬКИЙ МОНАСТИР ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«7 фактов-разгадок тайн Флоровского монастыря на Подоле»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. У 300-й рік переселення Вознесенського монастиря до Флорівської обителі – Вознесенський некрополь також переїжджає на Поділ

На території «Мистецького Арсеналу», на місці якого раніше була Вознесенська обитель, під час розкопок було знайдено 350 поховань – у грудні відбудеться перепоховання. Флорівські монахині зможуть доглядати за могилою своїх попередниць.Рубрики: Новина дня | Київська | Церква і культура | Церква і суспільство |

1953 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура | Флоровский монастырь |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru