Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Церква долучиться до державних програм щодо захисту прав дитини
05 December 2012 13:56

4 грудня, на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, в Українському домі відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дитини, в якій від Української Православної Церкви взяв участь Керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній.

Також у Всеукраїнській нараді, яку очолив Президент України, взяли участь керівники центральних і місцевих органів влади, представники Адміністрації Президента, Генеральної прокуратури, місцевого самоврядування, а також громадських і міжнародних організацій, релігійних конфесій.

Учасники обговорили проблемні питання щодо захисту прав дитини, реформування у сфері освіти, охорони здоров'я, соціального захисту дітей, захисту прав дітей з особливими освітніми та медичними потребами, дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають у конфлікті з законом.

Так, під час наради Уряду надано завдання терміново завершити роботу з розробки Національної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема Глава держави зауважив, що щороку досягають повноліття близько 13 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування - і більшість із них потребують житла.

«Рік тому я дав доручення керівникам обласних державних адміністрації розробити і затвердити регіональні програми забезпечення житлом цієї категорії дітей, – сказав Президент. – Проте, відповідні програми затверджені лише в половині регіонів. У більшості регіонів до питання будівництва нових соціальних гуртожитків підійшли формально. Водночас кошти з бюджету на вирішення цієї проблеми цього року замовили лише 8 областей».

Також В.Янукович звернув увагу на гуманізацію Кримінального процесуального кодексу, що зобов’язує вдосконалити роботу всіх державних структур, причетних до виховання дітей, - у тому числі й неповнолітніх, які мають проблеми із законом.

За його словами, результатом роботи правоохоронців повинно бути не лише покращення статистичних показників, а й зростання довіри до «людей у погонах» з боку дітей та їх батьків.

«Сьогодні, - зазначив він, - кожен 15-й злочин у державі вчинено особою, яка не досягла 18 років, – як наслідок, багато дітей утримуються в місцях виконання покарань. Переконаний, що запровадження нового Кримінального процесуального кодексу створить умови для покращення цієї ситуації. Крім того, відтепер до неповнолітніх застосовуватимуть спеціальні процедури, які відповідають їх віку, соціальному та загальному розвитку».

Президент звернув окрему увагу на те, що за нормами нового КПК запроваджено спеціалізацію слідчих і суддів для дітей, першочерговість розгляду їх справ, залучення законних представників дітей на всіх стадіях кримінального процесу та обмеження застосування до дітей тримання під вартою.

Також він додав, що сьогодні потребує активізації реформування інтернатної системи. На противагу розвиненим країнам, де інтернати працюють з обдарованими дітьми, в Україні вони, як правило, утримують нужденних дітей: дітей-інвалідів, дітей з особливими освітніми потребами, дітей без батьків. Тому Президент звернувся до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Мінсоцполітики та Мінфіну з вимогою терміново розробити та затвердити положення про заклад нового типу.

Наприкінці наради з питань захисту прав дитини 2013 рік було оголошено Роком дитячої творчості.

Нагадаємо, що Українська Православна Церква бере активну участь у вихованні дітей та захисті прав дитини, соціальній допомозі дітям-сиротам і дітям, позбавленим бітьківського піклування, популяризації Інституту сім’ї. Крім того, при Уповноваженому Президента України з прав дитини діє представництво Української Православної Церкви, яке очолює протоієрей Олег Мельничук.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Церква долучиться до державних програм щодо захисту прав дитини

Зокрема, Уряд розробить Національну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, буде реформовано інтернати, впроваджено новий Кримінальний кодекс із нормами покарання неповнолітніх. Нагадаємо, що при Уповноваженому Президента з прав дитини діє представництво УПЦ.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церковно-державні відносини |

1505 переглядів / Коментарів: 1

Теги: церква і держава | виховання дітей |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

похоже нам ювеналку

похоже нам ювеналку продавливают...

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru