Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень
20 July 2012 15:00

Сьогодні, 20 липня,  в синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви (Свято-Пантелеімонівський монастир у Феофанії) під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

У роботі взяли участь Преосвященні митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Сімферопольський і Кримський Лазар, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Донецький і Маріупольський Іларіон, Вишгородський і Чорнобильський Павел, Черкаський і Канівський Софроній, архієпископи Хустський і Виноградівський Марк, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Бориспільський Антоній (керуючий справами УПЦ), Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Рівненський і Острозький Варфоломій, та єпископ Сєверодонецький і Старобільський Агапіт.

Священний Синод розглянув низку питань, що регулюють різні сторони буття Української Православної Церкви.

В УПЦ відкриють Афонське подвор'я в Києві та нові монастирі

Серед найважливих підсумків засідання Священного Синоду – рішення про відродження в м. Києві подвір’я Свято-Пантелеімонівського на Афоні монастиря при храмі святителя Михаїла, першого митрополита Київського (журнал №50). В юридичному, господарському та адміністративному відношенні подвор'я перебуватиме в підпорядкуванні Київської митрополії. Настоятеля подвор'я затвердить за поданням Свято-Пантелеімонівського монастиря Митрополит Київський і всієї України.

Також було прийнято рішення про відкриття жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері в м. Бар Вінницької області (журнал № 51), настоятелькою монастиря вирішено призначити ігуменю Антонію (Стеценко).

Окрім того, благословлено відкрити в с. Писарівщина Диканьського району Полтавської області Велико-Будищанський Свято-Троїцький жіночий монастир (журнал № 56) та в м. Ладижин Вінницької області скит Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря м. Немирів (журнал № 60).

Жіночому монастирю на честь Афонської ікони Божої Матері в с.Чоповичі Малинського району Житомирської області окремим рішенням присвоєно статус ставропігії під безпосереднім керівництвом Митрополита Київського і всієї України (журнал №59).

У Волинському краї відтепер на 16 святих більше

Члени Священного Синоду благословили внести до собору Волинських святих новопрославлених уродженців Волині, викладачів і випускників Волинської духовної семінарії та тих, чия церковна діяльність була пов’язана з Волинським краєм.

Зокрема, до собору Волинських святих тепер належать: святитель Петро Могила – член Луцького Молодшого Свято-Георгіївського братства; священномученик Аркадій (Остальський), єпископ Бежецький – випускник Волинської духовної семінарії; священномученик Амвросій (Гудко), єпископ Сарапульський і Слабужський – ректор Волинської духовної семінарії; священномученик Назарій (Лежава), митрополит Кутаїський – викладач Волинської духовної семінарії; священномученик Олександр Скальський, пресвітер — уродженець Волині; священномученик Корнилій Удилович, пресвітер – випускник Волинської духовної семінарії; священномученик Арефа Насонов, пресвітер – уродженець Волині; священномученик Євгеній (Вижва), ігумен – насельник Почаївського Лаври; священномученик Мірон Ржепік, пресвітер Сергієво-Посадського – випускник Волинської духовної семінарії; священномученик Василій Малахов, пресвітер – викладач Волинської духовної семінарії; священномученик Володимир Правдолюбов, пресвітер – директор Житомирської учительської семінарії; священномученик Ілія Бенеманський, пресвітер – військовий священик Волинського полку; священномученик Максим Сандович, пресвітер Горлицький – випускник Волинської духовної семінарії; священномученики Холмські та Підляшські Петро Огризенко, Сергій Захарчук, пресвітери – випускники Волинської духовної семінарії; священномученики Холмські та Підляшські Миколай Голець, пресвітер та Павло Швайко, пресвітер із дружиною мученицею Іоанною – уродженці Волині; новомученик Миколай Варжанський – випускник Волинської духовної семінарії (журнал №52).

Також Священний Синод прийняв рішення про перейменування «собору новомучеників та сповідників Запорізької єпархії» на «собор новомучеників та сповідників Запорізького краю» та благословив пам’ять новомучеників та сповідників Запорізьких звершувати щорічно 13/26 червня (старий/новий стиль) (журнал №54).

Змінені межі та назви деяких єпархій

Члени Священного Синоду прийняли до уваги рапорт митрополита Одеського і Ізмаїльського Агатангела про розділ Одеської єпархії на дві самостійні (журнал № 49).

Також на засіданні було встановлено нові межі Харківської та Ізюмської єпархій. До Харківської єпархії ухвалено віднести Дергачівський та Золочівський райони Харківської області (виділивши їх зі складу Ізюмської єпархії), а до Ізюмської єпархії – Барвінківський і Близнюківський райони Харківської області, виділивши їх зі складу Харківської єпархії, відповідно (журнал №55).

Окрім того, Священний Синод прийняв рішення благословити відновлення історичної назви «Волинська єпархія» замість «Луцька єпархія» та, відповідно, преосвященним Волинської єпархії мати титул «Волинський і Луцький» (журнал №57).

Віднайдений чудотворний Малочернетчинський образ перебуватиме в Сумах

Заслухавши рапорт єпископа Сумського і Охтирського Євлогія про знайдення оригіналу Малочернетчинського образу Христа Спасителя «Хліб Життя» (який вважався втраченим з 20-х років ХХ століття), члени Священного Синоду благословили постійним місцем перебування віднайденої святині визначити Спасо-Преображенський кафедральний собор м. Суми, де ікона була явлена і прославлена як чудотворна (журнал № 53).

Зміни в діяльності Синодальних установ

В УПЦ з’явився Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації і місіонерства. Так Члени Священного Синоду визнали за доцільне об’єднати Місіонерський відділ та Відділ релігійної освіти і катехізації. Головою новостворенного Синодального відділу призначено митрополита Полтавського і Миргородського Филиппа (журнал № 63).

Деякі зміни торкнулися і кадрового складу. Так, замість архієпископа Бориспільського Антонія Учбовий комітет тепер очолить архімандрит Климент (Вечеря), якому  благословлено бути також єпископом Ірпінським, вікарієм Київської Митрополії (журнал № 64).

Для вдосконалення діяльності Синодального відділу у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді Священний Синод благословив звільнити голову відділу єпископа Конотопського і Глухівського Іосифа від управління Конотопською єпархією, призначивши його єпископом Ямпільським, вікарієм Конотопської єпархії. А Преосвященним Конотопським і Глухівським буде відтепер архімандрит Роман (Кимович), клірик Шепетівської єпархії (журнал № 64).

Нові призначення в керівництві єпархій

На засіданні Синоду було прийнято рішення звільнити митрополита Луганського і Алчевського Іоанникія від управління Луганською єпархією, а також вивести його з числа постійних членів Священного Синоду, подякувавши за понесені багаторічні труди на Луганщині та призначивши митрополита настоятелем Свято-Миколо-Преображенського собору м. Луганська (журнал №65).

Натомість Преосвященним Луганським і Алчевським члени Синоду ухвалили призначити архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана, звільнивши його від управління Білоцерківською єпархією (журнал №65).

На Білоцерківську ж кафедру призначено архієпископа Львівського і Галицького Августина (звільнивши його від управління Львівською єпархією) (журнал №66).

Лівівською єпархією опікуватиметься відтепер нинішній її вікарій - єпископ Дрогобицький Філарет.

Також за результатами засідання Священного Синоду від тимчасового управління Бердянською єпархією звільнено архієпископа Запорізького і Мелітопольського (журнал №66).

Преосвященним Бердянським і Приморським став архімандрит Єфрем (Ярінко), клірик Хустської єпархії, а Преосвященним Ровеньківським та вікарієм Луганської єпархії призначено єпископа Рокитнянського Никодима, звільнивши його з посади вікарія Білоцерківської єпархії (журнал №66).

Вікарним єпископом Одеської єпархії та єпископом Овідіопольським призначено архімандрита Аркадія (Таранова), клірика Одеської єпархії (журнал № 68).

Заслухавши рапорт архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія про звільнення єпископа Дубнівського Нектарія з посади вікарія Рівненської єпархії, з метою подальшого вивчення питання було ухвалено створити комісію під головуванням митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія (журнал №67).

 

Окрім того, було прийнято ряд інших рішень. А саме: звільнити ігуменю Аполлінарію (Цвіркун) з посади ігумені Свято-Василівського жіночого монастиря в м. Овруч Овручської єпархії (журнал № 61); змінити титул намісника ставропігійної Різдва Богородиці Глинської пустині єпископа Бородянського Антонія – відтепер і надалі він іменуватиметься «Путивльським» (журнал № 58); призначити ректором Харківської духовної семінарії архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія (журнал №62).

Детально читайте журнали засідання Синоду на офіційному сайті УПЦ.

Офіційний сайт УПЦ

***

Більше фото на Фотолітописі

 КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень
 КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень
 КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень
 КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень
 КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Священний Синод благословив відкриття Афонського подвор'я в Києві, нових монастирів та ухвалив низку кадрових рішень

20 липня у Свято-Пантелеімонівському монастирі у Феофанії відбулось чергове засідання Священного Синоду під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церковні хроніки |

3753 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Священний Синод УПЦ | Блаженніший Митрополит Володимир |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru